Sikinos Фери

Sikinos Патнички и автомобили Ferries

Sikinos цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Sikinos да Anáfi, Folegandros, IOS, Kimolos, Милош, Наксос, Парос, Пиреја, Санторини, Сирос и Thirassia.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Sikinos во реално време и закажете најевтиниот достапни Sikinos автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Sikinos, Anáfi, Folegandros, IOS, Kimolos, Милош, Наксос, Парос, Пиреја, Санторини, Сирос и Thirassia со ANEK Фери линии или LANE море линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Sikinos Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Sikinos Фери Билети
со ANEK Фери линии или LANE Море линии за фериботи и да отпатуваат од Sikinos да Anáfi, Folegandros, IOS, Kimolos, Милош, Наксос, Парос, Пиреја, Санторини, Сирос и Thirassia онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Sikinos патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Sikinos и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Sikinos

Sikinos е, всушност, се смета за еден од најубавите острови на Киклади.

Има само три населени места, на пристаништето на Alopronia и селата Hora и Кастро, кои се состојат својата висока капитал. Sikinos е мешавина на камени куќи, тесни улички, варосани куќи и живописен ветерници. Плажите се пристојни и има упад пејзаж на терасовиден ридови и планини. Sikinos најчесто има традиционален карактер.

Кастро сам по себе е место не треба да пропуштите. Кастро е шармантна место со кривулести улички и убава стари куќи, брилијантна бела во сонцето. неговото срце е црквата Pantanassa, но тоа не е единствената црква. Исто така има збогатена Мони Zoodohou Pigis што стои на еден рид над градот. Напуштени од 1834, тоа личи на замок како што е ограден со ѕид и доминира од врвот на карпа.

Sikinos ферибот пристаниште

Од Пиреја таму се закажани фериботи до Sikinos низ годината. Патувањето трае околу 8 15 часови и минути. Во текот на летото Sikinos е поврзан со фериботи и брзина чамци на најголем дел од егејските острови, но со само 300 постојани жители воопшто не очекуваат Sikinos да биде зафатен, туристички ориентирани островот. .

Ова може да се должи на релативно сиромашна ферибот конекции од другите острови. Некои фериботи плови од од соседните Folégandros и iOS, без запирање, и покрај фактот дека на пристаништето - Aloprónia - има добра град плажа со tamerisks и чист песок и постојат голем број на соби за туристи за изнајмување.

Sikinos има сува, грмушки пејзаж, многу слична на Folégandros но не како груба и значително пропуст. Нема цркви dotting на толку честа појава на други острови ридот. Свештенството се сепак, често се гледа во разговор со parishoners во таверни, можеби како резултат на тоа. Зелена и крем автобус работи често помеѓу пристаништето и единствената друга населба на островот - Кастро-Hora кои седла планината на северниот брег.

Hora на лево е целосно станбени со многу повторно furbishment случува. Додека Кастро на правото е на повеќе трговски страна. А пријатно квадратни содржи црквата опкружен со палми и споменик може да се најде од страна на Народната банка. Понатамошно истражување на улички ликвидација открива голем број на мини-пазари, многу традиционални kafenio и билет канцеларија единствениот ферибот. Ако рај `t се сретна со грчкиот кисел уште наскоро ќе ако Дод не книга вашиот ферибот билети однапред!

За пијалаци Platía Бар е убаво опремени и сателитска ТВ ќе ги носи цврсто назад во 21st век, но се разочарани од цените. Крунисување на ридот е одличен Кастро содржи некои интересни урнатините и прилично мал параклис во комплет со камбанарија.

Единствениот друг недвижен екскурзија на Sikinos римскиот мавзолејот доаѓаат црквата во Episkopi, 4km на запад на Кастро-Hora.

Формално наречен Iroön оваа чудна зграда е постигнат од страна на груба патот (целосно губење на пари, бидејќи пристоен пат ќе се доволни) кој е поврзан со автобус еднаш дневно.

Ако имате намера за посета бидете сигурни дека ќе се каже на возачот на автобусот, бидејќи тој само ќе го направи патувањето, ако има доволен број. Вреди да се на прошетка иако само за да ја видите чудно архитектура и тоа не е препорачливо да се застане на камењата во предниот дел на зградата која се формира покривот на потопен соба.

Sikinos е шармантна островот со многу гостопримливи жители. Ако сте осамен патник кој е среќен со вашата компанија или истомисленици неколку среќни да се додека се далеку часови прават ништо тогаш Sikinos може да биде само на билетите. Но, тоа може да биде премногу тивка за некои.


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Sikinos

Најдобра гаранција Sikinos ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна ANEK Фери линии или LANE Море линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Sikinos. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Sikinos ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Sikinos ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Sikinos да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Sikinos Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Sikinos ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Sikinos во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Sikinos и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал