Стари Град Фери

Стари Град Патнички и автомобили Ferries

Стари Град цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Stari Grad до Анкона, Дубровник, Корчула, Пескара, Ријека и Sobra.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Стари Град во реално време и закажете најевтиниот достапни Stari Grad автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Стари Град, Анкона, Дубровник, Корчула, Пескара, Ријека и Sobra со Jadrolinija Фери, SNAV или сина линија Фери фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Стари Град Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Стари Град Фери Билети
со Jadrolinija Фери, SNAV или сина линија Фери за фериботи и да отпатуваат од Stari Grad до Анкона, Hvar, Дубровник, Корчула, Пескара, Ријека и Sobra онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Stari Grad патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Стари Град и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Stari Grad

Стари Град е мал град на северната страна на островот Хвар во Далмација, Хрватска. Општина својата има население од 2,817 (2001), од кои 1,906 се во самиот град.

Стари Град, Буквално Стариот град, е местото на најстарата човечка населба на островот, и еден од првите од сите јадрански острови. Тоа беше решен за време на антиката, прво од страна на домородните Hvar култура, а подоцна од страна на античките Грци. Истата година - 384 п.н.е. кога грчките philoshoper Аристотел е роден во Тракија, Грците од островот Парос во Agean морето се населиле на местото на островот Хвар, и ја нарекол Фарос.

Стари Град е главното пристаниште на островот Хвар, повеќето посетители пристигне тука преку автомобил фериботи од Сплит.

Стари Град е многу убава и топло во текот на летните месеци.

Starigrad ферибот пристаниште
Стари Град туризам

Повеќето луѓе само брзаат низ Стари Град на патот кон Hvar Место бидејќи Стари Град е во близина на главниот ферибот станица на Хвар Остров. Не брзаат толку брзо, ти само ќе се забележи она што ви недостасува!

Стари Град има многу да понуди, особено за љубителите на историјата. Кривули низ убава залив, Стари Град е еден од најстарите градови на Хрватска, кои датираат од 385BC кога бил грчка колонија наречена Faros. Ќе го видите името на безброј улични знаци и бизнисите низ целиот град. (Види повеќе за историјата на Хвар Остров). Иако таму не е многу за на плажа buffs, Стари Град е мирно место со неколку интересни знаменитости.

Запре во во манастирот Доминиканска, основана во 1482 и оштетени од страна на Турците во 1571. Манастирот има старата библиотека, архиви и археолошка збирка. Обрнете внимание на сликарството, погребване на Христа од страна на Тинторето и две слики од Gianbattista Crespi. На главниот олтар е распетие на 17th век. Во близина на црквата Свети Никола е дрвена барокна олтарот со статуи на светци врежан во 17th век.

Најзначајното зграда во Стари Град е Tvrdalj, голем и добро сочувани тврдини замокот уште припаѓаат на истакна хрватскиот поет, Петар Hektorovic. Таа има рибник и кула на 16th век. Обрнете внимание на латински и хрватски натписи во ѕидовите. Во предниот дел на замокот е статуа на Петар Hektorovic.

Стари Град исто така е значително поевтино отколку да престојуваат во Хвар Чаршија, дали ке го одберете приватно сместување или хотели. сите хотели се наоѓа на северниот крај на градот во голем комплекс со Плажи во близина.

Стари Град е поврзан со Hvar Место со нов пат и на стариот пат. Стариот пат е многу сценско но ќе треба нерви од челик да преговара фиба планината врти. Исто така постои и автобуски превоз до други остров дестинација. Стари Град е на два километри од пристаништето во Стари Град, кој добива чести Ferries автомобил од Сплит. Автобуси ги исполни повеќето утро фериботи од Сплит. Види повеќе на добивање на Хвар Остров и добивање на околу Хвар Остров.

Туристички информации во Stari Grad
Туристичките бироа (Тел-021 765 763) се наоѓа во центарот на градот на Рива 2.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Starigrad

Најдобра гаранција Стари Град Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Jadrolinija Фери, SNAV или сина линија Фери патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Стари Град. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Stari Grad ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Stari Grad ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Stari Grad автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Starigrad Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Стари Град, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Стари Град во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Стари Град и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал