Росток Фери

Росток Патнички и автомобили Ferries

Росток патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Росток на Gdynia, Gedser, Helsingborg, Хелсинки, Spodsbjerg и Трелеборг.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Росток во реално време и закажете најевтиниот достапни Росток автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Росток, Gdynia, Gedser, Helsingborg, Хелсинки, Spodsbjerg и Трелеборг со Finnlines, Scandlines, Tallink Silja или ТТ линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Росток Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Росток Фери Билети
со Finnlines, Scandlines, Tallink Silja или ТТ линија за фериботи и да отпатуваат од Росток на Gdynia, Gedser, Helsingborg, Хелсинки, Spodsbjerg и Трелеборг онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Росток патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Росток и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Росток

Росток, Најголемиот град во североисточна Германија го прави тоа има неколку победа картички до своите ракави.

Росток е крајбрежен предградие на Warnemünde е навистина прекрасен, ноќен живот Росток е најдобар северно од Берлин и градот е добра основа за неколку патувања. Најмногу од сè, работите се подобруваат во секое време, како што се згради и улици постојано се реновираше и Преподобниот универзитет во градот им помага на биотехнолошка го замени својот неконкурентни бродоградилишта.

Росток има втора по големина германското пристаниште Балтичко Море, трансатлантските пристаништето Luebeck. За патнички сообраќај на оваа порта е на раскрсницата на сообраќај за патувања во Gedser / Данска, Трелеборг / Шведска, пропустливи репродукција / Летонија, Финска, Естонија и Русија.

Дом на Филхармонијата на Северна Германија, на Volkstheater Росток е одличен начин да поминат една ноќ надвор од градот. Во прилог на оркестарски изведби, театар нуди драма, комедија, танц и оперски претстави од врвни имиња во индустријата. На Volkstheater е познат по напуштање на ваков изведби кои содржат невообичаени стоп.

Росток Ferries
Росток Патување

Постојат ферибот услуги во Данска, Шведска и Латвија, како и на Естонија и Финска во текот на летото. Цените се доста комплицирано во зависност од сезоната и бројот на луѓе кои патуваат, па следниве се даваат само груба висок сезона водичи. Scandlines патува во Gedser, Данска, Трелеборг, Шведска и Ventspils, Латвија. ТТ-Line плови до / од Трелеборг три пати дневно.

Патувања во градот Росток, вклучувајќи Warnemünde, чини € 1.50 / 3.20 за еден / ден поминат, важечка на фериботи Warnow како и патниот сообраќај. Околината е zoned; еден / ден поминат чини € 1.50 / 2.80 за една зона или € 5 / 10 за сите зони.

Росток Разглед

Пристаништето Росток е најголемиот балтички пристаниште во цела Германија. Како таква, таа добива најголем број на туристи што минува низ Германија преку бродови за крстарење, секоја година. Ако планирате да го посетите, постојат многу историски локалитети и модерен ден жаришта да се вклучат на вашиот итинерар

Света Црква Мариен (црква Св Богородица).
Ова готска црква требаше да биде поголема од црквата на Либек. Тоа е завршена во средината на 15t век. Изградбата траеше речиси 250 години. Наосот, изградена по оригиналниот покрив се урна има нетипично, кратко тело. Масивната западната кула е толку голем како три кораби. Меѓусебно поврзани делови од стакло красат на надворешноста на црквата. Внатрешноста е варосани и карактеристики ѕвезда стап. Главната атракција на црквата е астрономски часовник, изграден во 1472 од Düringer на Нирнберг. Механизмот ќе се прикаже правилно време и датум до 2047.

Rathaus (градското собрание).
На Neuer Markt (Нови Пазар) стои на градското собрание. Фасадата на барокот е додаден во 1727-1729. Од оваа фасада појават седум готски кули, кои припаѓаат на оригиналниот стил на зградата.

Steintor (Стоун порта).
Јужно од Neuer Markt е Steintor, од кои најпознати се вратите во стариот градски ѕид. Таа е една од само три преживеаните портите на оригиналниот утврдувања Росток. Врвната на врвот на портата е додаден во текот на ренесансата ..

Црквата Св Петри (Црква Свети Петар):
Ова готска црква од 13th век има 117m висока кула (со лифт) Таа била изградена на местото каде што бил основан градот. Шпиц на црквата е често се користи како наутички обележје Веднаш до црквата е споменикот Sluter, во знак на сеќавање на Јоаким Slüter, на reformator од Росток, кој се одржа проповеда неговата локалниот дијалект и помеѓу 1525 1532. д

Kröpelin порта и Kröplinerstrasse:
Најголемите и најдобрите на некогашниот град 22 порти, сега се наоѓа Музејот на град. Улицата е најпопуларниот во градот и е обложена со куќи од 17th на 19th век.

Зоолошката градина:
Зоолошката градина во Росток е најголемата зоолошка градина на балтичкиот брег. Неговата површина мерки 56 хектари кои се користат за 1,700 360 животни од видовите.


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Росток

Најдобра гаранција Росток ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Finnlines, Scandlines, Tallink Silja или ТТ линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Росток. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Росток ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Росток ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Росток да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Росток Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Росток ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Росток во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Росток и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал