Stromness ферибот

Stromness Патнички и автомобили Ferries

Stromness цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Stromness да Scrabster.

Споредба на сите достапни Stromness ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Stromness автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Stromness, Scrabster со Northlink Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Stromness Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Stromness Фери Билети
со Northlink Ferries за фериботи и да отпатуваат од Stromness да Scrabster онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Stromness патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Stromness и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Stromness

Stromness, Втор главен град Orkney е, Stromness лежи на југ западниот крај на континентална, групирани цврсто на брегот на Hamnavoe под карпестиот гребен познат како Brae Brinkie е.

Пристигнување во Orkney од Scrabster, на шкотскиот копното, Stromness е прв пристаниште на повик. Плови во создадено пристаниште, посетителот е пречекан со поглед кој го запознал морнарите со векови.

Има никаде слично Stromness. Тоа се протега на повеќе од една милја по должината на брегот на Hamnavoe, влез на Scapa Тек згрижена од островите на надворешниот Холм и Внатрешна Холм. Сепак, јадрото на градот е само една главна улица која пресврти и се врти тесно помеѓу брегот и на ридот зад себе.

Првиот впечаток на Stromness е тоа што на стар традиционален камен изградена порта, вгнездена удобно против падините на Brae Brinkie е. Не е толку стара колку и Kirkwall, Stromness цветаше во вековите 17th и 18th како резултат на зголемената трговија со Новиот свет.

Stromness ферибот терминал
Stromness е слична на Kirkwall во тоа што следува една долга кривулестиот пат - едноставно познат како "на улица" - исто така flagstoned, а исто така го сподели со пешачки и возач. Ова главната улица оди под најмалку пет различни имиња како што тоа го прави својот беше преку Stromness. Таа се пресечени од улиците што од една страна се зголемиле до Brinkles Brae, 300ft гранит гребен што лежи зад градот. На морето страна тие го направат својот пат меѓу блиски спакувани градење на приватниот wharves кои се чини дека се наоѓаат зад секоја куќа и продавница.

Од оваа улица голем број на тесни улички и затвора разгрануваат. Ова му дава на градот еден лавиринт квалитет со стрмните патеки качување по ридот на северната страна од улицата, а на југ, на куќи и продавници назад кон брегот.

Животот во Orkney Острови е, и секогаш е, киснат во традиција. Овие денови, некои од овие обичаи остануваат силни, додека други се само сенки на нивниот поранешен самите - ако не и заборавени целосно. Stromness денес е суета и шармантен град. Тоа ја задржува својата извонредна главната улица во која пешаците треба да Dodge автомобили и автомобили, еден со друг. И постојат неколку места кои толку раскошно награда истражување. Тесните премини и патишта и приватниот wharves на страната на брегот се фасцинантни, како и мрежата на стрмните улици и патишта водат до ридот. Една од улиците качување Brinkles Brae помеѓу високи ѕидови се радува во името на Кибер Пас. Ова е или описни шега дека заглавени, или прослава на Империјата: изборот е ваш.

Главната пристаништето и кејот сега се најде кон северниот дел на центарот на градот, и да имаат корист од пристапот преку нов пат по должината на брегот што ги држи сообраќај надвор од северниот крај на Stromness. Ова е зафатен и интересно место, како и онаа која ја дава најдобрите погледи на себе Stromness. Пристаништето е, исто така, на терминалот за ферибот патнички само што ги поврзува со Stromness Graemsay и на северниот крај на Hoy.

Stromness е просперитет е тесно поврзано со морето. Голем дел од локално фатени ракови и јастози се пласира преку општество Рибарски Orkney и локално обработени. Се уште има две boatyards во градот со фирми за производство на Фаџ, oatcakes и лимонада. Туризмот расте во важност, а сега има морето риболов и под-аква картон. Референци недела на Stromness ќе се одржи во јули, а градот е центар на познатиот фолклорен фестивал Orkney е.

Stromness ферибот терминал

А малку северно од пристаништето е терминалот за главната ферибот поврзува Orkney со Шкотска, да Scrabster, во близина на Thurso. Од крајот на 2002 ова е управувана од страна Northlink од повторно изграден терминал. Посетителите на Orkney сега можат да избираат помеѓу Scrabster сервис или услугата Пентланд Ferries поврзување на жабри Беј во близина на Џон О 'гриз и Надеж Свети Маргарет во Јужна Ronaldsay. Orkney Ferries, исто така, работат на редовните патнички ферибот услуга од Stromness да Graemsay и Хој и, исто така, работи со сите други интер-остров услуги.

Stromness ферибот терминал може да се најде во главна порта за влез Orkney е - зафатен пристаниште Stromness.

Адресата е:
Northlink Ferries, Фери пат, Stromness, Orkney, KW16 3BH, Велика Британија.

Stromness ферибот терминал капацитети вклучуваат: -

• Билет продажба и пребарувања
• Туристички информативен центар
• Соба за седење со гардероби
• Топли и ладни пијалоци вендинг машини
• Подигнете
• Пристапот за лица со инвалидитет
• Тоалет со посебни потреби

Паркирање на Stromness терминал
Има краток рок на располагање во терминал за паркирање, со паркинг за долгорочен престој достапни на Фери пат, на кратко растојание од терминалот.

Проверка на Stromness
Check-in за едрење 0630 ќе се отвори 60 минути пред поаѓање. Во текот на средината и врвот патници сезона кои се задржани во текот на ноќта во кабината треба да се провери и одборот за едрење 0630 од Stromness помеѓу 2130 - 2330 претходната вечер. Ве молиме имајте во предвид дека во текот на ноќта сместување не е достапен на МВ Hamnavoe во зимските месеци. За сите други пловидбите поминуваат check-in ќе се отвори 90 минути пред поаѓање. возачите се препорачува да се провери само преводи во најмалку еден час пред поаѓање.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Stromness ферибот

Најдобра гаранција Stromness ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Northlink Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Stromness. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Stromness ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Stromness ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Stromness да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Stromness Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Stromness ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Stromness во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Stromness и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал