Сан Антонио Фери

Сан Антонио Патнички и автомобили Ferries

Сан Антонио цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Сан Антонио Barcellona, ​​Denia и Валенсија.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Сан Антонио во реално време и закажете најевтиниот достапни Сан Антонио автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Сан Антонио, Barcellona, ​​Denia и Валенсија со Balearia или Acciona бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Сан Антонио Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Сан Антонио Фери Билети
со Balearia или Acciona бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Сан Антонио Barcellona, ​​Denia и Валенсија онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Сан Антонио патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Сан Антонио и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе за Сан Антонио

Сан Антонио се наоѓа на западниот брег на Ибица, 10 милји од Ибица Место и 14 милји од аеродромот. Познат по своите зајдисонца во Кафе дел Мар и жива ноќно време атмосфера, Сан Антонио е одличен избор, кои се популарни со британски туристи.

Празници во Сан Антонио, исто така функција на различни мали плажи на долг залив, опфаќајќи легендарните спотови како зајдисонце Газа Cala Gracio како и потивко центри како пристаниште des Torrent.

Сан Антонио е исто така популарна со семејствата и двојки, особено надвор од главниот летната сезона и во потивки делови на заливот. Постојат многу продавници, кафулиња и барови се шири надвор од прилично пристаништето и се протега по должината дланка обрабени кејот шеталиштето. Постои шарени централниот плоштад и многу пешачката области.

Сан Антонио привлече илјадници млади посетители привлечени од бескраен избор на ноќен живот. Престојуваат во Сан Антонио значи дека може, исто така, вклучуваат посети на легендарниот клубовите на Ибица Место благодарејќи на времето во текот на ноќта Дискотека автобус.

Сан Антонио, Грција

Познат функција на Сан Антонио е фантастичен избор на трендовски опуштено кафулиња и студ-out плажа барови, вклучувајќи го и познатиот Кафе del март гледајќи го зајдисонцето од зајдисонце Газа Cala d'es Моро е празник Сан Антонио од суштинско значење. Кафулињата се во центарот на пред-клубска сцена и одличен начин за изнаоѓање на она што се случува следно!

туристички активности

Сан Антонио има за секого по нешто, со голем избор на сместување, забава, клубови, барови и ресторани.

Плажи
Постојат пет големи плажи на дофат на одморалиштето и овие области се познати за смиреност, топлите води и ги имаат сите погодности. Можете да го пробате спортови на вода или само е потребно лесно и имаат релаксирачки одмор на плажа, дотурете вашиот тен и да прочитате некоја добра книга.

Сан Антонио пристаниште
Земете патување во Сан Антонио пристаниште за најширокиот опсег на пловењето активности и на најдобар начин да се истражуваат Ибица. Ова е одличен начин да се трошат вашето ден едрење по должината на крајбрежјето на Ибица - впие до сонцето и да се доживее некои извонредни пати. Или спор прошетка по овој историски пристаништето и неговата дланка реси шеталиштето, добро вреди да се посети.

Воден парк
Таму е популарна игра парк на Сан Антонио Беј, каде што ќе најдете тобогани, рамки за искачување, жив замоци, песочни дупки и лулашки да се задржи деца забавуваа со часови. Ова е совршено место за еден ден надвор од плажа и е идеален за одмор со семејството забава.

МакБаскет Lounge партија
МакБаскет Lounge партија нуди извонредна бојадисувањето авантура која не е да се пропушти. Како што сугерира името, има многу повеќе на оваа место од брилијантно утврдени бојадисувањето - Во меѓу игри може да имаат пливаат, зграби еден касај да јадат, и газиран пијалок или алкохолен пијалок во барот. Ова е одлична забава, ако оди сам, во група или со семејството.

Аквариум Кап Бланк
Аквариум Кап Бланк дава можност да се види избор на морски животни на Медитеранот во неговата природна средина. Аквариумот се наоѓа во предградието на Сан Антонио во близина на Cala Gracio, така што е лесно да се добие.

Скокови во вода
Од Сан Антонио, тоа е лесно да се резервира преку разбира нуркање во еден од квалификувани нуркање училишта во оваа област. Патувања во текот 80 нуркаат сајтови, вклучувајќи пештери и урнатините се нудат речиси целата година, и почетници имаат корист од смиреноста и висока видливост на водата тука. Arenal Нуркање е еден од најпознатите професионални и напредни нуркање центри на западниот брег на Ибица, се наоѓа кон север на Сан Антонио Залив.

Cafe Del Mar
Право на крајот на заливот Сан Антонио е познатиот бар, кафуле Дел Март Бидете сигурни дека ќе одам таму пред зајдисонце, да си пијат, и да се најде себе си место да се седне и да се види сонцето оди надолу. Ова е бар што започна многу студ-out компилации кои се светски познати. Па ќе биде во за некои добра музика и ова е одлично место за почеток пред да удри во клубови!

ноќен живот
А одмор во Сан Антонио извикува, ноќен живот! Тоа се одликува со клаберите во потрага по сонце, плажа релаксација и ноќен живот зуењето за кои Ибица сега е светски познат. Најпознатите клубови во Сан Антонио се наоѓаат на зајдисонце Газа, на површина со прекрасен изглед и пријателски, партиски атмосфера. Или може да се упатат кон Ибица Место за алтернатива.

Како и забава, исто така можете да уживате во некој плажа живот во Сан Антонио! Најдобар Сан Антонио плажи се на југ и на Cala Бу. Заминаа Сан Антонио плажи со безбедно плитките води се наоѓаат на север во Cala Gracio или запад на потивко Порт де Torrent. Сан Антонио нуди голем број на спортови на вода, заедно со waterparks, картинг, parascending, скачам скокање, тенис и јавањето коњи.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Сан Антонио

Најдобра гаранција Сан Антонио ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Balearia или Acciona бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Сан Антонио. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Сан Антонио, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Сан Антонио ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Сан Антонио автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Сан Антонио Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите во Сан Антонио, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Сан Антонио во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Сан Антонио и на повеќе од 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал