Sobra Фери

Sobra Патнички и автомобили Ferries

Sobra цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Sobra до Дубровник, Корчула, Риека, Сплит и Стари Град.

Споредба на сите достапни Sobra ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Sobra автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Sobra, Дубровник, Корчула, Риека, Сплит и Stari Grad со Jadrolinija бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Sobra Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Sobra Фери Билети
со Jadrolinija бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Sobra до Дубровник, Корчула, Риека, Сплит и Stari Grad онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Sobra патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Sobra и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Sobra

Sobra е мал залив на островот Мљет кој се користи како риболов пристаништето за околните Бабино Поле, како Бабино Поле не се наоѓа во морето брегот.

Sobra е главната точка на влез на Мљет островот со текот на годината секојдневно Ferries автомобил во Дубровник и лето фериботи до Prapratno на Pelješac Полуостров.

Од Sobra тоа е лесно да се постигне Pomena и Polače, на влез поени на Националниот Парк Мљет (29km), како и Saplunara (16km).

Иако таму не е многу во начинот на место или активности во Sobra, постои тивка ритамот на живот во рибарското село. Селото се протега по должината на пристаништето и содржи неколку ресторани и пазарот. Тешка од селото има истегнување на куќи кои нудат соби и апартмани за изнајмување.

Бидете свесни дека ферибот пристаниште Sobra е за 2km од селото Sobra.

Sobra Фери терминал

Нема плажи, сама по себе, но лесно може да се плива од карпи по должината на брегот. Иако никаде во близина како гламурозна како Дубровник цените се само мал дел од оние кои се во најпознатите одморалиште на Хрватска. Можете дури и може да направи Sobra база и да ги преземат утро ферибот во Дубровник за половина ден патување.

Во текот на целата година Sobra е поврзан со ферибот withDubrovnik, а во текот на летото и со Prapratno на полуостровот Пељешац, што ја прави поморски транспорт центарот на островот го прави. Од Sobre е многу лесно да се дојде до Saplunara (16 км) и да Pomena и Polače (29 км), на влез поени за Националниот Парк Мљет.

На островот Мљет "Бисер на Јадранот", која многу се рангира како еден од 10 најубавите острови во светот, како што рече поетот ", каде убавина на природата е создадено се подобри од човечки вештини". Mljet е позната по својата културно-историски споменици и древните легенди, тоа е остров со особено чиста вода и најживописните медитеранска вегетација, богат подводниот свет и песочна заливите.

Парк Мљет се наоѓа во северозападниот дел на островот. Националниот парк на Мљет се наоѓа во северозападниот дел на островот. Постојат две прекрасни сол езера, кои се покриени со борови дрвја и островче на Св. Марија во срцето на Големото Езеро, каде се наоѓа на бенедиктински манастир од 12th век.

Книга сместување, да се одмори од бучавата и урбаните брзање, и навистина Уживајте во приказна раскажана од островот Мљет.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Sobra

Најдобра гаранција Sobra ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Jadrolinija бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Sobra. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Sobra ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Sobra ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Sobra да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Sobra Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Sobra ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Sobra во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Sobra и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал