Sète Фери

Sète Патнички и автомобили Ferries

Sète цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Sete да Nador, Tanger Мед и Џенова.

Споредба на сите достапни Sète ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Sète автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Sete, Nador, Tanger Мед и Џенова со Comarit Comanav фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Sète Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Sète Фери Билети
со Comarit Comanav за фериботи и да отпатуваат од Sete да Nador, Tanger Мед и Џенова онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Sète патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Sete и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Sète

Sete се наоѓа во јужниот дел на Франција, на брегот на Медитеранот, во одделот на Еро и од областа на Лангдок-Русијон.

На шармот на Sète е во напор енергија која exumes од каналот, на море, на улиците, рестораните.

Може да одиме и да откриете рибарски чамци, зафатен со својот товар, одиме и да се најде еден ресторан да јадат и да се види, дури и во однос кул на најдлабоката зима. Се чини дека постои топлина овде, можеби затоа што на своите космополитски чувство на бродови од пристаништата далеку или од младите кои доаѓаат од neary универзитетски град Монпелје.

Како што се риболов пристаништето А тоа стана Франција најголемите риболов пристаниште на Средоземното Море, и покрај тоа што е најголемото пристаниште 11th колку што тонажа (3.6 2005 милиони тони). Во внатрешните води на Etang де Thau - остриги и школки фарма риболов е цар.

Sete, Франција

Туристички атракции во Sete

Sete град паѓа во два дела - на ниско градот, со пристаништето, а пресекуван од канали и мостови; и високата град на Mont St Clair. Во ниските градот, на пристаништето пред куќи, канали и самата рибарска активност се главните атракции, заедно со прекрасна "село во град" - сектор Поен Суд.

Sete се наоѓа во подножјето на планината Св Clair (175 метри надморска височина), помеѓу Заливот на Thau и Средоземното Море, и со текот на годините голем број на економски и туристички активности (плажи) имаат развиено. Sète не е само пристаништето на градот, туку град со многу активен културен живот, зајакната со присуство на неколку интересни музеи и значајни цркви.

Валери Музејот Павле, Sete
Посета на Sète може да започне со Валери Музејот на Павле на планината Св Clair (на морето пред во близина на гробиштата, го прослави од страна на Пол Валери), од кои можете да уживате во извонредна панорамски поглед. Во постојаната колекција на Валери музеј Пол има дела од разни важни современи уметници, вклучувајќи Морис Sarthou, Роберт Combas, Франсоа Desnoyer, Ерве ди Роса, Алберт Marquet и Анри Матис (La religieuse portugaise). На првиот кат цела соба е посветена на Пол Валери, роден во Sète (-1871 1945), со ракописи, акварели и ретки изданија на некои од неговата работа. Исто така, многу е интересен соба посветена на сликари од осумнаесеттиот и деветнаесеттиот век, со делата на неколку француски и италијански уметници.

Параклисот на Notre-Dame-de-la-Salette
Параклисот на Notre-Dame-de-la-Salette се наоѓа на планината Св Клер, изграден на местото на античка тврдина изградена од страна на Луј XIII. Црквата, осветена во 1864, има прилично последните фрески (со Bringuier од Анеси), и насликани со вистинска вештина; уметникот успешно го толкува светите сцени со екстремни деликатес, а фреските се изгуби ништо со класичната средновековна frescose во нивниот интензитет.

Регионалниот центар Sete за современа уметност
За оние кои уживаат во современата уметност, препорачуваме посета на Регионалниот центар за современа уметност на улицата аспиранти Хеберт, форум отворен за млади уметници кои ги користат повеќето различни и иновативни техники на современата уметност, како што инсталации и видеа. Не пропуштајте ја "Џорџ Brassen простор: простор за поетот - технологија простор посветен на познатата пејачка текстописец на Sete, со досега необјавени фотографии, ракописи, како и да се слушне целата дискографија од 1952 1976 да. Посетителот е опремен со личен стерео со цел да се следат приказната и песни на Brassen во доста модерен и необичен начин. Музејот е отворен во текот на годината.

Меѓународниот музеј на уметност Неквалитетна
Друг интересен музеј во Sète е Меѓународниот музеј на "сиромашните уметност", изум на Ерве ди Роса и Бернард Beluc, во која се собираат секојдневни предмети, кои биле напуштени, бидејќи тие се сметаат за бескорисни: играчки, трговија картички, цвет кошеви и други предмети, кои, во согласност со основачите, иако тие веќе имаат практична употреба, "предизвика естетско задоволство. Музејот, исто така, располага повремени изложби, понекогаш се поврзани со личности, вклучувајќи ја во 2001 дел беше посветен на Елвис Присли, а во 2008 беше посветен на графити и се вклучени многу современи уметници.

Други Sete, Франција нагласува
Sete, во одлична географска положба, е пријатно град за посета во сите сезони. По посетата на планината Св Клер, го следиме 'Haute-Пат, води до карактеристична и историски град, пристаништето "Сент Луис", од каде што има убав поглед на стариот дел светилникот, на која се испишани стихови на Пол Валери. Спроведување на вас да му се восхитуваат на Црквата на Sete, околу која е "Quartier Haute", кој некогаш бил населен од страна на италијанските рибари и тоа сега е дом најмногу ги уметници кои овде ги отворија своите "ателјеа. Од таму ќе се постигне т.н. старата порта со тесни улички и канали и пред очите на крвните садови, како и јавната средба места.

Во летниот период, за оние кои сакаат морето и сонцето, тие ќе ги најдете на прекрасните плажи на Lazaret, на "Corniche" и Villeroy недалеку од градот. Во многу локални ресторани туристите можат да ги вкусат типични јадења на регионот, особено специјалитети од риба: остриги, школки и школки, на "rouille" на пржени squids и на познатиот "Tiella" на Sete, почнувајќи можеби со локален аперитив, на Noilly Прат, а потоа со вино за да го придружува на риби, како што се, на пример, бели вина од Listel.

А "мал воз, туристички водич на Sete е на располагање. Брод патувања по должината на брегот се исто така достапни, како и невообичаено несакани екскурзија може да се направи од Sete надвор кон Etang де Thau во стаклена дно брод за да ја видите одгледување на школки и остриги.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Sète

Најдобра гаранција Sète ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Comarit Comanav патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Sete. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Sète ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Sète ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Sète да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Sète Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Sète ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Sete во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Sete и на повеќе од 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал