Skopelos Фери

Скопелос (Glossa) Патнички и автомобили Ferries

Skopelos цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Skopelos да Alonissos, Skiathos и Волос.

Споредба на сите достапни Skopelos ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Skopelos автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Skopelos, Alonissos, Skiathos и Волос со Грција Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Скопелос (Glossa) Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Skopelos Фери Билети
со Грција Seaways за фериботи и да отпатуваат од Skopelos да Alonissos, Skiathos и Волос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Skopelos патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Skopelos и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Skopelos

Skopelos може да се постигне само од копното со ферибот од Волос, 61 nm од пристаништето на Агиос Константинос (се наоѓа во округот Fthiotidos) и 120 nm од Солун.

Skopelos има три пристаништа: Оној на Skopelos, Лутраки (исто така пристаништето Glossa) и Agnontas (се користи кога силни северни ветрови го попречуваат пристапот до пристаништето на градот Скопелос).

Фериботите кои одат на Skopelos отстапи од Солун, Северна Грција (7 часа), Агиос Константинос, Централна Грција (3 часа) и Волос (околу 2 часа).

Skopelos е поврзан и со други острови со брод, како што Скијатос (1 час), Alonissos (1 час), iOS (9 часа), Сирос (6 часа), Наксос (12 часа), Парос (10 часа), Санторини (19 часа) и Ираклион, на Крит (22 часа).

За разлика од конвенционалните траекти, Skopelos е исто така поврзан со hydrofoils да се затвори дестинации, како што Скијатос (30 минути), Alonissos (30 минути), Агиос Константинос (45 минути) и Волос (1 час).

Skopelos ферибот пристаниште

Skopelos е најголемиот остров во Северни Споради Острови. Островот се наоѓа источно од копното на Грција, североисточно од островот Евбеја и е дел од префектурата Magnesias во периферијата на Тесалија.

Skopelos исто така е името на главната порта (Glossa) и општинскиот центар на островот. Другите заедници на островот се Glossa и нео Klima (ELIOS). Со површина од 95 km² Skopelos е малку поголема од Миконос (85 km²) и Санторини (73 км²). Најблиската населени острови се Skiathos на запад и Alonissos на исток.

Еден од најзелените острови во Егејското Море, Skopelos има широк спектар на цвеќиња, дрвја и грмушки. Локалната вегетација е главно составен од шумите на Алепо Pines, Кермес Oaks, мала шума на Holm Oaks, овошни дрвја и маслинови градини.

Skopelos има одлични плажи. Од страна на југо-западниот дел на островот има песочни плажи со мирни води. Ветрот најчесто доаѓа од север и морето тенденција да биде малку погруб на север.

Одење на стрелките на часовникот околу островот, главните дестинации за сонце пливаат-песочни азил се:

  • Staphylos Мали песочна плажа со неколку основни соблекувални и мала снек бар. Може да биде преполн.
  • Agnondas мала плажа, не е многу развиена, со мала населба со продавници, итн
  • Limnonari Со Милија, најдобрите плажа на островот. Се симне од автобусот во Agnondas и да одиме по патот преку Agnondas во иста насока автобус се случува за околу десет минути, додека не се прочита крајот на фиба пак, каде што има истакнати знаци се укажува на начин да се Limnonari. За дваесет минути по овој пат лежи Limnonari; Вие нема да видите на плажа додека не сте речиси таму. Limnonari не е многу развиена, но има еден многу основни таверна.
  • Panormos Одличен насипан со песок плажа и на повеќето изградени на плажите на островот, со многу таверни и хотели.
  • Milia Одлично Камчестата плажа со плажа бар и неколку едноставни таверни и хотели.

На островот има повеќе од 360 цркви и параклиси. Повеќето од нив се затворени во текот на годините, освен за празникот на кого или што и да е посветена црквата. Повеќето од нив се приватно изграден. Најстариот црковна структура е базиликата на Агиос Атанасиос изградена во 11th век и се наоѓа во областа Кастро.

Музејот на Skopelos Фолклор се наоѓа во традиционалните зграда, донираше на Општина Skopelos од страна на семејството Nickolaides, Музејот на народната уметност се изложува на некои од најдобрите ракотворби направени во текот на вториот дел од 19th и низ поголемиот дел од векови 20th.


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Skopelos

Најдобра гаранција Skopelos ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Грција Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Skopelos. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Skopelos ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Skopelos ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Skopelos да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Skopelos Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Skopelos ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Скопелос во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Skopelos и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал