Sandefjord Фери

Sandefjord Патнички и автомобили Ferries

Sandefjord цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Sandefjord да Stromstad.

Споредба на сите достапни Sandefjord ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Sandefjord автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Sandefjord, Stromstad со боја линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Sandefjord Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Sandefjord Фери Билети
со боја линија за фериботи и да отпатуваат од Sandefjord да Stromstad онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Sandefjord патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Sandefjord и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Sandefjord

Sandefjord е град и општина во округот Vestfold, Норвешка. Две полуострови наречен Østerøya ( "Источен Остров") и Vesterøya ( "Западен Остров") форма на Sandefjordsfjord и Mefjord. На крајбрежјето се состои од различни песочни плажи, Skerries и островчиња.

Sandefjord порано бил познат одморалиште, со различни видови на бањи за унапредување на здравјето. Меѓу нив беа солена вода морето бањи, кал и сулфур бањи и член на кралското семејство беа чести посетители.

Sandefjord има добар избор на ресторани и кафулиња © s. Она што е можеби најдобриот ресторан гурманските Норвешка се наоѓа тука во една модерна зграда во близина на пристаништето.

Sandefjord има шармантна центарот на градот, кој се состои од мешавина на стари и современи згради и широк избор на продавници. Во близина на огромен споменик се наоѓа на крајот од главната улица во градот, е ресторан наречен Kokeriet, еден од релативно малку места каде што редовно се служи месо од кит.

Sandefjord Фери терминал
Што да направите во Sandefjord

Sandefjord е модерен град со големи варијации. Градот има интересна историја, убава природа и различни културни случувања. Циклус или пешачење по должината на брегот. Tee исклучите во Sandefjord Голф, или се земе вашето семејство до нови височини на најголемиот отворено качување паркот во Скандинавија. Музиката на природата е исто така одлична релаксација и Sandefjord може да се пофали долго крајбрежје, големи шуми, бројни карпи и песочни плажи кои нудат простор за релаксација преку целата година.

Плажи
Во меѓу песочните плажи се наоѓаат низа заминаа заливи и убави мазни, наведнат камења. Можете да изберете помеѓу раздвижениот плажи или повеќе затскриено капалишта - сите по должината на крајбрежјето што е речиси 150 километри долго.

пешачење
Ако сакате да се оди одење или пешачење, можностите се многу и различни - и по должината на брегот и во шумата. Крајбрежниот патека на Vesterøya нуди 25 километри од обележани патеки за туристите каде Folehavna, со своите мазни крајбрежните карпи и прекрасен поглед, се наоѓа на влезот на отворено море. Исто така, ќе се најде остатоци од германска тврдина изградена во 1941.

Изнајмување на велосипед
Идеален за разгледување. Велосипеди се достапни за изнајмување за пријатен циклус вози во лесно достапни и рамен село Sandefjord е. Вработи од туристички информации канцеларија на.

Риболов
Ако сакате да риби во морето, можностите се скоро бескрајни, - и од брод и од земјата. Ако сакате да риби од земјата, двете крајбрежни патеки на Østerøya и Vesterøya ќе ви укаже на многу одлични места за риболов. Може да се добие карта од туристичката канцеларија.

Sandefjord голф
голф на градот се наоѓа во руралните средини со различни села со Marumskogen. Sandefjord голф нуди 18-дупка парк и шумски разбира со многу идилична езера. Осум од дупки имаат езеро во талвег.

Foldvik фамилија Парк
Foldvik Семејство парк е паркот, каде што возрасните можат да се релаксираат во прекрасна околина додека децата уживаат во големи области на активност, или не се поздрави со многу животни.

Висока и ниска активност Парк
Дај качување одат на најголемиот отворено качување паркот во Скандинавија. На различни распоред курс во висока и ниска активност Парк обезбеди различни нивоа на тежина погоден за повеќето возрасти и способности. Најлесен начин е за деца на возраст од три, додека оној најпредизвикувачките покренува 25 метри над земјата. Постојат неколку поштенски линии исто така - најдолгата е 500 метри и минува низ водопад во Numedalslågen.

Истражуваат на брегот со водич
На Норск Fjell- og Padleskole можете да ангажира водич за да се истражуваат на брегот. Возбудлива отворено активност која опфаќа качување, скокање по карпи и пливаат во морето. Вие исто така може да се обидете качување или кајак.

Метро Боречка og Lekeland Sandefjord
Затворен активности за целото семејство. 10 боречка улички со најновата компјутерска технологија. Можете да ја најмите опрема и се што ви треба на лице место. Метро Боречка og Lekeland Sandefjord, исто така, има простор за игра на децата до 12, со жив замокот, топката соба, слајдови, качување ѕид и многу повеќе.

Базен
На горниот крај на Bugårdspark лежи базен Sandefjord со нуркање одбори, слајдови и топла вода базен. На Рика Park Hotel Sandefjord, исто така, има базен. Тука постои Морски базен и парк Badet исто така, нуди обука студио, солариум, суво и влажно сауни, снек бар и бања.

Sandefjord iСА сообраќај раскрсницата на национално и на меѓународно ниво. Боја на линија, Sandefjord аеродром Торп, Националното тело за стандардизација и автопатот E18 обезбеди на добри транспортни врски. линија ферибот Color Line поврзува Sandefjord со Strömstad во Шведска. Постојат неколку заминувања дневно, и времето на патување е 2 30 часови и минути.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Sandefjord

Најдобра гаранција Sandefjord ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Боја линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Sandefjord. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Sandefjord ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Sandefjord ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Sandefjord да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Sandefjord Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Sandefjord ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Sandefjord во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Sandefjord и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал