Ставангер Фери

Ставангер Патнички и автомобили Ferries

Ставангер патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Ставангер да Hirtshals.

Споредба на сите достапни Ставангер ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Ставангер автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Ставангер, Hirtshals со Fjordline Фери фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Ставангер Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Ставангер Фери Билети
со Fjordline Фери за фериботи и да отпатуваат од Ставангер да Hirtshals онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Ставангер патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Ставангер и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Ставангер

Ставангер е мал град со голем шарм. Таа има совршен за поставување пристаништето, историја и култура, одлични ресторани, многу продавници и добри сместување. Во близина на планините, заливи и со песочни плажи, тоа е, исто така, норвешката нафтена капитал.

Ставангер е прилично посебно место за да живеат или ја посетите. Тоа не е како кој било друг град во Норвешка. Таа има шарм и пријателска атмосфера на еден мал град во комбинација со културното богатство и објекти на еден голем град. Постојат прва класа хотели и голем избор на одлични ресторани. Во атмосфера пристаништето има живописен водата со шарени морски куќи и една стара кула. Gamle Ставангер е најголемиот стар дрвен населба во Европа. Во соборниот храм датира од 1125.

Има само еден меѓународен ферибот пат до и од Ставангер (Rogaland). Ова е ферибот Ирците линија е од Ставангер да Hirtshals во Данска. За домашните туристички ќе најдете на локалните Ferries автомобил на Tau, Bokn и Skudeneshavn и Kvitsøy. Во прилог ќе најдете брз и модерен catamarans да Bokn, Kopervik, Haugesund, Берген, Sauda и Тау со повеќе од планираното сезонски услуги.

Ставангер ферибот пристаниште
Ставангер се види и не

Годишните времиња го контролираат она што да се направи во Ставангер. Ставангер има морска клима, со свежи лета и благи зими. Летата се одликува периоди на топло и убаво време, иако тие понекогаш може да биде дождливо. Зимите обично значи повеќе дожд од снег во Ставангер, иако се случува во планините ќе се обезбеди снег.

Градски плоштад Ставангер пред куполата churchThe нафта Музејот Ставангер е многу интересна зграда со фасцинантен информации за нафтената индустрија во Норвешка. Приказ на подморници, дупчење опрема, се потсмеваат на нафта платформа, и аудио-визуелни презентации направи за добра неколку часа. Во музејот се грижи за сите возрасти и е отворена 10:-00 16: 00 (недела и јуни-август 10: 00 18-: 00).

Музејот Канинг не може да изгледа како повеќето интересно место за посета, но тоа е малку изненадувачки добра музеј со многу на рацете на експонати.

Gamle Ставангер (Стара Ставангер) е добро сочуван парче од норвешката историја. Аватарот на ветровитите улици и дрвени куќи се репрезентативни за сместување од Stavangers дена како конзервирање град на Норвешка. Повеќето куќи во Старата Ставангер се во приватна сопственост и добро чувани.

А добро место за слика можност се трите мечеви (Sverd i Fjell, буквално меч во планина), споменик надвор од центарот на Ставангер, покрај Hafrsfjord. Самите мечеви се масивни и во позадина е фјорд. Споменикот во чест на битката на Hafrsfjord во доцните 800 каде Харалд Hårfagre победи источниот неговото спротивставување и стана првиот крал на Норвешка.

Скулптури - Во 2000 мобилниот инсталација на друго место од страна на британскиот скулптор Ентони Гормли беше ставен на и надвор од плажа Сола. Неколку години подоцна, нова и постојана инсталација Скршени Колона [11], од страна на истиот уметник, беше ставен на различни локации околу центарот на Ставангер.

На Rogaland Kunstmuseum (Музеј на уметноста) е на Mosvatnet Езеро, само 2 км од центарот на градот. Музејот има постојана изложба на Норвешка уметност, и ротирачки изложба, која понекогаш е прилично спектакуларно. Бидете сигурни дека за да се види на Ларс Hertervig слики; ќе видите пејзаж на острови северно од Ставангер се гледа во неговата работа.

Ставангер Катедратаl (романескна стил од околу 1125, а понатаму во готски дополнувања) е најдобро зачуваниот средновековната катедрала во Норвешка и добро вреди да се посети. Уредување

Планинарење и качување околу Ставангер е најдобар начин да се видат фантастична пејзаж. Многу од патеки се означени од страна на Turistforetning со камења носи црвено "Т". Turistforening hyttes (кабини) обезбеди едноставен сместување во планините. Исто така, планински велосипеди можат да бидат ангажирани и да се зема на патеките.

Solastranden (Сола плажа) е долга песочна плажа со аеродромот. Таа е многу популарна во текот на летото и овозможува некои мали бранови за сурфање. По должината на плажа, во дини, се остатоци од одбрана од окупација на-1940 45. Други помалку населените плажи се наоѓаат по должината на крајбрежјето иако понекогаш е тешко да се најде.

Уметничко лизгање на Stokkavannet - Во длабочините на зимата владата тестови мразот на езера. Откако е дадена официјална збор многу Норвежани ќе одат на најголемото езеро, Stokkavannet. Самото езеро се наоѓа во близина на MADLA за 20 минути возењето со автобус надвор од Ставангер. Ако мразот не биде безбеден, а имате порив да скејт, друга опција е да ја посетите Siddishallen, затворен мраз лизгалиштето.

Јавниот транспорт во Stavanger е главно со автобус и работи без проблеми. Еден билет ќе чини kr-26 71 зависност од тоа колку зони ќе патува иако тоа може да се користи повторно во текот на минатата вашата зона во рамките на одреден временски рок. А подобра опција би било да се купи ден-pass за kr 76, која може да се користи неограничено до полноќ. Покрај тоа, може да се купи помине 3 ден кој чини kr 126. Еден и два-недела поминува се исто така достапни. Автобуси во центарот на градот може да се фати во главните автобуски терминал и на постојките околу езерото на градот, Breiavannet. автобус на аеродромот шатл е многу скапо (KR 95 еден начин, kr 150 враќање) и ако се упати на локација надвор од центарот, тоа може да биде вредно да одиме со такси. Сепак, во работни денови автобус бр. 9 кој патува половина час помеѓу аеродромот и центарот на градот, е многу поевтина опција од аеродромот шатл-автобус (kr 31 еден начин), ако има само едно парче багаж. Автобуси се модерни и повеќето имаат простор за инвалидски колички и детски колички.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Ставангер

Најдобра гаранција Ставангер ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Fjordline Фери патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Ставангер. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Ставангер ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Ставангер ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Ставангер да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Ставангер Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Ставангер ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Ставангер во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Ставангер и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал