Seysdisfjordur ферибот

Seysdisfjordur Патнички и автомобили Ferries

Seysdisfjordur цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Seysdisfjordur да Hirtshals и Torshaven.

Споредба на сите достапни Seysdisfjordur ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Seysdisfjordur автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Seysdisfjordur, Hirtshals и Torshaven со Smyril бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Seysdisfjordur Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Seysdisfjordur Фери Билети
со Smyril бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Seysdisfjordur да Hirtshals и Torshaven онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Seysdisfjordur патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Seysdisfjordur и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Seysdisfjordur

Seysdisfjordur isa убава и мирна рибарското село во Исланд. Таа се наоѓа на чело на долга и длабока фјорд, исто така именуван како Seysdisfjordur.

Ова најживописните заедница на Исланд лежи помеѓу две сценската планински врвови и од страна на пристаништето, покажувајќи добро сочувани дрвени куќи не на старите.

Исланд е најзападната земја во Европа, вториот по големина остров во Северно-атлантскиот океан, малку повеќе од 3 часа лет од Лондон, Париз, Амстердам и Копенхаген.

На долго, мирен, длабока фјорд на Seydisfjordur пресврти и се врти 17 километри од устата на шефот на фјордот, каде што градот со истото име засолништа под планината Strandartindur и планината Bjolfur.

Seysdisfjordur ферибот пристаниште

Smyril линија Ferries работи неделна на патници и возила ферибот услуга за време на летните месеци. Дестинации вклучуваат: Tórshavn на Фарските Острови, Hanstholm во Данска, Берген во Норвешка и Lerwick на Шетландските Острови.

Seydisfjordur на Lerwick
За време на летната сезона, Smyril линија работи на пат помеѓу Seydisfjordur и Lerwick на Шетландските Острови. Времетраењето на едрење е околу 12 часа.

Seydisfjordur во Берген
Пристаништето Seydisfjordur нуди една недела премин во текот на летото во Берген во Норвешка. Берген се наоѓа на југозападниот брег на Норвешка. По Осло, тоа е најголемиот град во земјата и е исто така познат за што служи како портал на здивот норвешки фјордови.

Seydisfjordur да Tórshavn
Tórshavn е главен град на Фарските Острови. Пристаниште може да се постигне од Seydisfjordur од страна на неделникот ферибот услуги управувана од Smyril линија. време на пловидбата на одборот на Norröna е околу 15 часа.

Seydisfjordur да Hanstholm
На пловидбите поминуваат кон Hanstholm во Данска се работи само за време на летните месеци. Услугите се извршуваат од страна Smyril линија. Hanstholm посетителите им нуди некои интересни знаменитости и активности. Има прекрасни песочни плажи, кои се идеални за место на релаксација.

Seydisfjordur во Берген
Пристаништето Seydisfjordur нуди една недела премин во текот на летото во Берген во Норвешка. Берген се наоѓа на југозападниот брег на Норвешка. По Осло, тоа е најголемиот град во земјата и е исто така познат за што служи како портал на здивот норвешки фјордови.

Seydisfjordur Туристички атракции

Seydisfjordur се смета од страна на многу како еден од најживописните градови на Исланд, не само поради своите импресивни животната средина, но, исто така, бидејќи никаде во Исланд има заедница на старите дрвени згради се зачувани, така и овде. Поет Матијас Johannessen наречен Seydisfjordur еден "бисер затворен во школка."

Добро сочувани дрвени куќи се најде во градот биле изградени во почетокот на 19th век. Тие даваат на градот прекрасен историската атмосфера.

Центарот на Skaftfell уметност е дом на еден од најдобрите и најпознатите галерии на Исланд. Исланд и странска уметност се изложени на целата година. Центарот исто така се наоѓа интернет кафе и бистри.

Љубителите на природата ќе најдете одлични пешачки патеки и го одзема здивот сценско области, кои се совршени за оние кои се во потрага по патека. Туристички центар во градот обезбедува сите потребни информации што ви требаат за да уживате во вашиот престој во Seydisfjordur.

Реката Fjaroará во долината погоре Seydisfjordur исто така е популарен како што тоа води до неверојатен водопади во главата на еден фјорд е. Патот наслов во Seydisfjordur од реката Fjaroará е без сомнение најспектакуларните патот на земјата.

Заедницата, како и многу други во Исланд, се должи своите корени од странски трговци, главно Данците, кој започна тргување во фјорд во средината на 19th век. Но, клучен фактор во еволуцијата на селото беше воспоставувањето на рибарството исландски харинга со Норвежаните во 1870-1900. Норвежаните изградено голем број на харинга риболов објекти, како и во прашање на години малата заедница прерасна во просперитетен град.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Seysdisfjordur ферибот

Најдобра гаранција Seysdisfjordur ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Smyril бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Seysdisfjordur. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Seysdisfjordur ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Seysdisfjordur ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Seysdisfjordur да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Seysdisfjordur Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Seysdisfjordur ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Seysdisfjordur во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Seysdisfjordur и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал