Rovingo Фери

Ровињ Патнички и автомобили Ferries

Ровињ цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Ровињ во Венеција.

Споредба на сите достапни Ровињ ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Ровињ автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Ровињ, Венеција со Венеција Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Rovingo (Rovinj) Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Rovingo Фери Билети
со Венеција Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Ровињ во Венеција онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Ровињ патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Ровињ и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Ровињ

Ровињ (Rovigno на италијански) е град во Истра, Хрватска. Градот е официјално двојазична и со хрватскиот и италијанскиот суштество usedand предава.

Ровињ е главна атракција на Истра. Тоа е туристички, а жителите се развива остар око за максимизирање на профитот, но Ровињ е еден од последните на вистинските Медитеранот рибарски пристаништа.

Рибарите дестинации ловот во пристаништето во раните утрински часови, проследено со орда на squawking галебите, и поправаат нивните мрежи пред ручек. Молитви за добар улов се испрати на масивни катедралата на Св Ефимија чија 60m-висока кула пунктира полуостров.

Низ ридовите и низок пораст луксузни хотели опкружуваат градот ципест со стрмни, калдрма улици. На 13 зелена, крајбрежни острови на архипелагот Ровињ направи за пријатен, различните ставови и може да се плива од карпите во пенливи вода под хотелот Ровињ.

Венеција линии е тупаница голема брзина компанија Ферис во Северна Јадранското Море, која ја поврзува Венеција до Истарскиот брег и во paricular Ровињ. Поаѓање секој ден во 5h00 часот и пристигнување во 8h00 часот

Rovingo ферибот пристаниште

Ровињ е класичен модел на градот на Медитеранот форма. Тоа беше збогатена со ѕидови во два реда во почетокот на средниот век, со градски порти подоцна инкорпорирани во новиот распоред. Кон крајот на 18th век, островче Ровињ, каде што беше првично изграден, бил поврзан со копното. Во тоа време, на остатокот од градот почна да се развива премногу. Ровињ е еден од најразвиените поморските летувалишта во Хрватска, кои нудат цела низа на можности посетител во живописен амбиент на античкиот град, опкружен со густа борова шума.

Крајбрежната област Ровињ е многу добро артикулирана со бројни заливи, потоци, и ртовите. Постојат места на голема природна и еколошка вредност: шумски парк Пунта Corente-Muntrav, Архипелагот Свети Андреа, на Palud мочуриштето, на Limski Канал Ирците, и Monfiorenzo пештера. По должината на брегот, со значително Медитеранот флора и фауна, над-медитеранска клима со умерено ниво на влажност преовладува. Присуството на човекот достигнува назад во праисториските време. античкиот град јадро, изграден на темелите на изолирани тврдина која беше праисториска населба (бронзеното доба - железно време), датира од 2nd-4th век, и, исто така, претставува единствена венецијански урбани и архитектонски модел, направени врз основа на доцната антика и високо средновековни фондации.

На историското јадро е крената на еден рид, на многу тесен просторот во зградата на поранешниот островот, со куќи сноп заедно до врата чекор на барокната црква Св Ефимија. Црквата и нејзината витка камбанарија доминираат во градот, со големиот залив Valdibora на северната страна и заливот на сликовито Света Катерина на јужната страна на градот. Ровињ е важен економски центар. Најзначајните компании и претпријатија се оние поврзани со хотел-и-туристичкиот сектор (хотели, кампови, бунгалови, приватно сместување, итн ...), индустрискиот сектор (над сите тутунски производство и рибарската индустрија), и мореплавателно вешто и риболов.

Активности и место во Rovingo

Diver Спорт центар
Повеќето луѓе хоп бродот брод за сериозни пливање, нуркањето и сончање. А патувањето во Црвени Оток или Свети Катарина е лесно да се организира. Diver Спорт Центар е најголема операција во Ровињ, нудејќи нурка брод од € до € 20 35 во зависност од далечината, и изнајмување на опрема за € 20. Главната атракција нурне тука е руина на Барон Gautsch, австриски патнички пароброд потонат во 1914 на австриска рудникот предизвикува 177 жртви. Руина лежи во 40m вода и нуди голем број на морски животни.

Катедралата на Св Ефимија
Масивната катедралата на Св Ефимија целосно доминира на градот од своите врвот локација во средината на полуостровот. Изградена во 1736, тоа е најголемата барокна зграда во Истра, како одраз на периодот за време на 18th век, кога Ровињ беше неговиот најнаселен град, важен риболов центар и бедемот на Венецијанската fleet.Next на врата на црквата е 14th -century мермер олеснување на Св Ефимија. Во внатрешноста на катедралата, не пропуштајте на гробот на Св Ефимија зад олтарот на десната страна.

Регионалниот музеј
Регионалниот музеј содржи збирка на 15th да 19th век слики и дела од современи уметници во Ровињ, како и неколку етрурски парчиња. За жал, на малата големина на музејот значи дека само мал процент од својата колекција е изложена во било кое дадено време. отворањето на своите часови се неправилни во ниска сезона.

про Монтана
Постојат 80 рок-качување правци во поранешната венецијански каменоломот во Златни Стаорец, многу погоден за почетници. Про Монтана на влезот Златни Стаорец ќе обезбеди водич и опрема за 180KN. Таа, исто така нуди качување екскурзија во Vranjska Draga на западните падини на опсег Učka за 600KN.

францискански манастир
Барокниот францискански манастир е изграден во почетокот на 18th век и содржи вредни библиотека, како и мал музеј на 18th- и 19th век слики и скулптури. Ниту библиотека ниту музејот во моментов се отворени за јавноста.

Вели Јоже
Иако малку поскапи од Cantinon, ова е добро место да се обиде Истарскиот јадења, или во внатрешноста преполн со knick-knacks или на отворено маси. Обиди се со bakalar (треска) во бел сос, или печени јагнешко месо со компири.

Монте Карло
Најдобро шоу во градот е гледање на зајдисонце од ова место. Коктели се скапи, но седи на карпите во близина на морето, со оглед на Свети Катарина е дефинитивно вреди да се перча.

Ровињ аквариум
Основана е во 1891, најдобар музеј е Ровињ Аквариум. Тоа покажува добра колекција на локалниот живот морски, од отровни скорпии риба да шарени anemones.

Градот на Св Ефимија неодамна реализира три милиони посетител останува за по втор пат, а со тоа уште еднаш да стане најпосетените туристички дестинации во Јадранското Море.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Ровињ

Најдобра гаранција Rovingo ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Венеција Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Ровињ. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Ровињ ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Ровињ ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Ровињ да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Rovingo (Rovinj) Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Ровињ ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Ровињ во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Ровињ и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал