Salina Фери

Salina Патнички и автомобили Ferries

Salina цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Salina на Наполи.

Споредба на сите достапни Salina ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Salina автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Salina, Наполи со SNAV бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Salina Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Salina Фери Билети
со SNAV бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Salina на Наполи онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Salina патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Salina и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Salina

Salina е втор по големина во архипелагот на Aeolian Острови и е сосема поинаква во пејзаж од остатокот на островите.

Поради своите многубројни свежа вода извори, островот е доста зелена. Островот во листата на УНЕСКО за светско културно наследство е на листата, поради неговата вулкани.

Островот се состои од шест различни вулкани, и двете најважни се Монте Fossa Delli Fecci и Монте деи Porri. И двете од овие вулкани се добро сочувани.

Островот се состои од три малите градови и некои села и населението на целиот град е околу 4000. Во споредба со некои од другите острови во архипелагот, Salina се уште е прилично недопрена од туризмот што посебно место за посета прави.

Salina ферибот пристаниште
Како да дојдеме до Салина

Salina има две главни пристаништа Rellina и Санта Марина. Постојат редовни траекти и hydrofoils од дестинации како Наполи, Pallermo, Месина, Реџо ди Callbria и Milazzo. Посетителите можат да стигнат до било кој од овие дестинации и да се хидрофоил да Salina. Фериботи се достапни само од Milazzo и Неапол.

Редовни автобуси се достапни кои ги поврзуваат градовите и селата на островот. Оние кои доаѓаат од други земји ќе мора да се резервира лет за Неапол или други италијански дестинација, а потоа и да го достигне Milazzo ферибот од таму.

Движејќи се низ целиот остров
Во зависност од тоа каде ќе остане на островот опции за да се движите низ област ќе се разликуваат. Постојат три главни градови на островот, од кои сите се сосема мали и се лесно достапни на нога. Не постојат многу атракции, така што тие можат да бидат истражени на нога во рок од еден ден. систем за јавен превоз на островот е автобуси. Автобуси се поврзат сите села и градови на островот и се прилично удобно. Информации за автобуски линии можат да бидат лесно достапни во поголемите градови.

Атракции во Salina

Брег на Salina
Фоса Delle Felci е познатиот вулкан, за кои во листата на светско наследство се наведени Salina. Вулканот е висок 962 метри, а посетителите можат да се качат на врвот или барем на половина пат за да уживате во поглед на околните области и убава морето. Сепак, се качува на вулканот може да бидат доста заморно и треба да се спроведува од страна на оние кои се прилично одговара. Други, пак, само може да се дојде до локацијата и се восхитувам на убавината на вулканот од подножјето на планината.

Museo dell'Emmigrazione Eoliana
Museo dell'Emmigrazione Eoliana е веројатно најинтересните меѓу сите острови во архипелагот. Во музејот се изложени на дејство и степенот на имиграција од Aeolian Острови. Музејот е прилично мал и наплатата е, исто така, не е многу голема, сепак, се уште е вреди да се посети за да се добие увид во позадина и културата на островот.

Santuario Della Мадона Дел Terzito
На Santuario Della Мадона Дел Terzito се наоѓа во долината што ги дели двете главни вулкани на островот. Местото е важен аџилак место и секој август 15th празникот на Успение, се одржува за кое луѓето од сите соседни острови патување во Salina на. Црквата се наоѓа на патеката што води до врвот на планината.

Salina на хоризонтот
Островот е познат да биде првиот остров да се заштитени средина со помош на природен резерват. Островот е многу богат со вегетација и флора и фауна која е во вредност од истражување.

пешачки патеки
Постојат неколку добри пешачки патеки, обележани и означени, на островот. Оние кои се заинтересирани во природата дефинитивно ќе уживаат во овие пешачки патеки од природните зелени пејзаж тука е многу бујна и има некои убави локални видови на дрвја и цвеќиња, кои вреди да се истражува.

плажите
Плажите во Salina се сосема чисти и совршен за пливање. На плажите на островот се прилично напуштена во работните денови. Само за време на викендите неколку од локалните жители се собираат на плажа во лето. Исто така, постојат неколку нуркање дамки во близина на островот што е добро за истражување на морскиот живот во овој регион.

Јадењето на Salina

Salina има добри ресторани кои служат едноставен готвење дома стил. Повеќето ресторани тука служи италијанската кујна и свежа морска храна. Исто така постојат и неколку мали кафулиња, пекари, кои служат традиционални колачи и пицерии, кои имаат некои вкусни свежо печен пици.

Најдобрите ресторани за да го пробате во градот се Cuccinotta Рита, Portobello, Da Alfreda во Cucina. Овие ресторани главно служат едноставна тестенини, риба јадења како сабјарка, морска храна Одмори плата, полнети squids, свежо печен леб, пици и некои навистина добри срдечна десерти и традиционални колачи. Рестораните тука, главно, имаат едноставен, но елегантен декор и многу обезбеди погледи на морето.

Референци во Salina

Salina не е туристички ориентирани место, па продавниците тука се и каде што локалните жители го направите сите нивните шопинг. Некои мали, но шармантни улици се наоѓаат во три главни градови на градот и продаваат убави рачно изработена облека, чипка, кашмир џемпери, врежан дрвени артефакти, керамика, вазни и др посетители дури и може да се среќаваме со неколку антиквитети во локалните пазари на кои се ставени на продажба од страна на локалното население. Од друга работа да се купат тука ќе бидат локални вина, кои се доста добри, а некои сирење.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Salina

Најдобра гаранција Salina ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна SNAV бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Salina. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Salina ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Salina ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Salina да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Salina Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Salina ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Salina во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Salina и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал