Салерно Фери

Салерно Патнички и автомобили Ferries

Салерно цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Салерно на Каљари, Катанија, Малта, Палермо, Тунис и Валенсија.

Споредба на сите достапни Салерно ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Салерно автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Салерно, Каљари, Катанија, Малта, Палермо, Тунис и Валенсија со Грималди линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Салерно Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Салерно Фери Билети
со Грималди линии за фериботи и да отпатуваат од Салерно на Каљари, Катанија, Малта, Палермо, Тунис и Валенсија онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Салерно патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Салерно и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Салерно

Салерно е главен град на "Costiera Amalfitana", која се наоѓа во средината на две волшебна брег Амалфи и Cilento. Салерно е Светско наследство на УНЕСКО.

Се наоѓа на Тиренското Море, на убава Заливот на Салерно, градот е во рамките на лесен растојание од блескави Амалфи брег.

Познат по тоа што на локацијата на првиот светски медицински универзитет, Schola Медика Салернитана, Салерно бил важен центар за уметност, култура и учење кои датираат од 16th век. Со текот на годините Салерно страдале преку многу неволји и земјотреси, како и странски правило. Денес Салерно е град исполнет со многу интересни работи кои треба да се види и не.

Популарноста на градот значи дека тоа е добро поврзан со повеќето градови и градови во регионот, како и разни дестинации во околните региони. Нема аеродром во Салерно правилно и најблискиот аеродром се наоѓа во Неапол за 50km подалеку правејќи ферибот еден од најдобрите и порелаксирано начини на добивање таму.

Салерно ферибот пристаниште

Се движат низ градот

Во рамките на град посетителите можат да одат наоколу за да се истражуваат атракции, од кои повеќето се наоѓаат во близина на центарот на градот. Постојат многу прекрасни пешачки улици и големи плоштади во градот, кои лесно можат да бидат истражени пеш. На јавните автобуси во градот, исто така, може да се користи за посета во градот и пошироко. Оние кои имаат автомобил лесно може да се вози околу од сообраќајот не е проблем и паркинг е на располагање во повеќето области.

Точки на интерес во Salerno

Салерно катедрала е главна туристичка атракција во градот. голем камбанаријата на катедралата доминира во историскиот центар на градот. Во криптата на катедралата се наоѓа гробот на Свети Матеј, еден од дванаесетте апостоли.

Уште една црква вреди да се посети е della Chiesa Св. Annuziata, која била изградена во 14th век и се наоѓа во близина на влезот на стариот град во северниот дел. Главната карактеристика на црквата е убава камбанарија дизајниран од страна на Фердинандо Сан Феличе.

Постои, исто така, San Gregorio црква, структура 10th век, кој денес е дом на Музејот на Медицинскиот факултет во Салерно, и Сан Џорџо црква. Сан Џорџо е најдобар пример на барокна архитектура во Салерно. Во внатрешноста на црквата можете да видите убави слики создадени од Андреа Сабатини и фрески од Анџело Solimena и Франческо во 17th век. Црквата се однесува на најстариот манастир во градот, која била изградена во 9th век. Различни апсида фрески, исто така, неодамна се откриени во зградата.

Ако ви се допаѓа да оди и луѓето се види глава до Lungomare Трст, шеталиште во градот, која била изградена во 1950 и е позната да биде еден од најдобрите во земјата. Lungomare, буквално се преведува како "по должината на морето", се протега на пет милји и се наредени со палми. Тоа е често во споредба со убави прошетки на француската ривиера.

Кастело ди Arechi е голем замок изграден на врвот на еден рид со Arechi II преку постоечката византиско-римски замокот. Денес замокот е главно се користи за средби и изложби. Ако го посетите замокот ќе бидат во можност да уживаат во прекрасен поглед на градот и морето пошироко.

Еден од најинтересните места за посета во градот е историскиот центар на Салерно, смета дека се меѓу најдобро зачуваните во Италија. трговец улица на градот е исто така главната шопинг-центар во Салерно.

Минерва градината, или Giardino дела Минерва, се наоѓа во близина на стариот дел на градот. На првата ботаничка градина во Европа може да се најде во оваа градина.

На голем замок Форте Ла Carnale беше именуван од античка битка која се водеше против Арапите. На тврдина сега е дел од голем спортски комплекс кој и денес се користи како локален културен центар.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Салерно ферибот

Најдобра гаранција Салерно ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Грималди линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Салерно. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Салерно ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Салерно ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Салерно да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Салерно Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Салерно ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Салерно во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Салерно и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал