Савона Фери

Савона Патнички и автомобили Ferries

Савона цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Савона на Бастија, Calvi и Иле Русе.

Споредба на сите достапни Савона ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Савона автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Савона, Bastia, Calvi и Иле Русе со Корзика Сардинија бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Савона Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Савона Фери Билети
со Корзика Сардинија бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Савона на Бастија, Calvi и Иле Русе онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Савона патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Савона и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Савона

Savona се наоѓа во регионот Лигурија во северна Италија. Градот е важно пристаниште и во еден момент се користи да биде најважниот град во Италија за тешки индустрии.

Во текот на вековите, градот бил под власта на Римјаните, како и Ломбардите, влијанијата на двете може да се види во текот на градот.

Savona е добро поврзан со градовите во Лигурија од возовите. Савона е исто така се наоѓа многу блиску до Џенова и во Ница во Франција, од кои и двете имаат возови поврзување на Савона. Освен овие градови, Савона, исто така, има возови кои доаѓаат од други дестинации во северниот дел на Италија. Закажани ферибот услуги, исто така, да отпловиме до и од многу атрактивна пристаништето во градот.

Поради својата ферибот пристаниште, Савона е важен туристичко место и често е многу гужва на врвот сезони. Оние кои планираат да патуваат во градот во туристичката сезона мора да се обиде да го добиете соби се резервира однапред, бидејќи во спротивно тоа добива малку тешко.

Савона Фери пристаниште
Атракции во Савона

Не премногу патници направат својот пат до Савона кога во посета на Италија. Оние кои не се обично одат за да ја видите Spiaggia. Други туристички места како што Џенова и Ла Специја може да биде интересно да се погледнат во областа, но има уште многу интересни места за да се види и нешта да се направи во Савона.

Priamar тврдина
Тврдината Priamar се наоѓа во близина Рока ди Сан Џорџо и е изградена во 1542 од Џенова. Тврдината била, исто така, се користи подоцна како затвор за прилично голем број на години и повеќе значајни и добро познати патриоти биле затворени тука во минатото.

Систинска капела
На Cappella Sistina се наоѓа во близина на катедралата и била изградена во 1480s. Капелата има мавзолејот, кој беше изграден овде од страна на папата Сикст IV во чест на неговите родители. Црквата е изградена во рококо стил и е рачно насликани тавани. врежан дрвени седишта 16th век, исто така, се спомене.

Палацо Della Rovere
Палацо Della Rovere е стара палата се наоѓа во близина на Соборниот храм и се уште се оставени недовршени. За прв пат е направен како палата, а подоцна да се користи како еден универзитет, кои никогаш не се случило и се уште стои во неговата недовршена држава.

Стариот кули
Стариот кулите на градот се уште стои недопрена дури и по векови. Постојат четири до пет кули кои се уште постојат и се наоѓаат во различни делови на градот. За време на нападот на 16th век на градот кога остатокот од кулите и ѕидовите се распадна, овие кули ја преживеале несреќата.

Црквата на Ностра Signiora de Castello
Црквата Ностра Signiora de Castello е доста интересно не поради својата архитектура, но бидејќи на своите ентериери. На ентериери се доста добро декорирани со неколку уметнички дела. Главната атракција е парчето олтар бил дизајниран од страна на Винченцо Foppa, а подоцна бил насликан во 15th век. други уметнички дела во црквата, исто така, се многу интересни.

Светилиштето на Пресвета Богородица на Милоста
Светилиштето на Пресвета Богородица на Милоста се наоѓа 6 км од градот и е важен верски место. Светилиштето е изграден на местото каде што Пресвета Богородица се појави на пастир. Црквата е изградена во 1536 и има комплетна барокен стил на архитектура која е доста значајни. Внатрешноста на црквата е многу убава и е рачно насликани од страна на неколку истакна уметници и сликари во текот на вековите.

Кристофер Колумбо куќа
Место на живеење на Кристофер Колумбо се наоѓа на неколку километри од градот и се верува дека Кристофер Колумбо имаше поминато многу години на младоста во оваа резиденција. Куќата е во името на неговиот татко.

Се движат низ градот

Savona не е многу голем град. сите главни атракции се групирани во неколку делови од градот кои можат да бидат истражени пеш. Сепак, во текот на летните месеци, тоа не се многу жешко тука кој ќе го направи тоа малку непријатно да се шетаат. На јавните автобуси тука покрие најголем дел од градот и некои важни локации надвор од границата на градот, како и. Велосипеди и скутери, исто така може да се изнајмуваат во Савона да го истражуваат на свој.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Савона

Најдобра гаранција Савона ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Корзика Сардинија бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Савона. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Савона ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Савона ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Савона да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Савона Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Савона ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Савона во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Савона и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал