Schinoussa Фери

Schinoussa Патнички и автомобили Ferries

Schinoussa патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Schinoussa да Аморгос, Aegiali, Katápola, Donoussa, Iráklia, Koufonissi, Наксос, Парос, Пиреја и Сирос.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Schinoussa во реално време и закажете најевтиниот достапни Schinoussa автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Schinoussa, Аморгос, Aegiali, Katápola, Donoussa, Iráklia, Koufonissi, Наксос, Парос, Пиреја и Сирос со Сина ѕвезда Ferries или Anek линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Schinoussa Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Schinoussa Фери Билети
со Сина ѕвезда Ferries или Anek линии за фериботи и да отпатуваат од Schinoussa да Аморгос, Aegiali, Katápola, Donoussa, Iráklia, Koufonissi, Наксос, Парос, Пиреја и Сирос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Schinoussa патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Schinoussa и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Schinoussa

Schinoussa Грција е мал и далечен остров во центарот на Егејското Море. Schinoussa им припаѓа на комплекс Киклади и се наоѓа помеѓу Наксос и IOS. Овој остров е совршен за да уживате во некој мирен одмор. Диви пејзаж, изолат плажи и традиционалните села очаровам посетители.

Единствено решение на некои големина на островот се вика Кора Панагија и тоа е само малку до ридот од портата за (не можете да видите кога ќе пристигнете во пристаништето, бидејќи тоа се крие зад ридот).

Луѓето кои сега живеат на Schinoussa потекнуваат од жителите на островот Аморгос, кои ја населуваат островот повторно околу 1800. Кора главно се состои од една улица и е привлечен, иако таму не се толку многу стари згради. Во Кора постои мало село продавница која продава ферибот билети само пред фериботите замине. Во оваа улица има и неколку таверни (некои, исто така, нудат соби за изнајмување) и голем број на мали продавници.

Schinoussa ферибот пристаниште

Нема аеродром на островот Schinoussa и така може да се добијат само таму со ферибот. Грубо кажано, постои ферибот секој ден да оди некаде (насока Аморгос или Наксос - Пиреа). Некои од фериботи пристигне во Schinoussa на крајот на време во кој случај тоа е мудро да се прават резервации на островот, па ќе се подигнат во пристаништето. Во Кора од Schinoussa постои мало село продавница која продава ферибот билети само пред фериботите замине.

На лилипут пристаниште Mirsini е портал на островот. Главнината село, Кора, е само 15 минути пешачење далеку. На една главна улица во селото е дом на вообичаениот микс на таверни (четири во последен број), кафулиња, мини-пазари и станбени живеалишта. Од тука, разни магаре песни доведе до безброј плажи, кои се разликуваат во конзистентност од камче на тврд песок. Најблиската од десетина или така плажи, кои се во вредност од frequenting е Tsigouri земајќи околу 10 минути надолу и 20 минути се врати до Кора, во зависност од бројот на дишат ве однесе!

Пешаци ќе уживаат во недостаток на моторизираниот превоз на Schinoussa, преземање на песни и venturing и подалеку во плажи, како што Psili Ammos, Fikio и Bazeou, но бидете сигурни да се земе храна и вода со вас, како што не постојат таверни во овие области.

Schinoussa Плажи

Во споредба со другите острови и во comparisson на големината на островот Schinoussa е благословен со широк избор во sandbeaches кои се расфрлани низ целиот остров и достапно пеш. Alltogether постојат некои 15 плажи, најдобрите од нив се Psili Амос, Tsigouri, Ливади, Aligaria, Lioliou и Almiros. Повеќето од овие плажи нудат сенка во облик на дрвја. Некои од другите плажи може да страдаат од алги или тоа е можно дека тие се помалку чиста, бидејќи тие се во ветер. Подолу се неколку од плажите на Schinoussa.

Tsigouri Beach
Најблиску плажа да Кора е Tsigouri плажа која е малку јужно од главниот град. Мора да се оди на десно каде што почнува од селото. Прошетката е за 10 минути. Тоа е убаво, песочна плажа, со блискиот ресторан и некои сместување (Grispos Вили - види подолу).

ливади Beach
Продолжува на југ и постои плажа наречена ливади. Можете да стигнете до оваа плажа по 15 минути пешачење. Тоа е песочна плажа со ртовите и на двете страни да го заштити. Можете да најдете некои сенка под дрвја.

Aligaria Beach
Следна плажа на југ е Aligaria, кој всушност се состои од три мали заливи со песок. Мора да одиме за 30 минути да стигнат до плажите на Aligaria.

Lioliou и Bazeou Beach
На југо-исток во мал залив ќе се најде плажа Lioliou и некои стотина метри северно плажа Bazeou. Се состои од две мали заливи претежно со песок и камења помеѓу. На сезона овие плажи се многу тивок. На главната сезона може да има повеќе посетители на плажите благодарение на блиската таверна дека е отворена тогаш.

Almiros и Foudana Beach
Almiros плажа на исток е песочна плажа со тамариск кој обезбедува со некои сенка. Постои населба во близина. А дваесет минути пешачење од Кора. А малку на север од Almiris можете да најдете Foudana Брег.

Psili Амос и Fikio Beach
Можеби најубавата плажа е Psili Ammos северо-источниот дел на Кора. Плажата има убав песок и е добро заштитен, бидејќи тоа е се наоѓа во мал залив. Не можете да најдете многу сенка на оваа плажа, но некои tamarisks беа засадени. За да стигнат до плажа ќе се упати на север во малото село Messariá. Таму ќе најдете патоказ кон исток. Тоа е малку помалку од половина час пешачење. Исто така постои и мала плажа наречена Fikio северно од селото

Messaria Beach
Вие не може да најде сенка на оваа плажа и за жал на плажа има многу на алги.

Gerolimnionas Beach
Во северо-запад, има плажа наречена Gerolimionas, барем заливот има тоа име. Плажата е добро ситуиран во заливот што е прилично длабока. Но, постои ѓубре и масло на плажа, па тоа не е особено пријатно искуство. Јас не мислам дека оваа плажа е многу посетени, па тоа не е проблем да се биде гол, ако ви се допаѓа.

Schinoussa е Главната карактеристика е неговата убави погледи каде и да се сврти. Може да се види Санторини и iOS од тука, на пример. Во Кора постои фолклор музеј. Останатото е само морето и повремени црква.

Schinoussa има две села, Chora и Messaria. Селото Кора е изградена на еден рид во внатрешноста на островот е 1.2 километри од пристаништето. Во минатото, на островот има претрпено многу напади од пиратите, а со тоа, жителите изградена селото Кора дека тие се нарекувајќи Богородица (од името на црквата на Пресвета Богородица) на еден рид со цел да имаат увид во морето. Куќите се изградени со типична архитектура од островите Киклади.

Вториот населба на островот Mesaria има прекрасна црква и се наоѓа на околу една милја од градот. Луѓето кои се вклучени во земјоделството, сточарството, рибарството и туризмот.


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Schinoussa

Најдобра гаранција Schinoussa ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Сина ѕвезда Ferries или Anek линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Schinoussa. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Schinoussa ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Schinoussa ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Schinoussa да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Schinoussa Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Schinoussa ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Schinoussa во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Schinoussa и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал