Rosyth ферибот

Rosyth Патнички и автомобили Ferries

Rosyth цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Rosyth да Zeebrugge.

Споредба на сите достапни Rosyth ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Rosyth автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Rosyth, Zeebrugge со P & O товар Фери фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Rosyth Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Rosyth Фери Билети
со P & O товар Фери за фериботи и да отпатуваат од Rosyth да Zeebrugge онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Rosyth патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Rosyth и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Rosyth

Rosyth е пристанишен град во Фајф, Шкотска. Таа била изградена во почетокот на 20th век во куќата на работници во близина на Rosyth поморска Dockyard. Градот е терминалот на само директна ферибот врската Шкотска во континентална Европа.

Повеќето патници кои пристигнуваат во Rosyth веднаш ќе го продолжат своето патување во Шкотска. антички главен град, Данфермлајн е само 3 милји на север, додека тековната град Единбург е само 12 милји на југ. Фајф Советот раководи со бесплатен шатл-автобус од ферибот терминал служи автобус размена на Ferrytoll парк и возење и железничка станица Inverkeithing, од кои и двете нудат изобилство наваму врски

До почетокот на 20th век, Rosyth замокот беше речиси целосно опкружена со море. Сега, тоа е малку несмасни поглед, опкружен како што е од страна на поморски dockyards и индустриски објекти, кои биле изградени на земјиште рекултивираните од морето. Замокот се состои од куќа кула и дворот, во голема мера датираат од крајот на 15th век. Тоа не е нормално да се пристапи внатрешноста на куќата на кулата.

Rosyth Фери терминал
Rosyth Ferries патнички и товарни

Трасата поминува Северното Море меѓу Rosyth, Фајф, Шкотска и Zeebrugge, Фландрија, Белгија. Во близина Rosyth, ферибот минува под Четврто мост.

По детална консултација и тендерски процес од страна на Извршниот шкотски, грчката бродска компанија супербрзи фериботи (во сопственост на Атика група) беа потврдени како оператор на трасата. Услуги започна во мај 2002 со помош на два бродови - MS супербрзи IX и MS супербрзи Х - да се обезбеди во текот на ноќта услуга со времето за премин од 17 часа.

Додека автомобилот на сообраќајот, посебно во летните месеци, се покажа како релативно добра, загриженост монтирани дека нема доволно камиони и други товарни сообраќај да се направи услуга во одржлива на долг рок. Сервисот беше намалена на три пати неделно во 2005 и супербрзи IX префрлен во Балтичкото Море.

Во 2006, беше објавен за продажба на супербрзи Х и на бродот беше заменет со помали Сина ѕвезда I - на сестринска фирма супербрзи е Сина ѕвезда Ferries (исто така во сопственост на Атика). Во 2008 беше објавено дека супербрзи / Сина ѕвезда Ferries ќе го прекине услугата во септември.

Одлуката да се секира на пат предизвика значителна политичка загриженост во Шкотска. Владата шкотскиот обиде да ги охрабри нов оператор да го преземе целиот пат. Кон крајот на 2008 Norfolkline најави дека ќе го рестартирате пат во мај 2009, повторно со помош на три пати неделно во текот на ноќта услуги (но продолжи да 20 часа, наместо претходната 17 часа, за да се намали потрошувачката на гориво). [2] Како супербрзи, услугата Norfolkline нудат услуга и за патниците во возилото и нога.

Norfolkline е Холандија со седиште во подружница на данскиот превозот компанија DFDS и порано на Маерск група. На 17 2009 DFDS декември објави дека се согласил да ги купите Norfolkline од Маерск.

брод Norfolkline е за пат беше МВ шкотски Викинг на која, покрај името, е регистриран во Италија. Во август 5 2010 на брод се судри со мал рибарски брод во близина на брегот на Шкотска, што резултира со губење на рибарски брод и смртта на еден од двајца мажи на одборот на рибарски брод.

На 20 2010 август беше објавено дека на патнички услуги ќе заврши на 15 2010 декември, со услугата ќе се замени со товарни само ферибот услуга DFDS. замена товарни само услуга на се ракува со два фериботи Tor Финска и Cimbria Seaways со 4 полетувања неделно.

Освен ако друг оператор recommences операции, и таму нема да има директен сервис патнички ферибот меѓу Шкотска и континентална Европа.


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Rosyth ферибот

Најдобра гаранција Rosyth ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна П & О товар Фери патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Rosyth. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Rosyth ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Rosyth ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Rosyth да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Rosyth Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Rosyth ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Rosyth во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Rosyth и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал