Stromboli ферибот

Stromboli Патнички и автомобили Ferries

Stromboli патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Stromboli на Наполи.

Споредба на сите достапни Stromboli ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Stromboli автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Stromboli, Наполи со SNAV бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Stromboli Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Stromboli Фери Билети
со SNAV бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Stromboli на Наполи онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Stromboli патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Stromboli и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Stromboli

Stromboli е мал остров во Тиренското Море, во близина на северниот брег на Сицилија, која содржи еден од трите активни вулкани во Италија. Тоа е една од осумте Aeolian Острови, вулкански лак северниот дел на Сицилија.

населението на островот е помеѓу 400 и 850 и е најпознат по своите вулкан кој е постојано активна со мали ерупции, често се гледа од многу точки на островот и од околните морето, кои доведуваат до прекар на островот "Светилникот на Медитеранот" .

совршен триаголник на вулканот Stromboli е драматично се издигнува од морето. Тоа е единствениот остров каде што тлее конус е постојано активни, а со тоа привлекување на експерти и аматери слично, како и месеци до голем пламен. Вулканската активност има лузни и поцрнети една страна од островот, додека на источната страна е нескротлива, робустна зелена и украсени со низок пораст варосани куќи.

Stromboli ферибот пристаниште

Stromboli беше формирана пред само 40,000 години и гасови продолжи да се испрати до речиси постојана распрсната течност магма. Најновите вулкански ерупции се одржа во февруари 2007 кога две нови кратери отворен на самитот на вулканот, за производство на два изгореници лава. Иако сеизмичка активност, вклучувајќи рок паѓа, продолжи за неколку дена, се смета дека нема потреба од масовна евакуација.

Иако на "нормални" мали ерупција на лава не се опасни, треба да бидете свесни за можната опасност. Локалните власти се многу свесни за државни Stromboli, вие треба да ги слушаат. Ако патеки на кратери се затворени, не одат таму. Никогаш не се качат на вулкан без локален водич. Не оставајте патеки.

Тури до Stromboli не се лесни прошетки. Вие треба да бидат добро опремени, здрави и во добра физичка состојба кога се случува таму. Како Stromboli е мал и неговата околина е чувствителен, треба да се третираат внимателно.

Многу илјадници туристи го посетуваат вулканот секоја година. Потребни се четири часа за да стигнат до островот од Липари со брод, или 1½ до два часа со хидрофоил. Посетителите се препорачува да книга нивните ферибот билети до Stromboli онлајн однапред. Hydrofoils да ја стартувате од Stromboli на другите Aeolian Острови, од кои секоја има свои атракции. Можеби ќе треба да се промени чамци во Липари, најголем и најнаселен од Aeolian Острови, а главниот транспортен центар за архипелагот.

села
Постојат две села на островот, поголемите Stromboli и многу помали Ginostra, поранешен рибарското село ретко посетувани од туристи (иако туристички услуги се за сите што останува таму). Тоа се уште не е можно да одат меѓу селата (иако транс-остров Пешачката патека е изградба на 2007), а единствениот начин да патуваат помеѓу нив е со чамец. Заедно, двете села имаат само околу 350 жители. Селата, кои се речиси непроменети од туризмот, се во вредност од одблизу, особено на повеќе скриени Ginostra со најмалиот Европско пристаниште (еден брод!) На сите е убаво да се види. Има убава плажа со парична казна црна лава песок во Stromboli, каде што можат да се релаксираат и да пливаат во морето.

добие околу
Поради големината на островот и недостаток на улиците, постојат ниту автомобили, ниту автобуси или возови. На располагање само превозни средства се "мајмун-автомобили", мали мотори и чамци. Единствениот друг начин да се движат околу островот е со одење. Имајте на ум дека не постојат семафори или во село, а ако сте надвор откако ќе се стемни, ќе биде добро препорачува да се користи со фенерче. Иако, додека донесувањето на овој остров на крстарење, една минлива камион беше видел возење на perimiter на она што изгледаше како светилник.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Stromboli ферибот

Најдобра гаранција Stromboli ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна SNAV бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Stromboli. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Stromboli ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Stromboli ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Stromboli да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Stromboli Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Stromboli ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Stromboli во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Stromboli и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал