Свети Margarets Надеж ферибот

Свети Margarets Надеж Патнички и автомобили Ferries

Свети Margarets Надеж цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Свети Margarets Надеж на жабри Беј.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Свети Margarets Надеж во реално време и закажете најевтиниот достапни Свети Margarets Надеж автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Свети Margarets Надеж, жабри Беј со Пентланд бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Свети Margarets Надеж Ferries
Цените на билетите и Резервации


St книга Margarets Надеж Фери Билети
со Пентланд бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Свети Margarets Надеж на жабри Беј онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Свети Margarets Надеж патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Свети Margarets надежта и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Свети Margarets Надеж

Надеж Свети Маргарет е трет по големина населба во Orkney и се наоѓа на чело на затскриена залив во северниот дел на Јужна Ronaldsay. Селото стана busier место отколку што се користи да биде на отворањето на автомобил ферибот линк до жабри Беј во близина на Џон О 'гриз од Пентланд Ferries.

Надеж Свети Маргарет е главниот град на Јужна Ronaldsay, најблиску Orkney островот на копното Шкотска, која се наоѓа околу шест милји низ Пентланд Фирт спротивното Џон О гриз на.

Пентланд Ferries работат ширум Фирт од Caithness до пристаништето во Надеж Свети Маргарет, со изобилство на посетителите на античкиот град.

Свети Margarets Надеж е популарна туристичка дестинација идеален за природата ентузијасти, пешаци, велосипедисти и нуркачи. Постојат продавници и удобности, наградуван ресторани и разни одмор сместување да изберете од вклучувајќи Б & Б, авто-угостителските колиби и back-packers хостели.

Свети Margarets Надеж ферибот

Надеж Свети Маргарет е опкружен со прекрасни златни песочни плажи, карпи, lochs, карпи и тревници и е богата со флора и фауна и морски птици колонии вклучувајќи puffins, рибарка, corncrake и многу повеќе. Чистите чистите води на Scapa Тек привлече нуркачи да се види морски живот, вклучувајќи фоки, китови, делфини и морски прасиња и да се истражуваат брод урнатините на германската флота scuttled во 1919 и други потонати "blockships.

Постојат диви животни и историјата патувања пеш, брод, автобус, велосипед и Land Rover-, риболов е на располагање или надвор од пречките или со ангажирање на брод. Други атракции вклучуваат Orkney морски животни Аквариум, на работилницата и Доградба Галерија "продажба на домашна плетиво и Orkney занаети и Hoxa гоблен Галерија со рачно ткаени таписерии детали за животот и пејзажи на Orkney.

Атракции во Свети Margarets Надеж и Orkney Острови

раст на селото должат многу на воспоставување на рибарството харинга тука во раните 1800s, а тоа е консолидирана преку развој на поморска база во Scapa Flow време на двете светски војни. Риболов е намалена во важност, но области на пристаништето, boatyard и хелинг и понатаму се многу активни, дури и кога траект не е berthed.

Orkney Музејот
Orkney Музејот располага pre-историски и Викинг Orkney во еден од најдобрите дисплеи во Шкотска, во куќа во градот и градините на Orkney Laird.

Безжична музеј Orkney
Овој музеј е специјализирана во Orkney воени и домашните радио сувенири.

Maeshowe комори Cairn
Maes Howe е најдобрите мегалитска гробница во северо-западна Европа, со голем насип покриваат камени премин и една голема гробница со клетки во ѕидовите.

замокот Балфур
Балфур замокот беше завршен во 1848 редоследот на тогашниот сопственик, Дејвид Балфур, 4th Laird на Балфур и Trenabie. Замокот се вели дека за да се вклучат 7 одбранбените, 12 надворешните врати, соби и 52 365 стакла од стакло.

Stromness музеј
Stromness Музејот е востановен во 1837 и има главен Orkney поморски, етнографски и Природонаучниот колекции.

Фарм музеј Corrigall
Искуство Orkney Фарми и народниот живот на фармата музеи Kirkbuster и Corrigall. Згради и основи вклучуваат работа на деца со жито печка; традиционалните занаети и добиток; запрежни спроведува и машини.

Прстенот на Brodgar камен круг и Хенџ
Античките Прстенот на Brodgar е дел од Мапа на светското наследство на УНЕСКО, која се фокусира на различни неолитските населби на копното на Orkney.

Skara Brae Праисториска село
Skara Brae содржи најдобро зачуваните група на камено доба куќи во Западна Европа.

Крофт музеј Laidhay
Laidhay Крофт е типичен антички долг куќа или byre-живеалиште која некогаш беше една заедничка карактеристика на шкотскиот руралниот пејзаж.

Надеж Свети Маргарет се нуди на посетителите чекор назад во времето со своите интересни улици и атрактивен брегот. Постојат голем број на нешта да се направи во селото, вклучувајќи и посета на Hourston Smiddy Музејот на Вилијам слави улогата на Ковач село во локалните заедници. Можете да го посетите Hoxa гоблен Галерија тука.

 


Најдобрите достапни ферибот билет цена гаранција Свети Margarets Надеж

Најдобра гаранција Свети Margarets Надеж ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Пентланд бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Свети Margarets Надеж. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Свети Margarets Надеж, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Св Margarets Надеж ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Свети Margarets Надеж автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Свети Margarets Надеж Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Свети Margarets Надеж, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Свети Margarets Надеж во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Свети Margarets надежта и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал