Saelvig Фери

Saelvig Патнички и автомобили Ferries

Saelvig цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Saelvig да Hou, Kalundborg и Kolby Кас.

Споредба на сите достапни Saelvig ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Saelvig автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Saelvig, Hou, Kalundborg и Kolby Кас со Samsotrafikken бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Saelvig Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Saelvig (Samsø Остров) Фери Билети
со Samsotrafikken бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Saelvig да Hou, Kalundborg и Kolby Кас онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Saelvig патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Saelvig и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Saelvig / Samsø Остров

Saelvig пристаниште во на Samsø Остров. Островот Samsø во право во средината на Данска се наоѓа на половина пат меѓу Јитланд и Зеланд е поврзан со копното преку ферибот пат од Hou во источниот дел на Јитланд да Saelvig на западниот брег на Samsø. време на преминот од Hou да Samsø е еден час.

пат траектот од Hou да Samsø е една од двете ферибот конекции до Samsø. други ферибот пат до Samsø поврзува Kalundborg и Kolby Каас. Kalundborg се наоѓа на западниот брег на Зеланд и Kolby Каас се наоѓа на јужниот брег на Samsø.

пат траектот од Hou да Saelvig е управувана од страна на ферибот МФ Kanhave на фотографијата погоре. Ферибот е изградена во 2009, и да се намали времето за премин меѓу Jutland и Samsø со 15 минути до еден час остри. Постои до седум дневни заминувања од Hou да Samsø - повеќето во текот на летото, а помалку во зимскиот период.

Saelvig Фери терминал

И покрај тоа што на ферибот може да носи до 86 автомобили, резервации се препорачува кога патуваат во Samsø текот на летото. Во јули и август помал патнички ферибот е, исто така, едрење меѓу Hou и Kolby Каас. Сепак, ова ферибот само ги пренесува патниците и велосипеди, но не и возила. времето на премин на пат Hou-Kolby Каас текот на летото е 1 10 час и минути.

Samsø Остров се наоѓа 9 милји од Jutland Полуостров и на два часа возење ферибот од копното (Hou порт) на. Иако овој остров е формирана напред размислување социјална енергетска револуција, многу патници се каже посета на островот е патување назад низ времето.

На островот има население од околу 4,300. Постојат 21 ветерни турбини дека моќта на островот, обезбедување на доволно енергија за островот и многу повеќе. Тие продаваат остатоците на енергија на копното за профит. Овој остров е целосно само доволно. Воведувањето на овие проекти за обновлива енергија доведе до нови пазари и нови добро платени работни места. Samsø жители сега се вратиме на живот кој го стимулира нивната економија, подобрување на нивниот начин на живот, и се чуваат нивната животна средина чиста.

Кога ќе го посетите Samsø ќе треба да се донесе вашиот планинарски чевли и еко начин на размислување. Исто така, ќе сакаат да изнајмат велосипед да се истражуваат областа. Јавниот превоз е исто така опција; на редовни автобуски линии се управувани од страна на енергетски ефикасен систем telebus каде автобуси возат на барање.

На прво место да го посетат во целост да го цениме она што овој остров е за сите е Енергија академија Samsø каде што ќе дознаете повеќе во врска со резултатите од островот експеримент и "зелена технологија" во целина. Се наоѓа во градот на Ballen, живописен пристаништето село, оваа академија е совршен пример на градење, оставајќи без јаглерод.

Една единствена опција кога во посета на Samsø е да се доживее Prairie вагон одмор. Земете неколку чекори назад во времето и турнеја Samsø со бавно темпо како две норвешките фјордови коњи повлече својата преријата караван низ целиот остров. Потоа ги трошат вашите ноќи во постојана кампови со други "преријата доселеници". Тие дури и да обезбеди модерен electrolux пропан фрижидер на сајт кој е од суштинско значење за пиво што оди со скара!

Следна на туристичката рута е Brattingsborg Манор, кој се наоѓа во еден парк во јужниот дел на Samsø. Замок бил изграден во англиски стил во 1871-98. Главниот пат поминува паркот и води на преку шумска област на брегот. Таа е отворена за туристите и велосипедистите во текот на денот од јуни до август, а тоа е исклучително популарна локација за земјата прошетки. На "Vesborg Република" светилник на југ делува како пресвртница.

Најголемиот хотел на островот е Ballen Badehotel со 37 соби. Овој хотел е отворен сезонски април-Октомври Сите соби се опремени со рамен екран телевизори и имаат бесплатен пристап до интернет. Таму е поморските голф во близина, а хотелот ќе книга голф пакети за вас. Нивниот ресторан се смета за најдобар на островот, кои нудат класичен дански и француската кујна подготвени со свежи, квалитетни состојки од локалните фарми и рибари. Поголемиот дел од храната е органски; локално расте произведуваат лозарите напредува како локалните луѓе се обидуваат да се избегне увезени производи расте со маслени хемиски ѓубрива. Во летните месеци, обично може да се слушне во живо оркестар игра во дворот да ја придружува вашиот оброк.

Ако сте во потрага за носталгични, релаксирачка и здрава пауза од вашата дневна рутина бурните Samsø Остров е само место за вашиот следен еко-одмор.


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Saelvig

Најдобра гаранција Saelvig ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Samsotrafikken бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Saelvig. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Saelvig ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Saelvig ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Saelvig да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Saelvig Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Saelvig ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Saelvig во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Saelvig и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал