Санта Тереза ​​Gallura Фери

Санта Тереза ​​Gallura Патнички и автомобили Ferries

Санта Тереза ​​Gallura цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Санта Тереза ​​Gallura да Бонифацио.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Санта Тереза ​​Gallura во реално време и закажете најевтиниот достапни Санта Тереза ​​Gallura автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Санта Тереза ​​Gallura, Бонифацио со Моби линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Санта Тереза ​​Gallura Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Санта Тереза ​​Gallura Фери Билети
со Моби линија за фериботи и да отпатуваат од Санта Тереза ​​Gallura да Бонифацио онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Санта Тереза ​​Gallura патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Санта Тереза ​​Gallura и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Санта Тереза ​​Gallura

Санта Тереза ​​Gallura е весел одморалиште на северниот брег на Сардинија. Малиот град се наоѓа во прекрасна крајбрежен амбиент, и покрај тоа што не е особено истакнат или историски или културно, одморалиште прави пријатен база за одмор или за крајбрежен посета кога турнеја Сардинија. Gallura е името на овој дел на Сардинија; градот е исто така познат како Santa Teresa di Gallura или повеќе, едноставно како Дедо Мраз Тереза.

Повеќето од Санта Тереза ​​е прилично модерен, но добро се чуваат, живописно насликани улиците се многу повеќе поставен од повеќето други модерни градови од Сардинија, а тоа Зимскиот има многу симпатични атмосфера со ликот на сопствената.

На централниот плоштад, плоштадот Vittorio Emanuele, е голем отворен пешачки простор обрабени со кафе-барови и продавници за сувенири, корали и накит продавници, и некоја агенција продажба на брод турнеја билети. туристички информации канцеларија на градот се наоѓа на горниот дел од тераса со поглед на плоштадот, заедно со tabacchi продавница која продава билети за автобус.

Санта Тереза ​​Gallura Фери

фериботи
Моби линии фериботи работат неколку дневни врски меѓу Бонифацио и Санта Тереза, па се е можно екскурзии од Бонифацио. Еден час ферибот возење од Бонифацио, Santa Teresa di Gallura е суета, убава крајбрежен град на северниот врв на островот Сардинија, Италија. Тоа е атрактивна плоштад / квадратни со кафулиња и ресторани, и убава порта.

Плажи
Santa Teresa е качен на крајот од краток подутина со поглед на Bocches de Bonifacio (теснината Бонифацио). Корзиканската крајбрежје, 12 километри, може да се види од плажа Rena Бјанка на градот.

Rena Бјанка е 700 m парична казна песочна плажа веднаш на север од градот (многу популарен кај туристите во летниот период). Алтернативно може да се сончаат на карпите под арагонески кула Longonsardo. Santa Teresa е исто така само 3 км од некои прекрасни плажи на полуостров на Capo Testa, како што Spiaggia Роса и Spiaggia dei Поради Мари. Овие ветровитите плажи се убаво обликувани извајани карпи. Ако патувате во Сардинија без автомобил, постојат автобуси за Капо Testa во лето (замине од поштата, само три на ден), или може да се земе кабината.

Јадење и пиење
Постојат голем број на ресторани во Santa Teresa di Gallura, кои нудат разумни цени фиксна менија, пици или paninis. Најдобра вредност за парите се најде во ресторани низ пристаништето. Имајте на ум дека надвор од сезона (од октомври наваму) повеќето претпријатија во Santa Teresa затвори, иако, се разбира, се уште се ужива во убавите плажи во ова време од годината.

археологија
Во близина на Санта Тереза ​​е една од најголемите и најдобро сочуван праисториски села северно од Сардинија, Ла Brandall и Томба del Giganti, огромни комунални село гробот користи помеѓу 14th и 10th век пред нашата ера.

патуваат низ
Тоа е дефинитивно корисно да се има автомобил, ако сакате да турнеја брег и централните подрачја на околните Санта Тереза. Сепак, градот може да се постигне со јавен автобуски превоз, кој, исто така, обезбеди пристап до делови од локалната брег. Кои престојуваат тука на турнеи празник е прилично податлив со јавен превоз.

Автобуски линии управувани од страна на ARST стартувате од Санта Тереза ​​Gallura да Olbia, преку Палау, пристаништето Ла Maddalena. Друг пат започнува во Сасари и ќе трае до Santa Teresa, повикувајќи на историскиот град Castelsardo на патот. Билети за овие услуги треба идеално да се купи однапред; тие се продаваат во продавница tabacchi во Piazza Vittorio Emanuele.

Исто така постои и во времето на пишување на директна автобуска врска помеѓу Санта Тереза ​​и аеродром Alghero работи еднаш на ден, само на летните месеци, управувана од страна Digitur (плаќаат на возачот кога ќе се качат). Слична услуга, управувана од страна Turmo Патување, поврзува Санта Тереза ​​со Olbia аеродром, повторно само во текот на летото. Исто така, постојат врски со Каљари на Сардинија и други дестинации, некои од нив се сезонски - туристичка канцеларија или совет веб-сајт на локалните може да снабдување на најновите информации.

Автобуси запре во голем отворен простор на работ на центарот на градот наречен плоштадот Modesto. Има еден автобус засолниште од заливи автобус паркинг, со временска рамка. Од тука, се дијагонала пат низ тревата, ја премине улицата, и да одиме до Виа Карло Алберто, малку на лево, меѓу блок на јавни тоалети и детско игралиште. Оваа улица води тешка директно до плоштадот Vittorio Emanuele, во срцето на Санта Тереза.


Најдобрите достапни ферибот билет цена гаранција Санта Тереза ​​Gallura

Најдобра гаранција Санта Тереза ​​Gallura ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Моби линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Санта Тереза ​​Gallura. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Санта Тереза ​​Gallura, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Санта Тереза ​​Gallura ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Санта Тереза ​​Gallura автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентите тим заштита Санта Тереза ​​Gallura Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Санта Тереза ​​Gallura, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Санта Тереза ​​Gallura во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи во Санта Тереза ​​Gallura и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал