Sassnitz ферибот

Sassnitz Патнички и автомобили Ferries

Sassnitz патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Sassnitz на Клаипеда, Ronne и Трелеборг.

Споредба на сите достапни Sassnitz ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Sassnitz автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Sassnitz, Клајпеда, Ronne и Трелеборг со Bornholmstrafikken, Scandlines траект или DFDS Lisco фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Sassnitz Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Sassnitz Фери Билети
со Bornholmstrafikken, Scandlines траект или DFDS Lisco за фериботи и да отпатуваат од Sassnitz на Клаипеда, Ronne и Трелеборг онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Sassnitz патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Sassnitz и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Sassnitz

Sassnitz лежи на Јазмунд полуостров, на југ од карпите Stubbenkammer, опкружен на север со убава Stubnitz букови шуми.

Заштитени со креда каменолом и шума, Sassnitz се наоѓа терасовидно во долината што беше измиен надвор од карпа со малку реката Штајнбах.

Поради југоисточниот локација се уште постои јужно наместени одмор атмосфера во предниот дел на барови и пабови во пристаништето, кога вечерта е веќе повикувајќи се на други места на Риген а. Една прошетка по шеталиштето со најдолг крт во Европа се приклучи заедно спа гости од денес со онаа на модата бањата од 1870.

На земјоделците село Crampas и село на рибарите Sassnitz беа на почетокот на Sassnitz на денешницата. Нивните различни менталитети го сочинуваат шарм и живоста на само пристаниште град на островот Риген.

Од Sassnitz постојат меѓународни ферибот услуги во Трелеборг во Шведска и во Клаипеда во Литванија.

Sassnitz Фери терминал
Нешта да се гледаат и прават во Sassnitz

Постојат многу атрактивни места за да ја видите во и околу Sassnitz. Самиот град има прилично риболов пристаништето. Ртот Аркона, најсеверната точка на Риген, се наоѓа на полуостровот Wittow во северниот дел на островот - неговите два светилници може да се види за милји наоколу. Одморалиште на Binz е познат по своите бели вили и спа архитектура.

  • Музејот У-бродот
  • занаетчиски центар
  • водата шеталиштето
  • стариот дел на градот

Генерални информации

Круз сезона - фе-Деке
Валута - еврото (??) (ЕУР)
Јазик - Германски
Површина - 46.45 km²
Население - 12,000 прибл.
Електрична енергија - 2 круг иглички европски стил
Време - според зоната GMT / UTC плус еден час
Меѓународен број на земја телефонски број - + 49Port локација - Пристаништето Sassnitz веќе не се во употреба е како пристаниште, современо пристаниште се наоѓа во близина Dubnitz познат како "Fahrhafen Sassnitz".

Патуваат низ Sassnitz

Возови од Берген auf Риген, Binz и Штралзунд. може да биде потребно промена во Берген или Leitzow ако пристигнувањето на долго растојание воз. Железничката станица и автобуската станица се еден до друг, а само една кратка прошетка до градот. Постои автобуска линк до / од ферибот пристаниште (Шведска). Ако се користи редовно Sassnitz - Сервис Binz автобус за фериботот најблиската станица е во Dubnitz (по вртење на пристаништето на врвот на ридот, ако патуваат од правец на Бинц.


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Sassnitz ферибот

Најдобра гаранција Sassnitz ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Bornholmstrafikken, Scandlines траект или DFDS Lisco патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Sassnitz. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Sassnitz ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Sassnitz ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Sassnitz да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Sassnitz Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Sassnitz ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Sassnitz во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Sassnitz и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал