Skiathos Фери

Skiathos Патнички и автомобили Ferries

Skiathos цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Skiathos на Агиос Константинос, Alonissos, Glossa и Волос.

Споредба на сите достапни Skiathos ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Skiathos автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Skiathos, Агиос Константинос, Alonissos, Glossa и Волос со Грција Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Skiathos Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Skiathos Фери Билети
со Грција Seaways за фериботи и да отпатуваат од Skiathos на Агиос Константинос, Alonissos, Glossa и Волос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Skiathos патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Skiathos и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Skiathos

Skiathos е најразвиен Споради остров од гледна точка на туристички објекти и нуди добри услуги, инфраструктура и организации.

Дури и ако туризам е нов феномен во Skiathos, кој се проширил многу брзо и комерцијализација на мал остров сега е блиску до оние на острови како Санторини, Крф, Миконос и Родос.

Островот е познат по својата убава endlessand песочни плажи се качија со густа борова шума и зелени, како слегува на кристален води.

Празници во Skiathos е идеален за оние кои сакаат возбудлив ноќен живот, шопинг, преполн плажи, одлична забава и забава. За посетителот бараат традиционалните и "грчки" место за да уживаат мирен одмор, другите Споради ќе биде подобро дестинација.

Сепак, импресивно преполн Skiathos и тешки туристички атмосфера создавање на сцена малку вештачка не одземе убавината на островот.

Skiathos ферибот пристаниште
Да се ​​види во Skiathos
  • Кастро - местото на средновековниот центар на островот. Напуштен во 19 век.
  • Александрос Papadiamantis куќа - Александрос Papadiamantis (-1851 1911) бил писател. Тој напиша повеќе од 100 романи главно врз основа на островот живот
Да се ​​прави во Skiathos

Постои добар спектар на плажи на Скијатос со над 60 во вкупно. На јужната страна на островот има песочни плажи со мирни води. Плажи на север се помалку гужва. Ветрот најчесто доаѓа од север и морето тенденција да биде малку погруб на север.

  • Koukounaries. Покриени со чадор борови е најпознатата плажа на островот.
  • Lalaria. Плажа достапен само со дневна чамци, кристално чиста вода и големи камења на брегот.
  • Голема Банана. До Koukounaries е плажа за младите луѓе.
  • Мали Банана. До Биг Банана е naturist плажа.
  • Asselinos. Големи и тивка неразвиени плажа.
  • Kanapitsa. Неверојатни плажа, спортови на вода, и убав таверна.
Да се ​​Skiathos

Skiathos не е директно поврзана со Пиреја со ферибот. Тоа е поврзано со Волос, Агиос Константинос и Солун од страна на нормални фериботи и hydrofoils некои. Скијатос е исто така поврзан со некои острови Киклади, другите Споради и Ираклион, на Крит.

Skiathos може да се постигне од страна на или бродскиот (3 4 за дневно - 3 часа) или со хидрофоил од Волос или Ag (75 мин.). Констандинос. Исто така, постојат еден или два фериботи неделно од Кими (5 часа).

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Skiathos

Најдобра гаранција Skiathos ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Грција Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Skiathos. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Skiathos ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Skiathos ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Skiathos да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Skiathos Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Skiathos ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Skiathos во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Skiathos и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал