Stornoway ферибот

Stornoway Патнички и автомобили Ferries

Stornoway цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Stornoway да Ullapool.

Споредба на сите достапни Stornoway ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Stornoway автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Stornoway, Ullapool со Каледонски MacBrayne (Calmac) бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Stornoway Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Stornoway Фери Билети
со Каледонски MacBrayne (Calmac) бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Stornoway да Ullapool онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Stornoway патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Stornoway и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Stornoway

Stornoway (Steòrnabhagh) е најголемиот град во надворешниот Хебриди и нејзиниот административен центар. Речиси 30% од вкупното население на Западен острови, некои 8,000 луѓе, живеат во Stornoway или веднаш близина опфаќа Laxdale (Lacasdal) и Sandwick (Sanndabhaig).

Оваа жива раздвижениот град има сè што би очекувале од една модерна Комерцијално пристаниште како и вклучувајќи еден од водечките хелинг објекти на Западниот брег и островите.

Stornoway е главното пристаниште на синџирот на Hebridean остров и обезбедува витално значење врска кон копното Britain.The Порт е главна точка за влез / излез за сите увезени и се извезуваат од островот стока.

Ферибот услуга на Ullapool на копното - патување на 2 40 часа минути. На ферибот услуги работи 7 дена неделно (Пон - Нед, со ограничени услуги во неделите).

Започнување на редовни, закажани неделата услуги во јули 2009 е прашање од огромна контроверзност на и околу островите, како што тече против саботарка традиција на островите.

Stornoway ферибот пристаниште

Stornoway и надворешниот Хебриди се поврзани со копното со Каледонски MacBrayne (Calmac) бродска линија фериботи и да отпатуваат на патишта од Ullapool да Stornoway, Uig да Tarbert, Uig да Lochmaddy и Oban да Castlebay и Lochboisdale.
Постојат, исто така, интер-остров фериботи и да отпатуваат од Barra да Eriskay и Berneray да Харис.

Во текот 1000 движења брод се снимени на годишно ниво се состои од трговски бродови, дневни автомобил патнички и товарни бродови, крстарење облоги и многу други видови садови.

Stornoway е една од неколку пристаништа на западниот брег на Шкотска нудат две RO-RO Linkspan објекти и се справува со речиси 200,000 патници годишно.

Како туризам го зголемуваат модерна ферибот терминал Stornoway е добредојде на туристите од целиот свет. Пристаништето е да стане популарен станица во текот на крстарење облоги и посета на јахти. Во комбинација со објектите што се предвидени за рибарската индустрија и можностите за бизнис во градот, јасно е дека Stornoway е добро поставен за трговија и туризам во 21st век.

Капетанијата на пристаништа поднел барање за финансирање органи за обезбедување на Марина објекти во Stornoway како на постојните објекти се несоодветни за исполнување на основните услуги што се очекува од страна на поголеми посета на задоволство занает.

Stornoway Градот има широк спектар на објекти кои се движат од голем средно училиште, (Николсон институт) и технички колеџ, за спортски објекти, која вклучува сосема нов спортски комплекс. Комплексот ќе биде завидувам на повеќето копното малите градови со своите 25 метарски базен, качување ѕидови, фитнес сопствена, меко играње итн

Градот, исто така има тревници теренот за голф, Астро, Go-картинг, па дури и област МакБаскет акција. Патувања околу областа со брод се достапни во текот на летните месеци, да се одлучите од понтони зад станица чамецот за спасување. Културни објекти се добро catered за со добра музеј, уметничка галерија и библиотека. Еден Lanntair, комплексни сосема нов уметност беше отворена во лето 2005.

Во основа на Lews замокот, на Stornoway Доверба разви серии на добро одржувани шумски прошетки на различни должини и сценски карактеристики.

Галски јазик се уште се зборува во голема мера, сепак, тоа не е толку честа да го слушате во Stornoway како и во селата.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Stornoway ферибот

Најдобра гаранција Stornoway ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Каледонски MacBrayne (Calmac) бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Stornoway. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Stornoway ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Stornoway ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Stornoway да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Stornoway Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Stornoway ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Stornoway во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Stornoway и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал