Свети Nazaire Фери

Свети Nazaire Патнички и автомобили Ferries

Свети Nazaire цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Сен Nazaire да Хихон.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Сен Nazaire во реално време и закажете најевтиниот достапни Сен Nazaire автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Сен Nazaire, Хихон со GLD Атлантик Фери фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Свети Nazaire Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Сен Nazaire Фери Билети
со GLD Атлантик Фери за фериботи и да отпатуваат од Сен Nazaire на Gijón онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Свети Nazaire патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Сен Nazaire и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Сен Nazaire

Saint-Nazaire , На устието на реката Лоара на заливот Бискеј е важно пристаниште и голем бродоградба и индустриски центар со воздухопловна, металуршки, хемиски и прехранбената индустрија. Тоа е порта за француската морнарица.

Saint-Nazaire се смета дека е на местото на античкиот Гало-римски пристаниште Corbilo. Тоа беше малку повеќе од рибарското село до средината на 19th век, кога на пристаништето е изградена за да се приспособат садови премногу голем за да плови до Лоара на Нант.

Бродоградба индустрија во градот, иако ја преживеал разни економски кризи, останува доминантен сектор. Тој е поддржан од голем број на други производствени активности. Saint-Nazaire, исто така, има долга историја на производство на авиони.

Повеќе од една третина од површината Saint-Nazaire е "зелени", со јавни паркови и градини, безброј приватни градини и речиси 2,500 акри на земјоделски и мочуриште биде дел од мочуриштата Brière.

Свети Nazaire пристаниште

Saint-Nazaire никогаш не сонував да биде одморалиште, но градот има многу активно развиена својот прекрасен брегот со плажи и заливи, кои може ама и promontories, на неколку километри долгата патека јавноста и неодамна редизајнираната морскиот брег шеталиштето. Saint-Nazaire но не го жртвува своето опкружување за развој, и прави напори да ги заштити своите брег.

Кога е изградена за германската подморница база, меѓу 1940 1942 и година на местото на поранешниот трансатлантските терминал, целиот сајт на пристаништето е драматично променета. Тоа е околу пенкала подморница, околу доковите и пристаништето слив, Saint-Nazaire има и се помири со своето пристаниште и создаде автентична и оригинална туристичка понуда.

Saint-Nazaire се наоѓа во срцето на особено атрактивни и разновидна регион: од Нант во дивината брегот на Ле CROISIC, од широко отворени плажи на јужниот брег на Лоара е до заливот Ла Baule, од salterns Guérande на водните живеалишта на Гранде Brière мочуриштата, ќе откриете извонредни пејзажи, како и градови и села со често извонреден наследство.

Само петнаесет минути La Baule, Guérande, на BrièreWith својата нежно криви површина на златен песок. На 9 километри заливот Ла Baule е на сликата на морскиот брег задоволство. Како и во соседните одморалиште Pornichet, на плажа е позната личност во себе!

И за промена од lazing за на врелиот песок, има многу да се изберат: казина и таласотерапевтична, коњи, пловење, тенис, или прошетка покрај прекрасен вили ... На самиот крај на заливот, Le Pouliguen е влез во " диви брег. "Сите начин да се LE CROISIC, солиден карпи пркосат на морето и ветер.

Во средниот век, градот на Guérande, чија Бретон името "Gwenn Ран" значи "Бела земја", беше богата со трговијата со сол. Внатрешноста на градските ѕидини од 14th и 15th век, во стариот дел на градот со тесни улички и убави камени куќи е исклучително шармантен. Потоа се вози кон salterns, вештачки сцена која е уникатен како солта што се одгледува тука уште од римско време.

Ако сол беше бело злато во регионот, има, исто така, се користи за да биде црно злато: тресет од мочуриштата Brière. Одење, на велосипед, во традиционалната рамен брод или коњи подготвени превоз, ќе сакате да се прилагодат лежерно ритам да се истражуваат Brière, нејзиниот навидум бескрајна канали и села со безброј сламени колиби.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Сен Nazaire ферибот

Најдобра гаранција Сен Nazaire ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна GLD Атлантик Фери патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Сен Nazaire. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Сен Nazaire, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Св Nazaire ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Сен Nazaire автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентите тим заштита Сен Nazaire Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Сен Nazaire, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Сен Nazaire во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Свети Nazaire и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал