Странрар Фери

Странрар Патнички и автомобили Ferries

Странрар патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Странрар во Белфаст.

Споредба на сите достапни Странрар ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Странрар автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Странрар во Белфаст со зид линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Странрар Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Странрар Фери Билети
со зид линија за фериботи и да отпатуваат од Странрар во Белфаст онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Странрар патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Странрар и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Странрар

На пристаништето на Странрар е портал на Шкотска во Ирска, се наоѓа на устието на реката Wyre на јужниот дел на Лох Рајан, југозападниот дел на Шкотска. Странрар се наоѓа само во текот на англиски граница, помалку од два часа од Глазгов.

Ист служи како пазар град, пристаниште, гарнизон град и административен центар.

Бродови замине за Белфаст од Исток Пјер на терминалот Стена линија Фери, каде се наоѓа и на железничката станица.

Брзиот Стена ХСС catamarans напуштат за Белфаст од Западот Пјер. Пет милји северно од Странрар е пристаниште на Cairnryan каде што P & O Ирското Море Ferries работи својата Larne да Cairnryan услуга.

зид линија работи Странрар Фери пристаниште терминал и пристаниште на Странрар нуди одлични патнички и товарни објекти.

Странрар Фери пристаниште

Ист Центарот на градот е неверојатно привлечна и суета и, исто така, служи како портал на Rhins на Галовеј; патишта од тука се упатат на север до Leswalt и Јужна минатото Drummore на Mull of Галовеј, најјужните точка на Шкотска. На запад лежи Portpatrick, кој сега е прекрасна одморалиште заврши со пристаништето. На јужната планинска начин долго далечни патека обезбедува уште еден линк со Portpatrick.

Како да дојдеме до Странрар Фери пристаниште

Странрар Фери пристаниште со автомобил
Од југ следат M6 / A74 минатото Карлајл да Gretna, и тогаш земи A75 запад директно на Странрар. Следете ги знаците за Фери пристаниште кое се наоѓа во близина на градот центар.
Од Северна Странрар се постигне со следење на A77 брег патот од Ayr.

Странрар Фери Порт железничкиот сообраќај
Сите возови пристигнат и да се одалечи од Странрар станица која се наоѓа покрај зид линија нога патнички терминал. За повеќе информации и резервации, ве молиме посетете ја нашата возови во Странрар страница.

Странрар Фери пристаниште од страна на тренер
Експрес тренер услуги да функционираат од Странрар во Ејр, Глазгов, Единбург, Карлајл, Престон, Бирмингем, Манчестер и Лондон за да се поврзете со доаѓањето на избраните Стена ХСС пловидбите.

Странрар Фери пристаниште за паркирање
Има мал, краток престој паркингот спроти главниот терминал кој се користи главно за заспивам и ги собереш на патници. Исто така постои и поголем краток и долг престој паркинг 200 јарди од главниот терминал спроти полициската станица. Нема наплата да ги користат објектите паркинг.

Ве молиме имајте во предвид, Во ноември 20th 2011 пат Стена линија Белфаст-Странрар престана со работа. Овој пат беше заменет од Cairnryan-Белфаст, кој исто така е воден од зид линија.

На Белфаст да Странрар пат веќе не е во функција, како што беше заменет со нов пат - Белфаст да Cairnryan со воведување на два нови супербрзи бродови.

Патување на најголемата фериботи некогаш пловел меѓу Северна Ирска и Шкотска, Стена супербрзи VII и VIII Стена супербрзи. Овие сестра бродови патуваат од Белфаст да Cairnryan во времето за премин од само 2 часа 15 минути со избор од 6 дневни премини, или алтернативно Стена линија Белфаст за услуги на Ливерпул нуди директна врска од Северна Ирска во срцето на Англија, на Стена Lagan и Стена Mersey.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Странрар ферибот

Најдобра гаранција Странрар ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Стена линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Странрар. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Странрар ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Странрар ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Странрар да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Странрар Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Странрар ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Странрар во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Странрар и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал