Санкт Петербург Фери

Санкт Петербург Патнички и автомобили Ferries

Санкт Петербург цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Санкт Петербург во Хелсинки, Стокхолм и Талин.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Санкт Петербург во реално време и закажете најевтиниот достапни Санкт Петербург автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Санкт Петербург, Хелсинки, Стокхолм и Талин со Свети Петар бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Санкт Петербург фериботи
Цените на билетите и Резервации


St книга Петербург Фери Билети
со Свети Петар бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Санкт Петербург во Хелсинки, Стокхолм и Талин онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Санкт Петербург патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Санкт Петербург и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Санкт Петербург

St.Petersburg се наоѓа на брегот на Заливот на Финска, на устието на реката Нева и на повеќе од 40 острови во нејзината делта. Најблиската предградието на Санкт Петербург се наоѓа во долината во близина на Нева, и по должината на Мексиканскиот.

Градот е 600 километри северозападно од Москва и 300 километри источно од Хелсинки; Таа се наоѓа во ширина 60 Северна, иста географска ширина како Стокхолм, Осло и Енкориџ, Алјаска.

Благодарение на својата географска положба St.Petersburg е познат по својот прекрасен Бели ноќи што започне кон крајот на мај и трае веќе некое 50 денови. Најкратката ноќ е јуни 21 / 22 кога сонцето исчезнува малку подалеку од хоризонтот, па дури и најсјајните ѕвезди не се гледаат во небото. Максималната должина на летен ден е часот 18 45 мин.

Се наоѓа на Балтичко Море, во градот има поволна геополитичка локација. Како морско пристаниште што има пристап до Северното Море и Атлантскиот Океан. Затоа што игра важна улога во извршувањето на трансакциите извоз и увоз се врши со употреба на поморскиот транспорт.

бројни фериботи напушти Санкт Петербург за Шведска, Германија и Финска. Исто така постои и ферибот во Талин, Естонија. Патувањата се околу 14 часа; во текот на ноќта кабините се достапни. Фериботите замине од патнички поморски брод терминал на Vasilyevsky Остров.

St Petersbeurg Фери терминал

локален превоз

редовен сервис на долги е брз воз. Се запира почесто отколку типични меѓуградски воз на Запад и многу ретко добива доволно брзина за да се спроведат за "брзо" етикета. Странците резервации железнички билети преку агенции обично се стави на skory воз.

Општо земено, најдобар skory возови имаат почиста автомобили, повеќе љубезен присутните и многу повеќе пригоден часови пристигнување / заминување; тие понекогаш, исто така, имаат помалку застанувања, повеќе сместувачки 1st класа или функционирање ресторани.

Патнички воз е меѓуградски-запирање на возот, кои се наоѓаат главно на патиштата на 1000km или помалку. Овие може да се ужасно долго време како што Clank и цедило од еден мал град на следната.

При преземањето на возови од Санкт Петербург, имајте во предвид разликата помеѓу долги и "приградски" возови. Долги возови работи на места на листата најмалку три или четири часа надвор од градот, со ограничени постојки и голем број на часови сместување. Приградски возови, познат како prigorodnye poezda или elektrichky, работи во рок од само 100km или 200km на градот, запре речиси насекаде, и има една класа на хард клупата места. Вие едноставно купи билет пред возот заминува, и нема лимит капацитет - па можеби ќе треба да застане дел од патот.

Повеќето места имаат посебен билет сала за приградски возови, обично се нарекува Prigorodny Зал и често подвиткано далеку на страната или задниот дел од зградата на станицата. Приградски возови обично се наведени во одделни временски рокови, и може да отстапи од посебна група на платформи.

главната автобуска станица во градот е Avtovokzal, неодамна преобликува градење малку надвор од центарот на градот. Домашни и меѓународни услуги заминуваат од тука. Имајте на ум дека автобусите во Москва се сите на патот до некаде на друго место, што значи дека ќе се падна во северниот дел на Москва предградие на Химки. Тоа е далеку полесно да се земе возот. Во секој случај, се препорачува да се купат автобуски билети однапред, особено за долги патувања.

култура

Санкт Петербург отсекогаш бил град на идеи. Petersburgers поттикнат Руската револуција, воведувајќи во 70 години од комунистичкото владеење. И тоа беше Санкт Петербург, кој ги охрабри демократија кога плима почна да се менува.

Денес, граѓаните на овој град се рушење на оградите на генерации минатото и истражување на нови идеи, истражуваат можностите на консумеризмот, креативност и кариера. Тоа не е само архитектура Растрели и оперите на Чајковски, кои примами посетители, но, исто така, beatnik бендови, напнат уметнички галерии, подземни клубови и прекрасна јадење. боемски страна Св Пит дава увид во 21st век; и (да се послужиме со Комунистичката парола) во иднина е светла!

Санкт Петербург е легендарна по своите Бели ноќи: оние долгите летни денови кога сонцето едвај сосови под хоризонтот. Открива започне во мај, кога градот конечно succumbs на пролет и парковите се полни со цветни дрва. Но, дури и кога на небото се сиви и на земјата е покриена со снег, богатата култура на Санкт Петербург dazzles и задоволства.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Санкт Петербург ферибот

Најдобра гаранција Санкт Петербург ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Свети Петар бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Санкт Петербург. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Санкт Петербург, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Санкт Петербург ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Санкт Петербург автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Санкт Петербург Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите во Санкт Петербург, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Санкт Петербург во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Санкт Петербург и на повеќе од 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал