Стокхолм Фери

Стокхолм Патнички и автомобили Ferries

Стокхолм патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Стокхолм, Хелсинки, Långnäs, Mariehamn, Рига, Санкт Петербург, Турку и Талин.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Стокхолм во реално време и закажете најевтиниот достапни Стокхолм автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Стокхолм, Хелсинки, Långnäs, Mariehamn, Рига, Санкт Петербург, Турку и Талин со Свети Петар линија Фери, Tallink Silja Ferries или Викинг линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Стокхолм Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Стокхолм Фери Билети
со Свети Петар линија Фери, Tallink Silja Ferries или Викинг линија за фериботи и да отпатуваат од Стокхолм, Хелсинки, Långnäs, Mariehamn, Рига, Санкт Петербург, Турку и Талин онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Стокхолм патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Стокхолм и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе за Стокхолм

Стокхолм, Главниот град на Шведска, се шири во текот 14 острови во езеро Mälaren и изгледа гордо до Балтичкото Море на исток.

Таа е една од најубавите големи градови во светот, привидение на saffron- и теракота боја згради треперлива меѓу сина вода и bluer небо цело лето, или покриени со снег и полн со светла во текот на зимата. Тоа е, исто така, жив, модерен град, познат по производство на елегантен дизајн, напнат мода и од светска класа ноќни клубови.

Никаде не е ова подобро илустрирани отколку во Стариот град (Gamla Стен); се очекува и да добијат калдрма улици, искривени, но убаво сочувани градби, Кралската палата, готски цркви и одлична кафулиња, барови, ресторани и продавници шведскиот дизајн опрема. Добие хит на кофеин во еден од многуте кафулиња во ред во Стокхолм пред trawling на бутици, продавници и продавници на зголемување на резолуцијата шведски и меѓународни дизајн бутици на Östermalm и независни шведскиот етикети, гроздобер и ретро продавници и бутици на Södermalm.

Стокхолм Фери терминал

Во стариот дел на градот, Gamla Стен, е компактен мал лавиринт од калдрма улиците очигледно изградена за мали, тенки луѓе со многу здрав глуждовите. Ѕидовите на малтер на својата црвена, портокалова и ванила згради дисторзии едни кон други exhaustedly преку безброј продавници за сувенири и сладолед салони, додека кралската палата крунисува мал остров. Само на југ од Gamla Стен е друг остров соседството, Södermalm, каде што со голема водата ридови се појавува со прекрасна стара резиденции и главните влече се наредени со боем продавници, уметнички галерии и безгрижен клубови. Од другата страна на Gamla Стен е главен центар на градот, на зуење метропола чии бутици и ресторани може да се одржи од само за било кој голем град на континентот.

Околу сето ова е гордост и радост секој Stockholmer - на 24, 000 или така карпести острови што го сочинуваат архипелагот (skärgård).

се Stockholmers се речиси подеднакво љубезен и пријателски, со што патувањето и лесен и наградува. Околу 16% од поголема Стокхолм 1.2 милиони луѓе се имигранти, што создава многу повеќе мултикултурно и разновидна пејзаж од многу патници може да се очекува. Тоа е, секако, не сите ќофтиња, АББА и Икеа овие денови!

Неколку големи бродските линии служи на земји на Балтичко Море, и пристаништа во Стокхолм се централно лоцирана. Стокхолм е исто така популарна дестинација за крстарење и секоја година околу 300 крстарење облоги од четирите краишта на земјата се стави во градот. Пристапот преку прекрасната Стокхолм архипелаг со своите 30,000 острови е искуство во себе.

Има редовни услуги од Финска, Полска и балтичките држави со големи патнички и автомобил фериботи докинг на свој терминали во областа Стокхолм. Во текот премини можете да уживате во добрата храна, шопинг и забава.

 

Повеќето правци Популарни Стокхолм Фери се: -

Frihamnen (Од Финска и балтичките држави)
Во Стокхолм Tallink-Siljas фериботи од Хелсинки, АБО, Талин и Рига пристигнуваат секој ден во Frihamnen, во близина на центарот на Стокхолм. Gärdet метро станица е во близина на Frihamnen, или можете да ги автобуси 1, или 72 76 на центарот на Стокхолм.

Stadsgårdskajen (Од Финска и балтичките држави)
Во Стокхолм Фериботи од Аланд и Финска пристигнуваат секој ден во Stadsgårdskajen, во близина на Slussen во центарот на Стокхолм. Ако сакате да се прошири своите викенд во Стокхолм, со посета на Рига или Талин може да се направи патување со Birka Патувања или Викинг линија од тука. Можете да одат или да земете и автобус од Stadsgårdskajen на метро станица Slussen.

Nynäshamn (Од Полска и Gotland)
Во Стокхолм Polferries од Гдањск во Полска и дестинација Gotland фериботи од шведскиот остров Готланд приклучете го во Nynäshamn, 57 километри јужно од центарот на Стокхолм. Тоа е лесно да стигнат до центарот на Стокхолм со автобус или патнички воз од ферибот терминал Nynäshamn.

Grisslehamn (Од Аланд)
Во Стокхолм Eckerölinjen фериботи од Аланд приклучете го во Grisslehamn, околу 113 километри северно од градот Стокхолм. Автобуси напушти ферибот терминал Grisslehamn за Cityterminalen во Стокхолм град; цените се дополнителни.

Kapellskär (Од Аланд)
Во Стокхолм Викинг линија фериботи од Аланд приклучете го во Kapellskär, околу 80 километри северно од градот Стокхолм. Автобуси напушти ферибот терминал Kapellskär за Cityterminalen во Стокхолм град; цените се дополнителни.

 

Во 2008 Стокхолм беше избран за најдобар код Искуство во светот. Крстосувачи, главно, се стави во Stadsgårdskajen и Frihamnen. Пристаништа се наоѓа во близина на атракции и знаменитости и имаат јавен транспорт.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Стокхолм ферибот

Најдобра гаранција Стокхолм ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Свети Петар линија Фери, Tallink Silja Ferries или Викинг линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Стокхолм. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Стокхолм, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Стокхолм ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Стокхолм автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Стокхолм Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите во Стокхолм, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Стокхолм во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи во Стокхолм и на повеќе од 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал