Санторини Фери

Санторини Патнички и автомобили Ferries

Санторини цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Санторини до Anáfi, Astypalea, Folegandros, Ираклион, IOS, Калимнос, Кастелоризо, Kimolos, Кос, Koufonissi, Милош, Миконос, Наксос, Nisyros, Парос, Пиреја, Родос, Sifnos, Sikinos, Сирос, Thirassia и Tilos.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Санторини во реално време и закажете најевтиниот достапни Санторини автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Санторини, Anáfi, Astypalea, Folegandros, Ираклион, IOS, Калимнос, Кастелоризо, Kimolos, Кос, Koufonissi, Милош, Миконос , Наксос, Nisyros, Парос, Пиреја, Родос, Sifnos, Sikinos, Сирос, Thirassia и Tilos со Anek линии, Сина ѕвезда Ferries, LANE море линии, море авиони или Егејска брзина линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Санторини Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Санторини Фери Билети
со Anek линии, Сина ѕвезда Ferries, LANE Море линии, Море авиони или Егејска брзина линии за фериботи и да отпатуваат од Санторини до Anáfi, Astypalea, Folegandros, Ираклион, IOS, Калимнос, Кастелоризо, Kimolos, Кос, Koufonissi, Милош, Миконос, Наксос, Nisyros, Парос, Пиреја, Родос, Sifnos, Sikinos, Сирос, Thirassia и Tilos онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Санторини патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Санторини и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Санторини

Санторини е можеби најпознатите фасцинантен и најмногу зборуваше за островот на Грција во Егејското Море. Само името на островот е доволно да се расплетува на ум пријатни конотации, вулкански пејсаж, сива и црвена плажи, блескави бели куќи, тераси со панорамски поглед на морето, прекрасните зајдисонца, диви забава.

Сето ова, заедно со остатоците од изгубени цивилизации откриени во вулкански пепел оправда епитетите со која посетителите се идентификуваат Санторини и прилично се нарекува, магичен, неопислив, неверојатен.

Вулканот се уште е активен, а последната ерупција беше во 1950, предизвикувајќи земјотрес кој уништи голем број села на островот. Официјалното име на островот е Тира и неговиот главен град Фира, е главен град на островите Киклади.

Повеќето туристи останат таму каде плажите се, Kamari и градот Perissa, но овие места навистина не претставуваат неверојатни посебност на островот.

Санторини е космополитски островот и тоа е прилично скапи.

Санторини ферибот пристаниште
Санторини Ferries

Се приближува на островот со брод непосредна впечаток добиен е ова е еден грчки остров за разлика од било кој друг. На островот Санторини е формирана од лава од вулканска ерупција во 1660 пред нашата ера. Централниот дел на вулканот потона во морето што доведува до појава на самиот Санторини и мали соседните острови Thirasia, Palaia и Неа Камени близина.

Постојат фериботи до Санторини од Атина Пиреја 2-3 пати на ден, од Рафина четири пати неделно, IOS-Наксос, Парос 2-3 пати на ден, Сирос два пати неделно, Милош два пати неделно, Sikinos - Folegandros 4 пати недела, Миконос-Делос дневно, Родос два пати неделно, Крит дневно. Островот е исто така поврзан со авион со Heraclion Родос и Крит, во текот на летната сезона. Во принцип, Санторини е одлично место за почеток ако сакате да одите на островот подрипнувајќи, бидејќи тоа е поврзано со повеќето Cycladic острови.

Санторини атракции

Денес, Санторини е единствената населена Caldera (вулкан котел) во светот. За разлика од другите острови во Грција, градови и села густо седат на врвот на масивни карпи на Caldera и од далечина се појави како снег ограничување на високите планински врвови. Во боја слоеви на вулканските карпи на овие карпи се спектакуларни во себе: чоколадо, 'рѓа црвена, жолта, окер, бела и крем. Геолошкиот уникатност сепак не е единственото нешто што го прави Санторини посебна дестинација за одмор.

Плажи
Да се ​​биде вулкански остров, на плажите не се на сеприсутниот златни различни песок, што може да се очекува да се најде на многу грчки острови. југо-источниот дел на островот дава најдобри плажи на широк црна лава песок. Останати плажи околу островот се состои од црн песок расфрлани со пемза камења и црни камчиња. Бидејќи плажи Санторини се состои од црн вулкански прашање, топлината на сонцето се апсорбира наместо да се гледа. Како резултат на тоа, песок може да се добие неверојатно топло во текот на денот, па за да се избегне горење на стапалата на нозете, носат заштитни чевли е препорачливо. Kamari и градот Perissa се популарните плажи на овој југоисточниот брег и со прекрасни планински околината и широко се протега на црн песок. Санторини главни плажи имаат спортови на вода. Во принцип, Санторини плажи се широко со главно црн песок. Исто така, постојат голем број на струи и бранови може да се многу високи, особено во северниот дел на источната страна од островот. Kamari и градот Perissa се популарните плажи со прекрасна околина и црн песок. Ако ви бараат помирни плажи, тоа е подобро да се оди Monolithos, Vlichada или Агиос Георгиос. За нуркањето посетете Amoudi. Прочитајте повеќе за плажите во Санторини

ноќен живот
Санторини има различни ноќен живот, и повеќето барови и дискотеки во Фира, Kamari и градот Perissa. Фира е веројатно најпопуларниот место, и тука не треба да пропуштите има пијалок во еден од малите кафулиња на стрмни страна. На неверојатен поглед, опуштена атмосфера и меки живо џез музика од Zafora кафе, на пример, ќе ви даде незаборавно искуство. Прочитајте повеќе за ноќен живот во Санторини

Храна и ресторани
Можете да добиете речиси сè на Санторини - од традиционалните Грците храна за меѓународни гурманските вечери. Обиди се со домашно вино Visanto и да видиме што мислите !!! Во Фира на страната на Caldera Постојат бројни ресторани и скара таверни каде можете да уживате во сите видови на храна од евтини souvlaki, Giros со пита леб и хамбургери на скапи до пазарот ресторани .На Амбиентот на ресторани може да се најде во Oia, Imerovigli и сите други центри на островот.

Време
Времето во Санторини како и во поголемиот дел од егејските острови се состои од прекрасна и суви лета со температури достигнувајќи понекогаш 35- 37 степени, но Meletemia (Северна лето ветрови) намалување на високите летни температури. На североисточниот дел на островите е претежно ветровито, додека во западниот дел е заштитен од ветрови од островот Thirasia. Зимите може да биде ладна и влажна, но никогаш не се постигне под нулата температури.

Референци
Санторини е малку на космополитска остров, само бројот на луксузни јахти кои застанува тука е многу висока за еден таков мал остров, па тоа е прилично скапи. Многу уметници живеат овде, и може да се купи многу оригинални работи - рачно насликани чадори, керамика, накит, уметност, итн Можете исто така да се добие убав икони, но бидете внимателни, нешто постари од 1821 треба посебна дозвола да се извезуваат. Исто така постои и домашно вино вреди да се обидува и преземање со вас, познатиот Фава грав Санторини (најдобар во Грција), локални сирења и скок. Се разбира, ако остане подолго во Санторини и би сакале да имате само угостителските, постојат голем меѓународен синџир супермаркети како Lidle, мини маркети, зелен grosser и сите видови на продавници ќе ги најдете во град.

Иако Фира се смета да се биде најдобар град за шопинг во Санторини, Oia доаѓа многу блиску секунда. Всушност, за облека, ракотворби и уметнички дела, тоа е дефинитивно надминува Фира. Тесните калдрма се пука со ситни мали продавници за продажба на сите видови на убави материјали, накит, уметнички дела, антиквитети, венецијански огледала и сувенири. Општата атмосфера исто така, се препорачува да прометните улици на Фира.

Во Oia ќе најдете компактен, како скапоцени камења, продавници и уметнички галерии со многу пософистицирани, етничка квалитет за нив. Понатаму, поради неговата неверојатна гледна точка, Oia инспирираше и привлече голем уметник. Како резултат на тоа, тоа не е чудно што тоа се смета за уметнички град на Санторини и поради оваа причина ќе откриете многу мали уметнички галерии, често со работа што е повеќе креативни и оригинални отколку што може да се најде во Фира.

Санторини е сосема мал остров, и тоа е лесно да се добие околу. Постојат локални автобуси за да ве однесе на повеќето места, но се разбира, вие исто така може да се изнајми автомобил или велосипед. Исто така, постојат такси на островот.

Пристаништето во Athinios каде што запре бродовите е поврзан со Фира и остатокот од островот од страна на добро изработена серпентини патот. Возење нагоре или надолу овој пат може да бидат доста искуство за секој плаши од височини. На старата порта на Фира во градот се користат само за патниците од крстосувачки бродови. Вие исто така може да оди нагоре или надолу по патот (речиси 900steps) или да магаре вози на целиот пат. Исто така постои и жичарница земајќи вас директно на Фира. Како ќе пристигнете во Athinios може да се изнајми автомобил веднаш од местото. Санторини има многу добра патна мрежа и автомобил или велосипед ќе го направат вашиот престој поудобно.


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Санторини

Најдобра гаранција Санторини ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Anek линии, Сина ѕвезда Ferries, LANE Море линии, Море авиони или Егејска брзина линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Санторини. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Санторини, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Санторини ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Санторини да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Санторини Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Санторини ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Санторини во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Санторини и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал