Спецес Фери

Спецес Патнички и автомобили Ferries

Спецес патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Спецес да Ermioni, Хидра, Пиреја, Порос и Порто Хели.

Споредба на сите достапни Спецес ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Спецес автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Спецес, Ermioni, Хидра, Пиреја, Порос и Порто Хели со Грција Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Спецес Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Спецес Фери Билети
со Грција Seaways за фериботи и да отпатуваат од Спецес да Ermioni, Хидра, Пиреја, Порос и Порто Хели онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Спецес патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Спецес и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Спецес

Спецес е мала борова шума остров кој се покажа многу популарна со англиски туристи за многу години. Тоа може да се постигне преку дневни фериботи од атинските пристаништето Пиреја, или со земање на вода такси од соседното село на Коста на грчкото копно. Постои во моментов ограничен забрана за користење на приватни автомобили на островот.

Спецес град, понекогаш се нарекува Dapia по името на неговата порта, е само суштинска населба на островот. Со недостаток на приватни автомобили, градот зрачи со порелаксирана атмосфера отколку што може да се најде на многу други острови. Коњот и стапици кои работат и назад заедно пред водата само додава на чувство дека ова би можело да биде добро место за едноставно лежеше назад и да се релаксираат.

За разлика од градскиот плоштад, што е, во не многу начини најубаво на грчки градови, но тоа се уште се наоѓаат многу парична казна стари куќи. Околу старото пристаниште може да се најде на вообичаениот микс на таверни и барови, но како одморалиште е исто така многу популарни со некои од добро да се направи Атињаните кои поседуваат вили на островот, цените може да биде повисока отколку што нормално би се очекувало да се плати на просечниот грчки остров.

Спецес ферибот пристаниште
Како да дојдеме до Спецес

Префериран метод на патување од Атина да Спецес е од страна на морето од пристаништето Пиреја. Во екот на сезоната неколку патници само hydrofoils и catamarans на Грција Seaways заминеме на пристаништето Пиреја дневно, повикувајќи на островите на Порос, Хидра и Спецес, како и пристаништата копното на Ermioni и Порто Хели на Пелопонез. Во зависност од пристаништа на повик, времетраењето на патувањето од Пиреја до Спецес е помеѓу 1 45 час минути и часови 3 15 минути. Патнички билети чинат € 35 еден начин.

секојдневно ферибот линкови Спецес до Пиреја (4,5hours) преку Хидра (1 час), Порос (2 часа) и Егина (3 часа). Во летниот период, такси-чамци достигне Коста во Пелопонез во 10 минути. А ферибот врши спроведување на истото патување секој ден во 7.15 часот, 10 часот, часот и 1 4. 30 часот.

Девет секојдневно Летечкиот Делфините (хидрофоил траекти) Спецес линк до Пиреја (2,5 часа), преку Хидра (30 минути) и Порос (70 минути). Во екот на сезоната (од јули до почетокот на септември) дневно услуги се работи за да се Leonidio (1 час) и Monemvasia (1,5 часа) на Пелопонез. Зимски гледа големо намалување во служба, со само четири hydrofoils секој ден. Тие се предмет на откажувања, кога времето се претвора старт врз противничкиот играч.

Само редовни ферибот носи мотоцикли и велосипеди за да го Спецес. Приватни автомобили не се официјално е дозволено на островот.

Да се ​​прави во Спецес

На прославата на Panaghia Армата се врв на летната сезона на Спецес, привлекување колку што 40,000 посетители, а кулминираше со повторно enectment на 1822 поморска битка помеѓу грчките сили и турската армада. Изложбата вклучува напад врз турскиот предводник со грчки оган брод, кој тргнува еден фасцинантен шоуто на огномет во пристаништето од Спецес Таун. еднонеделната прослава на кулминира на вториот викенд од септември секоја година, а исто така вклучува концерти и други културни настани. А посебна маса се одржа во црквата на Panaghia Армата во Стариот пристаниште, како и во Агиос Николаос, метропола на островот.

Велигден Исто така е многу популарна време за посета на островот. Света Недела традиции се со љубов се пренесува од генерација на генерација, со нагласува кои се масовно Велики петок, каде погребни поворки од сите парохии се спојуваат на Спецес град за конечно отворено маса и сабота на полноќ прослава на Воскресението со огномет ( пред сите се враќа дома за време на традиционалниот празник кој се одбележува крајот на 40 ден брзо). Сместување за време на викендите Велигден и Армата може да биде невозможно да се најде, освен ако резервира добро однапред.

Куќи на патот кон Стариот пристаниште

Светилник на Стариот пристаниште headlandA прошетка до старото пристаниште се смета за задолжително за посетителите на островот. Крајбрежниот пат е затворен за возила во вечерните часови во текот на летната сезона, што ја прави пријатна прошетка по целиот пат од Спецес Таун, минатото некои од најспектакуларните куќи, а на пристаништето со сите луксузни јахти и КРУИЗЕРИ од побогатите одмор на Атињаните, по целиот пат за малку churche на Panaghia Армата и Lighhouse - една од првите да се гради во Грција, во 1837, и се уште е во употреба. Во лежерно темпо на одење од новите Dapia пристаништето во центарот на градот на старото пристаниште не треба да трае повеќе од половина час во еден правец. Кафулиња, барови и ресторани кружат во старото пристаниште.


Плажи

Некои од најдобрите плажи може да се постигне преку чамци кои го напушти пристаништето секое утро за време на сезона.

Најдобар плажа на островот обично се смета за Агиа Anargiri на спротивната страна од островот од главниот град, тука постојат неколку добри таверни и водени во екот на сезоната. Влез во море Плитко на најпопуларните плажи на островот Bekiris CaveThe се Aghioi Anargyroi и Агиа Параскеви, на западната страна на островот. Еден автобус и туристички бродови работи секој ден од Спецес градот во текот на летната сезона. Прифатливо, ако малку туристички, ресторан за самопослужување работи во сезона на Aghioi Anargyroi.

Bekiris на пештерата во Aghioi Anargyroi, заврши со сопствена песочна плажа, е мора да се види. Пристап е на копно од северниот крај на плажа Aghioi Anargyroi, или на друго место можете да пливаат во текот на многу ниско отворање. Пештерата служи како скривалиште за жени и деца за време на турското напади на островот.

На многу живописен Zogeria плажа, на северниот брег на островот, исто така, служи од страна на туристички бродови од островот и има ресторан, служат својата специјалност на пилешко во сос од домати со шпагети или чипови.

Останати плажи на островот, како што Xylokeriza, Ligoneri и Vrellos се достапни само со сопствен превоз (мотоцикли или велосипеди) или со многу скапа морето такси.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Спецес

Најдобра гаранција Спецес ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Грција Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Спецес. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Спецес ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Спецес ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Спецес да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Спецес Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Спецес ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Спецес во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Спецес и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал