Самос ферибот

Самос Патнички и автомобили Ferries

Самос патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Самос на Хиос, Калимнос, Кос, Lesvos, Sigri, Родос и во Солун.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Самос во реално време и закажете најевтиниот достапни Самос автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Самос, Хиос, Калимнос, Кос, Lesvos, Sigri, Родос и Солун со Blue Star Фери фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Самос Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Самос Фери Билети
со Blue Star Фери за фериботи и да отпатуваат од Самос на Хиос, Калимнос, Кос, Lesvos, Sigri, Родос и Солун онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Самос патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Самос и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Самос

Самос е еден од најубавите острови на Грција во источниот Егеј, Самос е зелен остров со шуми и со многу места за посета. Тоа е многу блиску до Турција, само за 1km, и стана многу народи омилени грчки остров. Самос е, исто така, на островот на Питагора еден од најпознатите математичари од грчката антика.

Тоа е прилично голем остров, а луѓето на островот живеат од туризмот и земјоделството, главно маслинки и овошје. На локално вино е добро позната и вреди да се проба. На узо и од Самос е еден од најдобрите во Грција. Самос е познат и по своите бродови на грчката рибарски бродови на kaikia или trehantiria.

Повеќето туристи остане во Pythagorion (кој беше на античкиот град на островот) или Kokkari еден од најживописните села на островот, 10 км од Vathy на северната страна од Самос.

Поради своето минато, Самос има многу места на интерес, а тоа е многу добра идеја за изнајмување на возило и да се истражуваат на островот на своја.

Самос ферибот
Самос Плажи

Самос е прилично голем грчки остров кој се наоѓа во североисточниот дел од Егејското Море. Тоа е многу бујна, зелена и убава островот полн со прекрасни плажи. Иако Самос има неколку фини археолошки локалитети, како што се во храмот на Хера, овој остров е најпознат по своите одлични плажи и изобилство можности за пешачење, планински велосипедизам и сурфање на ветер.

Некои од најубавите плажи на Самос се достапни само пеш и со тоа идеална ако уживате во пешачење и трошење време сам на приватна плажа. Таму е плажа за секого на Самос. Најди ги вашите омилени плажа користење Самос Плажи!

Патуваат во Самос

Самос е многу популарна дестинација за одмор и треба да бидете во можност да се најде пакет празници од повеќето европски земји. Ако сакате да патуваат самостојно ќе најдете дека Самос е добро поврзан со околните острови и копното на Грција преку ферибот и има летови до островот.

На островот има три главни ферибот пристаништа: Pithagorion, Karlosvassi и Vathi. Повеќето ферибот конекции до Самос се направи преку стоп-над во Турција.

фериботи
Самос е лесно да се постигне со ферибот од Пиреја. Патувањето е за да 8 14 часа (во зависност брод) и фериботи обично се запре на двата Karlovassi и Vathi. Има се помалку чести врски до Хиос, Лезбос, и на островите на Dodecanesos што може да се постигне на честите голема брзина во летните месеци. Секој ден има чамци на Кушадаси, Турција каде што можете да го посетиме античкиот грчки град Ефес, еден од најпознатите неверојатен археолошки локалитети во светот. Самос има аеродром, така што може да лета таму од Атина. Постојат три локации дневно и една во текот на летото.

Три дневни фериботи се случува на островот Ikaria (2,5hours) и една на малиот остров Fourni (2 часа).
Три неделно фериботи и да отпатуваат до се Хиос (4 часа), една недела да Лезбос (7 часа), Лимнос (11 часа), Александрополис (20 часа) и Кавала (20 часа).

Два дневни фериботи се случува на пристаништето Пиреја (13 часа).

Дневен фериботи и да се јавувате во Наксос (6,5 часа). Парос (6 часа), Миконос, iOS, Санторини и Сирос. Пет неделни фериботи се поврзува Самос да Патмос (2,5 часа) и една недела на Лерос (3,5 часа), Калимнос (4 часа), Кос (5,5 часа) и Родос (9 часа).
Во летниот период, два дневни фериботи се поврзува на островот Самос со Кушадаси (Ефес) во Турција. Билетите може да се купат од разни туристички агенции. А пасош е задолжително.

Автобуси:
локалните KTEL автобуси вршат превоз во остров. Тие имаат доста добар распоред и тие се поврзете на многу села и градови на островот на задоволителен начин.

На островот Самос има добра автобуска линија која служи разни села и на плажите до 8 часот. Од главниот град на Самос 13 секојдневно автобуси се случува да Kokkari и Pythagorio, 8 на Агиос Константинос и Агиос Димитриос, 7 да Karlovassi, 6 на оттука, 5 да Митилини и 2 да Ormos Marathokampou, Avlakia и Votsalakia. 6 секојдневно автобуси заминуваат да Pythagorio за оттука и 2 да Митилини и Karlovassi.

Од Karlovassi секојдневно автобуси се случува да Agioi Theodori, Пиргос, Koumandarei, Vathy, Pythagorio, Hora, Ormos Marathokampou, Votsalakia, Света Недела и Drakei. Во текот на летото, секојдневно автобуси заминуваат од главниот град на Самос за плажите на Tsamadou, Psili Ammos и оттука.

аеродром:
Самос Меѓународниот аеродром "Aristarchos" лежи 4 километри западно од селото Pythagorion, со дневни врски со голем број на земји. Сепак, најлесниот начин да стигнат до Самос од страна на воздухот е да се лета прв во Атина, а потоа се фати лет на Самос. 4 летови дневно се поврзува островот со Атина и 2 неделно со градот Солун (во северна Грција). компанијата на авиокомпанијата на Air Манос лета дневно до Атина и два пати неделно до Солун и на островите Миконос и Санторини.

Автомобили и моторцикли
Бројни канцеларии автомобил и мотоцикл за изнајмување се достапни во Самос. Неколку од големите хотели организира мотоцикл и автомобил имот. Во пристаништето на Самос можете да најдете ценовник на цените на такси за неколку дестинации на островот. Цените се движат од 5 40 на еврото.

Такси-брод
Во текот на летото, дневни рибарски бродови се поврзува главниот град на Самос да Pythagorion. Постојат екскурзија чамци на некои од далечински плажи и таму е брод кој плови низ целиот остров.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Самос ферибот

Најдобра гаранција Самос ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Сина ѕвезда Фери патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Самос. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Самос ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Самос ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Самос да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Самос Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Самос ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Самос во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Самос и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал