Sakaiminato Фери

Sakaiminato Патнички и автомобили Ferries

Sakaiminato цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Sakaiminato да Donghae и Владивосток.

Споредба на сите достапни Sakaiminato ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Sakaiminato автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Sakaiminato, Donghae и Владивосток со ДБС Круз Фери фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Sakaiminato Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Sakaiminato Фери Билети
со ДБС Круз Фери за фериботи и да отпатуваат од Sakaiminato да Donghae и Владивосток онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Sakaiminato патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Sakaiminato и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Sakaiminato

Sakaiminato Сити, Кој се наоѓа на врвот на Yumigahama Полуостров, е град чија површина е околу 28 квадратни километри.

Од раните денови, Sakaiminato расте со своите фини природни пристаниште, на која спротивното Shimane Полуостров бил заштита од груба бранови на Јапонското Море и монсуни.

Sakaiminato е, бидејќи раните денови, просперитетна со странство трговија со земјите на другата страна преку морето.

Градот е полн со инфраструктури, како што пристаништето, аеродромот и железничката пруга. Како клучна точка на трговијата во ерата на Јапонското Море, Рим и Јапонија голем рибари база добро познат по своите слетување на голема количина на риба, Sakaiminato е на пат да стане град на меѓународни риболов и трговија.

Кога погледна од земјите на спротивниот брег, Sakaiminato Градот се наоѓа речиси во средината на Западна Јапонија.

Sakaiminato ферибот пристаниште
Sakaiminato активности и настани

Sakai Daiba парк и Sakaiminato Light House
Daiba парк е стар сајт артилериска пукање која била изградена во 1863 од Тотори клан. Јапонија беше на национално изолација во тоа време, а сајт артилериска пукање била изградена за одбрана против странските бродови. најстариот дрвени светлина куќа во Сан-in, која била изградена во 1905, го гледаше во текот на зафатен сообраќај на бродови. И тоа е обновен од страна Sakaiminato Сити во 1991 за симбол на историјата и просперитет на градот. Паркот беше назначен во 1988 како национален историски сајт и тоа, исто така, стана познат како цвет парк, кој има 350 цреша дрвја.

Море и Музеј Живот
"Аквариум безводни", која е изградена по реформирање стар доброто пиварница куќа е позната како Јапонија No.1 за бројот на препарирани риби и ракови. Заедно со ориентација и приказ на техниката и опремата на риболов, музејски експонати на културното наследство кои биле користени во животот на луѓето. Посетителите можат да научат како земјоделски и други општи алатки поврзани со луѓето во старите денови.

Лулка на железничката пруга во Санин
Sakaiminato е лулка во Санин за железничката пруга што ја помогна поврзување на поморскиот сообраќај со сувоземниот транспорт и развиена мрежа на превозот. Церемонијата и Настанот се одржа во 2002, за стогодишнината одбележувањето на железничката пруга.

Yumihama Gasuri
Sakaiminato област е производство на површина за добар квалитет на памук, од почетокот на дена. На памук се откачи во темата, тогаш тоа е простор обоена во индиго сина и е вткаена да се направи Касури fablic. Имајќи 300 години во својата историја, Касури е означен како традиционални занаетчиски што е многу ретко во Јапонија. Најубаво плетени модели излезе од комбинираните напори на мудроста и техниката на ткајачот кој може да се предвиди patern на готовиот производ во фазата на простор-боење. Природните допир и индиго сина на ткаенината Касури многу привлече умовите на луѓето.

Вотивни Слики на "гриб", "пеколот и рајот"
слика вотивни на големината на 76cm x 107cm на "гриб," прикажани во храмот Shofukuji, сликовито покажува метод риболов од страна на начин на користење на гриб дека локалните рибари извршува во средината на 19th век. Сардини се толку богати во тие денови, а легендата вели дека 100 dragnets се користат сите на едно време еден за риболов. Тоа е, рече дека таа слика на "пеколот и рајот", инспириран Mr.Shigeru Мизуки да стане заинтересиран за Пријави превод.

Порт фестивал
Пристаништето фестивал, кој ќе се одржи кон крајот на јули, има различни настани во текот на два дена, почнувајќи од моли ритуали за успехот на рибарството, безбедноста на морскиот сообраќај и просперитет на пристаништето. Фестивалот завршува со оган дела, танц парада и разни други програми. Специјално, морето парада е многу галантен настан, за повеќе од 100 рибарски бродови, секој украсени со знамиња на "добар улов на риба", ја извршите преку Sakai канал.

Морски производи фестивал
На фестивалот, кој се одржува во рибниот пазар и околини како главен сајт, ќе се одржи во средината на октомври. Посетителите можат да директно да се чувствуваат енергијата на Sakaiminato преку гледање на свежа риба и преработени морска храна на продажба, дегустација на рак супа и гледа претставата на традиционалните возбудувања. Фестивалот започнува зафатени со посетители од рано наутро. Тие можат да купат парична казна производи се продаваат по цени пониски од редовните цени.

морски Спорт
Користење на јавни Sakaiminato Марина како основа, јахта едрење и други водни спортови се многу активни.

Одбојка на плажа
Националниот одбојка на песок турнири се играат на прекрасна плажа која е опкружена со бел песок и зелени борови дрвја. Плажата е означен како еден од официјалните селекции на Јапонија најдобрите 100 плажи.


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Sakaiminato

Најдобра гаранција Sakaiminato ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна ДБС Круз Фери патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Sakaiminato. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Sakaiminato ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Sakaiminato ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Sakaiminato да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Sakaiminato Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Sakaiminato ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Sakaiminato во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Sakaiminato и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал