Сантандер Фери

Сантандер Патнички и автомобили Ferries

Сантандер цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Сантандер на Плимут и Портсмут.

Споредба на сите достапни Сантандер ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Сантандер автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Сантандер, Плимут и Портсмут со Brittany бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Сантандер Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Сантандер Фери Билети со Brittany Ferries и LD линии за фериботи и да отпатуваат од Сантандер на Плимут и Портсмут онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Сантандер патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Сантандер и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Сантандер

Сантандер е регионалниот главен град на Cantabria на северниот брег на Шпанија. Тоа е и суета Атлантикот порта и модерен одморалиште, главно за шпански туристи.

Сантандер е град во која мешавината од неговите различни струки, навигација, комерцијални и туристички традиции, останува патент. потекло на градот е поврзан со Portus Victoriae основана од страна на Римјаните. Сепак, урбаниот развој на главниот град не беше да се случат до XI век. кога градот почна да расте околу манастирот Сан Emeterio.

Britanny Ferries работи две пловидбите поминуваат неделно од Велика Британија во Сантандер од средината на март до октомври, во среда од Портсмут и во недела од Плимут, просечното време едрење часа управувана од страна на модерна МВ Понт Авен.

Од ноември до околу декември 20th и од средината на февруари до март само Плимут - Сервис Сантандер се ракува со MS Бретања патување време 24 часот. Не постои служба од околу декември 20th до средината на февруари.

LD линии работат 2 премини неделно во секоја насока на Пул - пат Сантандер. Едрење на LD линии Пул - Сантандер пат, Норман Астуриас има капацитет за 518 патници, товарни возила и 120 195 автомобили.

Постојат удобно кабини за мирен сон и врвен спектар на објекти за да уживаат. Одборот ќе најдете еден бар, ресторан, продавница и удобно салони.

Сантандер Фери

Сантандер има многу место да се види и места од интерес за посета на ден. Тоа е исто така добра портал за истражување на остатокот од Cantabria која нуди неверојатно убава спектар на природни резервати, плажи, средновековни села, планини и мочуришта.

Постојат некои прекрасни плажи на дофат на центарот на градот, но морска клима Сантандер значи дека никогаш нема да биде на врвот на сонцето бараат листа пакет holidaymaker е. Летата се умерени, зимите се благи и сивото небо и дожд се очекува во секое време од годината.

Вљубениците во градот се заинтересирани во историјата, архитектурата, културата или едноставно откривањето на она што се наоѓа надвор од пристаништето на една од главните пристаништа на Шпанија нема да бидете разочарани во Сантандер.

Снаоѓање низ Битола

Најдобар начин да се доживее Сантандер е на нога. Иако градот се издолжени во облик се уште е можно да се оди од едниот крај до другиот, барем ако чувствувате енергични. Централните области, особено во туристичките делови на градот, е релативно концентриран зона и користењето на јавниот превоз не треба да биде потребно.

кујна

На земјата околу Сантандер нуди голема разновидност (на брегот и со планини на тоа е задната страна) кој има работено својот пат во локалната кујна. Очекувајте мноштво на месо и риба јадења тука, вклучувајќи свеж лосос и пастрмка фатени од реките околу градот. Регионот на Cantabria е познат низ цела Шпанија за квалитет и creaminess на тоа млеко, млеко врз основа десерти и колачи се достапни.

Референци

Сантандер нуди добар избор на сите видови на малопродажните места. Тие вклучуваат модерни бутици, високо улица продавници, магацини одделенија, пазари, и занаетчиски дуќани.

Климатските

Во текот на летните месеци (јуни-септември) на климата во Сантандер е топло, со дневни издигнувања лесно постигнување 30 ° C. Тоа е, исто така, зимите се релативно благи со оглед на нејзината северна локација на полуостров, со просек од околу 10 ° C. Сепак регион е добро познат по својот висок врнежи (на шпански однос најмалку), особено надвор од летната сезона.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Сантандер ферибот

Најдобра гаранција Сантандер ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Brittany бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Сантандер. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Сантандер ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Сантандер ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Сантандер да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Сантандер Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Сантандер ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Сантандер во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Сантандер и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал