Свети Мало Фери

Свети Мало Патнички и автомобили Ferries

Свети Мало цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Свети Мало да Guernsey, Џерси, Плимут, Пул, Weymouth и Портсмут.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Сент Мало во реално време и закажете најевтиниот достапни Сент Мало автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Свети Мало, Guernsey, Џерси, Плимут, Пул, Weymouth и Портсмут со Кондор или Brittany Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Свети Мало Ferries
Цените на билетите и Резервации


St книга Мало Фери Билети
со Кондор Ferries или Brittany Ferries за фериботи и да отпатуваат од Сент Мало да Guernsey, Џерси, Плимут, Пул, Weymouth и Портсмут онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Свети Мало патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Свети Мало и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе St Malo

Свети Мало е најпосетено место во Бретања. Ова се должи на нејзиниот статус како чудесна ѕидовите на градот, како и фактот дека таа е една од главните ферибот пристаништа во овој дел на Франција.

Без разлика дали во посета на градот за еден подолг викенд или само поминуваат низ, како дел од веќе патување во Бретања, постојат различни опции за патување во Свети Мало, од кои најпознато е со ферибот од јужниот брег на Велика Британија или Каналските Острови.

Фери Порт Сент Мало Се наоѓа на околу 300 m јужно од тврдината ѕидови и околу половина километар од главната порта во Порт Сент-Винсент.

Свети Мало се смета од многу да се најатрактивните пристаниште канал во Франција и нејзиниот калдрма улиците се полни со хотели, ресторани, барови и продавници.

Античките ѕидови град на Свети Мало е исклучително популарен кај посетителите од цела Европа, а особено во Велика Британија. За некои тоа го претставува почетокот или на крајот на одмор во Бретања преку ферибот терминал Свети Мало, додека за други тоа историското пристаниште / одморалиште е нивната главна дестинација.

Свети Мало ферибот пристаниште

Ѕидови и изградена со исто сив гранит камен, како Mont St Мишел, ST-malo првично беше во средниот век утврден остров во устата на Rance, контрола не само на вливот но на отворено море пошироко. Подутина тврдина Alet, јужно од модерен центар во она што е сега таа област St-Servan, под команда пристапи кон Rance дури и пред Римјаните, но современите Свети Мало влече своите корени од монашка населба основана од страна на светци Арон и Брендан рано шестиот век. Во подоцнежните векови стана познат како дом на жестока раса на пиратите морнарите, кои никогаш не биле доста под контрола на никого, но свој; за четири години од 1590, Свети Мало и самата прогласена за независна република. На Corsaires на Свети Мало не само принудени англиски бродови полагање до каналот за да му оддадат почит, но исто така донесе богатство од подалеку. Жак Картие, кои колонизирана Канада, живеел во и отпловивме од Сен Мало, како и првиот колонисти да се населат на Falklands - тоа Аргентинецот име на островите, Лас Малвини, од францускиот Malouins.

Сега нераскинливо поврзани со копното, Сент Мало е најпосетено место во Бретања, благодарение повеќе за својата врвен стара Citadelle отколку на ферибот терминал кој е сместена во пристаништето зад себе. Надвор од ѕидовите, достоинствен ансамбл на стариот дел од градот може да изгледа одлучен и непријатна, но поминува низ улиците во рамките на ѕидовите ќе ги носи во зафатен, жив и многу characterful град, кој се одликува со хотели, ресторани, барови и продавници. Иако летото народот може да биде неподносливо, прошета на врвот на ѕидините треба да направите вашиот рамнотежа, и присуството на огромен, чисти плажи право на прагот на градот е голем бонус ако патувате со деца во забавува. Да поминат ноќта тука пред или по ферибот премин е позитивен задоволство - толку долго како што се проблеми да се резервира сместување во однапред.

Се должи на ограничувањата на просторот, зградите во рамките на ѕидовите имаат тенденција да бидат повисоки пораст отколку што би очекувале. Античка како што гледам, тие се речиси целосно реконструирана; следните две недели бомбардирање, која го принуди германскиот предавање во 1944, осумдесет отсто од градот мораше да биде љубов и прецизно изградена, камен по камен. Под сивото небо, тесните сокаци може да се појави мрачен, па дури и мрачни, но во високите летни или на зајдисонце тие стануваат светлина и речиси нереален. Во секој случај, секогаш може да се изложат на ѕидините - првиот изграден во XIV век - да уживаат во прекрасен поглед, сите круг.

Туристички атракции во St Malo

Покрај истакнати Гранде Портата, главната порта на Citadelle е Порт Сент-Винсент. На правото е замокот на градот, во која се сместени музејот de la Ville (април-септември секојдневно 10am-12.30pm и 2-6pm, октомври-март секој ден освен Пон 10am-пладне и 2-6pm; € 4.40). Музејот е нешто како химна на пофалба на "огромна просперитет" ужива од страна на Свети Мало време на деновите на пиратеријата, колонијализмот и роб тргување. Маратон на чекори 169 на замокот задржи, ќе помине фасцинантна мешавина на мапи, дијаграми и експонати - ладење летоци од нацистичката окупација, сметките на "пеколна машина" се користи од страна на англиски да ја кренат на пристаништето во 1693 и дивјак четири- Фронт chausse-Trappes (еден вид на рана верзија на бодликава жица), фрлени од страна на пирати врз палубите на бродовите се качија да ги онеспособат нивните екипи.

Можете да помине под ѕидините на неколку поени да се постигне на отворено брегот, каде што огромен плажа се протега далеку надвор од исток прилично безличниот одморалиште предградие на Paramé. Кога плима е ниска, тоа е безбедно да излезе на малиот остров Гран-BE - прошетка е толку популарна што понекогаш дури и треба да чекаат да добие излез на краток насип. Сериозни предупредувања се испратени на опасностите од обидот да се врати од островот кога плима се зголеми премногу далеку - ако ве фатат таму, што треба да остане. Островот "очите" се наоѓа гробот на деветнаесеттиот век писател политичар Chateaubriand (1768-1848), кој бил опишан од страна на Маркс како "повеќето класични инкарнација на францускиот vanité ... лажниот длабочина, византиски претерување, емоционална кокетство ... никогаш не -before-видено миш-маш на лаги ".

Област St-Servan, во рамките на одење по должината на ручек, јужно од Citadelle, беше првичната населба во градот, се покрстил од страна на Свети Malou (или Maclou) во шестиот век; подоцна, во дванаесеттиот век, државјани се пресели во непробојна островот сега се вика Сент Мало. St-Servan криви круг неколку мали приливи и плажи да се соочи со реката. Тоа е доминирана од страна на различни турнеја Solidor, кој се состои од три поврзани кули изградени во 1382, а во пресек изгледа исто како кец на десетка на клубови. Првично познат во Бретон како Steir Дор, или "портата на реката", сега има музеј на Кејп Хорн стригач бродови, отворен за деведесет минути водени посети (април-септември секојдневно 10am-пладне и 2-6pm; Oct- дневниот марш освен Пон 10am-пладне и 2-6pm; € 4.50). Повеќето од големите европски истражувачи на Пацификот се покриени од Magellan, па наваму, но секако, акцентот е на француски херои како Bougainville, кој е одговорен за ширење на светло обоени bougainvillea фабрика во целиот свет. Турс кулминира со прекрасен поглед од врвниот бедеми.

Ако го следите на главниот пат поради југ од Сен Servan, игнорирајќи знаци за бараж de la Rance - или земе автобус #5 од Gare СНЦФ - ќе дојде до Големиот аквариум, на обиколницата високо над градот (секојдневно: април-јуни и септември 10am-7pm; јули 9.30am-8pm; август 9.30am-10pm, октомври-март 10am-6.30pm - имајте во предвид дека овие часови се променливи; € 12, под-18s € 9, тел 02.99.21.19.07; www.aquarium-от -malo.com). Самата постмодерната аквариум може да биде малку збунувачки на прв, но еднаш ќе го добиете висат од него тоа е забавен место каде што можете да дознаете интересни факти за лигав чудовишта на длабоко или едноставно повлечете лицата назад во нив. Нејзините осум различни риби тенкови вклучуваат еден облик, така што посетителите стојат во дупка во средината како огромен број на риби се виорат околу нив. Свети Мало, всушност, има уште еден аквариум, доволно логично именуван за Petit Аквариум, во собата во ѕидовите на стариот град, но ова е далеку подобра.

За последен момент шопинг, Citadelle Свети Мало содржи неколку специјалисти, но за купување во било која количина е најдобро да се прави во хипермаркетот Карфур, во близина на аквариум на јужниот дел на периферијата на градот. Постојат пазарите и во Свети Мало (интра-Muros) и St-Servan во вторник и петок, а во Paramé во среда и сабота.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Свети Мало ферибот

Најдобра гаранција Свети Мало ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Кондор или Brittany Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Свети Мало. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Свети Мало, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Св Мало ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Свети Мало автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Свети Мало Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Свети Мало, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Сент Мало во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Свети Мало и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал