Санта Круз де Тенерифе ферибот

Санта Круз де Тенерифе Патнички и автомобили Ferries

Санта Круз де Тенерифе цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Санта Круз де Тенерифе да Arrecife, Кадиз, Лас Палмас де Гран Canaria, Порто Росарио и СТА Круз де ла Палма.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Санта Круз де Тенерифе во реално време и закажете најевтиниот достапни Санта Круз де Тенерифе автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Санта Круз де Тенерифе, Arrecife, Кадиз, Лас Палмас де Гран Canaria, Порто Росарио и СТА Круз де ла Палма со Acciona бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Санта Круз де Тенерифе
Ферибот билет цени и Резервации


Книга Санта Круз де Тенерифе Фери Билети
со Acciona бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Санта Круз де Тенерифе да Arrecife, Кадиз, Лас Палмас де Гран Canaria, Порто Росарио и СТА Круз де ла Палма онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Санта Круз де Тенерифе патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Санта Круз де Тенерифе и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Санта Круз де Тенерифе

Санта Круз де Тенерифе се наоѓа на источниот крај на островот Тенерифе, најголем на синџирот на Канарските Острови.

Ова суета пристаниште може да се земе време да го цениме, но тоа е добро вреди да се прави напор. Скитници низ центарот, ќе откриете сугестивна, светло варосани згради, софистициран и чудат продавници и тропска оаза на birdsong, фонтани и зеленилото во градскиот парк.

Што ќе биде тешко се наметнува да се најде е целодневен англиски појадок, бидејќи, пред се ', Санта Круз е жив, типично шпански град без туристички забавата што е типичен голем дел од југ.

Градот исто така има одлична автобус систем, што го прави разумен база за истражување североисточно Тенерифе е.

На пристаништето Санта Круз де Тенерифе стана една од главните пристаништа на земјата во транзит на патници.

Тенерифе Ferries
Санта Круз де Тенерифе Ferries

-Acciona Trasmediterránea работи неделна ферибот со кабини на Кадиз, преку Лас Палмас де Гран Canaria, Puerto de Rosario (Fuerteventura) и Arrecife (Lanzarote), заминуваат секој понеделник во 3pm.

Trasmediterránea исто така, работи на дневна jetfoil во Лас Палмас во 8am. Тоа остава 10am во неделата.

Naviera Armas работи брзо ферибот во Лас Палмас два пати на ден во понеделник, вторник, четврток и петок, три пати на ден, во средата и еднаш на ден во саботата и неделата; и да Morro Jable на Fuerteventura секој понеделник во 3am. Исто така, има брод во 6.45pm во среда и петок да Arrecife на Lanzarote.

Фред Олсен има шест до осум дневни фериботи голема брзина Agaete во северозападниот дел на Gran Canaria, од каде што може да се земе слободна автобус година во Лас Палмас.

Garajonay Expres поврзува Лос Cristianos со Сан Себастијан, Playa Сантијаго и Вале Gran Реј на Ла Гомера, три пати на ден во 8.30am, 1.55pm и 6.15pm. Патниците со седиште во Санта Круз може да се учтивост автобус во Лос Cristianos да се фати траект.

Култура, гастрономија, и во околината

Градот Санта Круз де Тенерифе е познат по својот карневал, една од најспектакуларните во Шпанија. Ова Fiesta, која е прогласена за меѓународни туристички интерес, се карактеризира со спектакуларен носии и перформансите на murgas (сатиричен пеење групи), rondallas (музички групи) и comparsas (танц групи). Постои широк избор на хотели низ целиот остров, иако тоа е препорачливо да книга рано за карневалот.

Главниот град на Тенерифе служи како пример за типична гастрономијата на островот.

Свинско е основа за подготовка на Rancho (типичен чорба). Исто така, тој ја дели со остатокот од архипелагот познатиот Папас arrugadas (компири варени во јакни) и mojos (зачинета сосови). Морето обезбедува риби како што се Џек скуша, Vieja sancochada (типичен риба чорба), сардини, скуша, групер, како и разни школки. Десерти вклучуваат задоволства како што се пастел де Кабело де Ángel (десерт направен од тиква) frangollo со мед (типичен десерт направен од sweetcorn) или truchas де batatas един Almendras (колачи полни со сладок компир пире и бадеми)

Да ја придружува вашиот оброк, можете да изберете помеѓу секоја од петте ознака за потекло вина произведени во Тенерифе: Abona, Tacoronte-Acentejo, Valle de Guimar, Valle de La Orotava и Ycoden-Daute-Isora.

Откако ќе завршите со вашиот прошетка низ градот, добра опција е да се оди на екскурзија да се откријат на периферијата. На неколку километри од главниот град е Сан Кристобал де Ла Лагуна, чии историски четвртина е прогласен за светско наследство. Катедралата, модернистички Leal театар и црквата ла Консепсион XVI в.) Се вреди да се посети. Еден од нејзините накит е Епископот палата (XVII в.), Изградена во барокен стил со прекрасен ентериер двор.

Од гледна точка на природата на гледање, Тенерифе е еден остров на спротивставени пејзажи. Интензивното плажи во јужниот дел на островот им даде на начин на север до бујна вегетација. И во центарот на островот е планината Teide која со своите 3,718 метри, е највисоката точка во Шпанија. Овој вулкански врв дава своето име во Teide Националниот парк, заштитено подрачје кое содржи изобилство ендемски видови на Канарските флора и фауна. Во Паркот е исто така Parador де лас Canadas дел Teide.

 


Најдобрите достапни ферибот билет цена гаранција Санта Круз де Тенерифе

Најдобра гаранција Санта Круз де Тенерифе ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Acciona бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Санта Круз де Тенерифе. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Санта Круз де Тенерифе, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Санта Круз де Тенерифе ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Санта Круз де Тенерифе автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентите тим заштита Санта Круз де Тенерифе Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите во Санта Круз де Тенерифе, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Санта Круз де Тенерифе во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи во Санта Круз де Тенерифе и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал