Scrabster Фери

Scrabster Патнички и автомобили Ferries

Scrabster патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Scrabster да Stromness.

Споредба на сите достапни Scrabster ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Scrabster автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Scrabster, Stromness со Northlink фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Scrabster Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Scrabster Фери Билети
со Northlink за фериботи и да отпатуваат од Scrabster да Stromness онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Scrabster патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Scrabster и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Scrabster

Scrabster е најсеверниот голем пристаниште во копното Велика Британија и може да се најде една милја и половина северо-источно од центарот на Thurso на источниот крај на Thurso Залив.

Scrabster прилепува во засолништето на ниска трева опфатени карпи на Holborn раководител, кој граби круг на север и како резултат на тоа, всушност, изгледа исток низ Thurso Залив кон Dunnet главата, а не, како што може да се очекува, на север кон Orkney, за што служи како главната ферибот терминал.

И покрај многуте векови на употреба Scrabster, првиот столб тука се чини дека се изградени како што неодамна како 1820s од Томас Телфорд, заедно со патот линк до Thurso.

На 1900s видов серија значајни проширувања на пристаништето во Scrabster. Нов тркалаат на падам терминалот е изградена за да се услужи Orkney ферибот, и во различни времиња, исто така, беа закажани услуги повикувајќи тука обезбедување на линкови до Исланд и Фарските острови.

Scrabster ферибот пристаниште
Scrabster Фери терминал

Scrabster Фери терминал се наоѓа во Scrabster на северниот брег на Шкотска, 1½ милји од Thurso, 22½ милји од Фитил и 112 милји од Инвернес.

За оние кои претпочитаат пократок едрење време од само 90 минути Scrabster - пат Stromness е идеален. Многу луѓе сакаат да ги искористат предностите на спектакуларни погледи на старецот на Хој, и шеф на Свети Јован, кој може да се види само на овој пат.

Scrabster Фери терминал Објекти

• Билет продажба и пребарувања
• топла пијалок машина
• Пристапот за лица со инвалидитет
• Тоалет со посебни потреби

Паркирање на Scrabster Фери терминал
паркингот долг престој во Scrabster е управувана од страна Scrabster пристаниште Фондовите кои може да се контактира на + 44 (0) 1847 892779. Цената е £ 10 1 за да 7 денови. Машината за билет таму зема фунта монети. паркингот долг престој се наоѓа 800m од патничкиот терминал.

Проверка на Scrabster Фери
нога патници се бара да се провери во во терминалот на нога патнички наоѓа во чамец ферибот на нови пристаништето. Патниците кои пристигнуваат во стариот пристаништето треба да им овозможи соодветно време да се направи својот пат да check-in терминал нога патнички на новиот столб (некои 800m растојание) не подоцна од 30 минути пред објавеното време заминување. возачите се препорачува да се провери само преводи во најмалку еден час пред поаѓање. Конечна проверка-in е 30 минути пред поаѓање.

Што да се стори околу во Scrabster

првите десет најпопуларни посетител активности и работи кои треба да го направи во Scrabster се: -

Посета на замокот - Само 12 милји од Scrabster е замокот на Mey - летната резиденција на Кралицата Мајка. А убава зграда, замокот на Mey има многу да понуди на посетителот, вклучувајќи и две акр градина, tearoom и центарот на животните. Исто така, постојат многу спектакуларни замокот урнатините во Caithness, вклучувајќи замокот Синклер Girnigoe кои почива несигурна на трошните карпа формации!

Да одат на плажа или да уживате во сценографијата - Патот по должината на северниот брег има некои фантастични плажи, мали пристаништа и убава глетка на Melvich, Strathy, Bettyhill, Armadale, на Кајл на јазикот и Durness. Преземање на овој пат, исто така, ќе ве доведе до најмногу север западно точка на британскиот копното, Кејп гневот.

Стигнат до крајот на патот - Иако најсеверната точка во копното Велика Британија е во близина Dunnet шеф, Џон О 'гриз е еден крај од најдолго растојание помеѓу две точки на британскиот копното. На друго место, се разбира, е земјиште кое е крај. Многу работи добротворни циклус или прошетки започнува и завршува тука. Селото го добило името од Јан де Гроот, Холанѓанец, кој добива грант за да се кандидира на ферибот меѓу шкотскиот копното на Orkney.

Уживајте во некои мало терапија - Има многу убави продавници за посета во Thurso и Вик, и кратко возење од Scrabster. На периферијата на Фитил е нов мало Парк која има Теско, Homebase, Единбург Woollen Мил, миленичиња дома, Аргос, нов изглед, Superdrug, и CarpetRight.

Прикажи ги или не некои сурфање - Води Caithness се познати по голем, брз и моќен бранови. Thurso Залив, Dunnet Залив, Sinclairs Залив, Freswick Залив, Murkle Залив, ободи Нес, Sandside Залив, Melvich Залив, Strathy Залив, Armadale Залив, Фар Bay и Torrisdale сите се препорачува места за сурфери.

Дали некои птицата гледа - Caithness има прекрасни природни пејзажи совршен за птици. А широк спектар на видови на птици се привлечени од блато полнат, торфен пејзажи на Caithness и, исто така, во дивината морски гребени. RSPB резерви, како што се оние на карпи на Dunnet главата и во ќебе блато и lochan земјата на Forsinard особено се препорачува.

Посета на музејот - Во центарот на Thurso е одличен нов музеј, Caithness хоризонти, што е дефинитивно вреди да се посети. Со слободен прием, Caithness Хоризонти нуди фасцинантен увид во историјата, пионерски индустриски минатото, флора и фауна и екологија на Caithness. Приказната за Dounreay - кој облик на неодамнешниот економија и историја на Caithness - исто така е опремен.

Фати риба - Caithness има некои од најдобрите пастрмка и лосос риболов lochs и реките во Шкотска, вклучувајќи Лох Watten, Лох Калдер, Лох Свети Јован, Лох Heilen, Лох Toftingall, реката Фитил и реката Thurso. Море Риболовците ќе уживаат риболов во Пентланд Фирт кој е дом на вид треска, wrass, Линг и Полок. Harbour ѕидови и камења во Thurso Залив, Dunnet главата, Longberry, Broadhaven, Sandigoe и Хелман глава се идеални места.

Да се ​​игра на голф - Caithness има многу голф - одржува со ентузијазам од страна на локалните голфери. Иако некои курсеви се тивки кратко, сите се сметаат за доста предизвикувачки, поради теренот и временските услови. Во Caithness ќе доживее населен со диви животни и диви растенија терени за голф, во див и природен амбиент, кој е задржан и негува. Обидете Reay голф клуб, Thurso голф клуб, Фитил голф клуб, Lybster голф клуб за предизвик и наградувајќи голф за сите возрасти и способности.

Оди ридот одење - Caithness и Сатерленд имаат прекрасен пејзаж кој нуди извонреден избор за пешаци. Прошетки по должината на брегот за да ја видите драматичен карпа сценографијата, или во внатрешноста за да ја видите замоци и broches, се препорачува. На ридот пешаци, најсеверниот на Munros, Бен надеж да се најде во Caithness и на границата на Caithness и Surtherland се познати ридови, Morven и девица ПАП. Настрана од зачудувачки погледи, проходилки може да се очекува да се види елен, buzzards и орлите.

 

Scrabster исто така, стана важен рибарско пристаниште, особено за време на 1990s по изградбата на уште еден голем проширување на пристаништето и нов пазар риба. Од тогаш тоа е норма за големи количини на риба да се слета овде со чамци, од различни националности, пред да биде брзо натоварена во фрижидер камиони кои потоа се упатат на југ до пазарите далеку како Шпанија. Најновите експанзија пристаниште се одржа за да се приспособат на новите ферибот воведени со Northlink на услугата да Stromness во 2002.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Scrabster ферибот

Најдобра гаранција Scrabster ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Northlink патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Scrabster. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Scrabster ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Scrabster ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Scrabster да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Scrabster Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Scrabster ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Scrabster во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Scrabster и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал