Санта Круз де ла Палма Фери

Санта Круз де ла Палма Патнички и автомобили Ferries

Санта Круз де ла Палма цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Санта Круз де ла Палма во Лас Палмас и Тенерифе.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Санта Круз де ла Палма во реално време и закажете најевтиниот достапни Санта Круз де ла Палма автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Санта Круз де ла Палма, Лас Палмас и Тенерифе со Acciona бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Санта Круз де ла Палма
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Санта Круз де ла Палма Фери Билети
со Acciona бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Санта Круз де ла Палма во Лас Палмас и Тенерифе онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Санта Круз де ла Палма патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Санта Круз де ла Палма и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Санта Круз де ла Палма

Санта Круз де ла Палма е познат по своите дрвени балкони, калдрма улици и античките згради. Тоа е во непосредна близина на одморалиштето Лос Cancajos.

Главниот град на Ла Палма, Санта Круз е пријатен, мали, историски град со многу интересни стари колонијални згради со нивните типични КАНАРСКА балкони, атрактивен малку плоштади, музеи, уличен пазар и на кејот шеталиштето.

Не постои наменски изградена за туристичко сместување во Санта Круз (ова може да се најде во близина на Лос Cancajos), но има голем број на продавници и ресторани.

Патниците на многу ферибот бродови кои пристаништето во пристаништето Санта Круз лесно може да се прошета во центарот на градот, кој само преку патот од влезот на пристаништето.

Санта Круз де ла Палма

Санта Круз де ла Палма е прекрасен град со колонијално воздухот кој го задржува во својата историска квартал, прогласен за историско-уметничките сајтот, бројни палати, колонијални згради и куќи изградени во традиционален Канарските стил. Ниту, пак, ние треба да заборавиме нејзините цркви и Светилиштето на Virgen де лас Nieves, за поставување на една вековна традиција: слегувањето на светецот-заштитник на островот. Енормно различни пејзажи сместен од она што е познато како "убава остров", е достапен од главниот град на островот.

За некои од најдобрите специјалист облека шопинг на Канарските Острови ќе биде тешко се наметнува да се најде подобар од Санта Круз де ла Палма. Што повеќе, тоа е задоволство да се шетаат наоколу овој историски дијамант на капитал. Талкаат по Cally O'Daly, така наречен по еден ирски трговец базира тука и да се најде прекрасна продавници во стариот КАНАРСКА balconied згради. Пауза во различни плоштади, некои со древни цркви и другите со огромен брод рекреација домување воен музеј. Санта Круз де ла Палма е секако една од најпознатите најубаво и естетски префинета престолнини за да се најде на Канарските острови! Ако сте во потрага да се заснова на историски центарот на Ла Палма потоа Санта Круз де ла Палма е за вас!

Автентичен природен рај кој нуди можност за вршење на пешачење меѓу вулкани и laurisilva шума во кое било од неговите заштитени области, меѓу кои се издвојува Parque Nacional de Caldera де Taburiente.

Бидете сигурни дека можете да го видите Плаза Еспања и се држи вашиот нос во градското собрание, кој беше прв во Шпанија да има избран советот.

Историски знаменитости и музеи во Санта Круз де ла Палма вклучуваат Museo Naval сместен во реконструирани брод кој се наѕира во непосредна близина на Плаза Alameda (прилично плоштад преполни со кафулиња и барови) во голема кич ефект. Тој е познат како El Barco de la Virgen или брод на Богородица и добро вреди да се погледне за истражување на важна историја на пристаништето Санта Круз и на градот. Во близина на кејот е сега, а сместени во потрага Кастиљо де Санта Каталина - датира тврдина од 17th век се користи како одбрана против инвазијата на пирати.

Плаза Alemeda е убаво место за кафе со фонтани и статуи, и на едниот крај, скала реплика на бродот на Колумбо, Санта Марија. Во внатрешноста на бродот има поморски музеј, полн со нешта како стари карти и и претставници, но најдоброто нешто е бродот себе. Има нешто во каноните на палубата што го прави сакате да се игра пирати, дури и ако сте респектабилна, средовечен патеписец.

Во близина, во Плаза Сан Франциско, се наоѓа стариот манастир, кој сега се наоѓа Музејот на островот - одлично ако добиете влажна ден. Тоа е како еден луд крст помеѓу дупка граѓа и галерија - ренесансните слики, стари алатки бродоградба, разбои, полнети птици и желки, и ред на ајкули глави со сериозни заби.

3 километри над градот (во рамките на одење, ако сте се вклопуваат, и автобус возење, ако не си) се наоѓа селцето на Лас Nieves, со повеќето прекрасен капелата на островот - и верувајте ми, Ла Палма специјализира во убави стари цркви. Ова е 500 години, и статуа на Богородица е теракота, па дури и постарите. Полицаец на товар на овој плафон и altarpiece! Еднаш на секои 5 години, тие се статуата до Санта Круз за голем фестивал. Следниот е 2015.

Во ресторанот на плоштадот има ограничен менито, варен навистина добро. Тоа е главно печено месо на скара и салата, со чипс или збрчкан компири. Една милја или така по патот, Chipi Chipi има сличен мени, со повеќе интересни декор (од страна на локалните уметник) и поевтини цени.

Добри места за јадење во самиот град, вклучуваат Ла Lonja, Ла Placeta (на Calle Реал) и Ла Ола и Ел Picalo (на морето пред).

Постојат голем број на барови, исто така, со La Cuatro и Rocke е да се биде особено популарна.

 


Најдобра гаранција достапни ферибот билет цена Санта Круз де ла Палма

Најдобра гаранција Санта Круз де ла Палма ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Acciona бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Санта Круз де ла Палма. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Санта Круз де ла Палма, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Санта Круз де ла Палма ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Санта Круз де ла Палма автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Санта Круз де ла Палма Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите во Санта Круз де ла Палма, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Санта Круз де ла Палма во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи во Санта Круз де ла Палма и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија , Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал