Serifos Фери

Serifos Патнички и автомобили Ferries

Serifos патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Serifos да Folegandros, Kimolos, Милош, Пиреја и Sifnos.

Споредба на сите достапни Serifos ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Serifos автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Serifos, Folegandros, Kimolos, Милош, Пиреја и Sifnos со Егејска брзина линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Serifos Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Serifos Фери Билети
со Егејска брзина линии за фериботи и да отпатуваат од Serifos да Folegandros, Kimolos, Милош, Пиреја и Sifnos онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Serifos патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Serifos и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Serifos

На островот Serifos е еден од најатрактивните острови во регионот на Егејското Море. Таа се наоѓа на западниот дел од островот кластер, што го прави Vista на други Киклади Острови. Што восхитува посетителите на повеќето е дека Serifos има крајбрежје кој се протега на 81,5 км, 12 км од кои се песочни плажи и необичниот заливите.

Serifos (Исто така напишани Sériphos) е исто така познат по својата шармантна остров во стилот на села и впечатливи пејзажи на необични карпести формации. Нејзината непосредна близина на Атина (само 2,5 часа од пристаништето Пиреја) го смета за прекрасен одмор или место за краток или долг одмор прави.

Таа неодамна стана фаворит за многу патници кои сакаат да го поминат својот одмор на добро развиена Cycladic остров кој ја задржува голем износ на традиционалните шарм. Во текот Serifos, особено во Ливади, на островот пристаниште и главен туристички град, има широк спектар на сместување, како што се Serifos хотели, студиа, апартмани и соби за изнајмување. село Serifos ливади и други приморските градови на островот, нудат многу ноќен живот и јадење објекти, угостителство за сите видови на посетители.

Serifos Ајленд Фери

На Serifos Остров, Ќе најдете голем број на значајни историски локалитети и споменици, кои покажуваат важноста во текот на историјата. Serifos села, од кои голем дел се наоѓаат на сценската заливи и на импресивен падините, се многу убави. А турнеја на островот докажува дека Serifos е единствен и фасцинантен место.

Serifos Плажи
Стотици луѓе го посетуваат Serifos за своите прекрасни плажи и треперлива сини води. Ќе се среќаваме Serifos плажи на сите видови: некои се песочни, а некои се Камчестата, додека некои се водат за на долги растојанија и други мали заливите. Многу од плажите Serifos им понуди на посетителите чадори, кочии longues и снек баровите. Некои плажи нудат вода спортски објекти, како и. Неколку од Serifos плажи имаат тамариск дрвја кои нудат сенка од топлото сонце.

На источниот брег на Serifos, можете да пливаат на прекрасните плажи наоѓа под главниот град на Кора (исто така познат како Serifos град), вклучувајќи ја и популарната плажа Ливади, златни Livadakia плажа и убава Avlomonas Брег. Ако сте во потрага за да ја намалите Serifos плажи, препорачуваме југоисточниот плажи на Karavi и Kalo Ambeli.

На плажите на североисточниот брег на Serifos се апсолутно неверојатен. Многу посетители се собираат на плажите на Psili Ammos, Agios Sostis, Лиа и Агиос Јоанис, најдобрите плажа во Serifos.

На северниот крај на островот се плажите на Kentarchos, Platis Gialos и Sykamia. На југозападниот дел на островот, ќе ги најдете на плажа на Megalo Ливади и на долг песоците на Avessalos. Мирно плажа на Malliadiko е идеален за оние кои сакаат малку приватност. Популарниот тамариск обрабени Koutalas плажа и нејзините соседи Vagia и Ganema се наоѓа на јужниот брег на Serifos (Sériphos).

Serifos Ноќен живот - Serifos Настани
Повеќето ноќен живот места во Serifos се наоѓа во туристичкото место Ливади, веднаш до пристаништето на островот. Постои изобилство на клубови, барови и кафулиња каде што можете да се опуштите, да ја ослободат назад и има неколку пијалаци. Чуден, традиционалните таверни и ouzeries може да се најде во речиси секое село и плажа во Serifos. Таму може да се одредат за многу вкусен кујна на островот. Најпознатите јадења се sunbaked свинско месо наречен "loutza", сушени домати, печени наут наречен "revithada", пржени анасон торта наречена "marathotiganites" и локално произведени сирење. Serifos вина имаат прекрасен букет и се прекрасен прилог на вашиот оброк.

Serifos е остров кој го одржува локалните обичаи и традиции. Посетителите на островот имаат можност да присуствува на некои од Serifos фестивали и саеми кои ќе покажат малку вистински Serifos начин на живот. На 15-ти август ќе може да учествува во 3 ден прославата на Богородица (Успение на Пресвета Богородица) на. Serifos град е домаќин на фестивалот на Агиос Panteleimonas на 27-ти јули, а фестивалот на Agios Sostis се одвива на 6-ти септември во селото Агиос Sostis. Во Kalo Ambeli може да присуствува на фестивалот на Metamorfosi tou Sotiros (Преображение на нашиот Спасител) .Keep на ум дека црквите во селата Serifos прослават на име на денот на својот заштитник светци со религиозни церемонии и саеми.

Serifos знаменитости и атракции
Serifos Островот има многу бесценето историски споменици кои можете да ја посетите за време на својата турнеја на островот. Да започне со тоа, купување на Serifos мапа која ви покажува главните туристички атракции на островот. Во Кора (Serifos град), ви препорачуваме запирање на Црквите на Христос, Агиос Константинос, Агиос Елефтериос и Агиос Атанасиос. замокот урнатините на главниот град се импресивни, како што се реновирани традиционалните ветерници и музеи Археолошка и фолклор. Исто така можете да му се восхитуваат на прекрасен поглед на Paspari Спрингс. Црква Агиос Георгиос во Ливади поздравува сите посетители на пристаништето во Serifos.

Откако ќе го обиколи пристаниште и главен град на Serifos, можете да ја посетите прекрасни места во останатите села, вклучувајќи ги и традиционалните населба Пиргос, кој е напуштен, но добро зачуваната архитектура, црквата Агиос Јоанис во Liomandra, споменикот на Метал работници во Megalo Ливади, и хелинистичкиот Белата кула, пештерата и замокот Gria во Koutalas.

Serifos Време - Serifos Климатските
Климата на Serifos е идеална за летните одмори. Serifos има умерени зими со чести врнежи од дожд, и сончево, топло и суво лето, што го прави совршен за оние кои само сакаат да лежат на врвен плажи на островот. Во пролет и есен, Serifos времето е поладна, но сончево со светла небо.

Од јануари до март, температурите на Serifos Остров опсег од 8 ° C до 16 ° C. Пролетните месеци на април и мај се потопло, со температури во средината на тинејџерските години на ниските 20s. Во текот на летото, стотици туристи доаѓаат во Serifos да ужива во нејзината топла, грчкиот остров времето.

Јуни, јули, август и септември температурите во ниска 20s на ниските 30s се заеднички. Есен е прилично топло во Serifos, со температура меѓу средината на тинејџерските години и средината 20s. Ноември и декември се карактеризираат со типичен Киклади време, со температури кои се движат од 8 ° C до средината на тинејџерските години.

Фериботи во Serifos - Serifos Патување
Можете да патуваат во Serifos, Грција со ферибот или со голема брзина брод кој заминува од Атина (Пиреја порта). Фериброд до Ливади (Serifos пристаниште) се чести, особено во летните месеци, кога туризмот е на својот врв. Брод цените на билетите до Serifos се разликуваат во зависност од сезоната и видот на брод.

Serifos е поврзан со ферибот до голем број на други Киклади Острови, како што Anáfi, Folegandros, IOS, Kimolos, Kithnos, Милош, Парос, Санторини, Sikinos, Sifnos, Сирос и Тинос, што го прави фантастичен дестинација за оние кои сакаат да се направи малку на островот подрипнувајќи околу грчките острови. За да се постигне најдобар Serifos плажи и знаменитости, препорачуваме наем на безбеден и сигурен автомобил во Serifos рент а кар агенција.

Едрење во Serifos е возбудливо искуство. Замислете крстарење низ длабоки сини Егејска, запирање на блескави плажи и живописен заливите. Контактирајте со една од многуте Serifos туристички агенции за да добиете повеќе информации за пловење во Serifos Остров.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Serifos

Најдобра гаранција Serifos ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Егејска брзина линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Serifos. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Serifos ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Serifos ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Serifos да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Serifos Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Serifos ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Serifos во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Serifos и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал