Swinoujscie Фери

Swinoujscie Патнички и автомобили Ferries

Swinoujscie патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Swinoujscie да Ystad.

Споредба на сите достапни Swinoujscie ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Swinoujscie автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Swinoujscie, Ystad со Polferries или Единство линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Swinoujscie Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Swinoujscie Фери Билети
со Polferries или Единство линија за фериботи и да отпатуваат од Swinoujscie да Ystad онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Swinoujscie патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Swinoujscie и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Swinoujscie

Градот Swinoujscie е изградена на неколку острови помеѓу Балтичкото Море и Шчечин залив, право на границата меѓу денешна Полска и Германија. Легендата вели дека двата главни острови (Узедом и Волин) беа камења фрлени од страна на германските бог Wotan на гигант змија заканува да го испразни морето за да ја задоволи својата жед. Змијата стана реката Одра, чија уста се отвора пред два острови.

Swinoujscie денес е еден од најпознатите и најпопуларните Полска одморалишта со широки песочни плажи, многу паркови и различни форми на забава. Има дневно ферибот служба помеѓу Swinoujscie и Шведска, Германија и Данска и летна услуга на данскиот остров Борнхолм. Swinoujscie има население од околу 45,000 луѓе.

Фери терминал се наоѓа во пристаништето област на градот Świnoujście по должината на устието на реката Świna на Балтичко Море. Терминалот има многу добра земјиште (патен и железнички) и во внатрешноста на водата транспорт врски (од реката Одра и во внатрешноста на канали) со Шчечин, остатокот од Полска и Берлин.

Swinoujscie ферибот пристаниште

Swinoujscie Фери терминал нуди 24 часовната услуга за секој ден.

Фери терминал услуги вклучуваат:

  • Сеопфатна услуга на морето бродови, RO-RO бродови и чамци за рекреација
  • услуги на патничкиот сообраќај
  • Утовар / истовар на автомобили, камиони, приколки и железнички вагони на / од RO-RO бродови
  • Чување и складирање на извезени и увезени моторни возила и друга стока.

Царинење, пасош проверка и одобрување шпедитерски услуги се достапни во терминал. Други објекти во терминал вклучува хотел, пост-канцеларија, ресторани и домашни услуги земјиште превозникот.

Swinoujscie Туристички атракции

Од најпопуларните туристички атракции и места woorth посета се: -

поранешниот градското собрание се сместени во Музејот на длабоко морето риболов. Експонати вклучуваат историјата на риболов, морски животни, градот и околината, и стари навигација опрема.

Форт на ангелот, Изградена од 1845 1858-, е реплика на Мавзолејот на Адријан (Кастел Sant'Angelo во Рим).

Концерти и изложби се одржа во Западна Форт. Изградена помеѓу 1843 1863-, тоа е модернизиран неколку пати во минатото. Од по Втората светска војна до 1962 тоа беше седиштето на Црвената армија.

На 18th Царот Христос Црквата во центарот на градот била изградена на местото на готски храмот. Дрвена брод реплика е во главниот кораб. Орган концерти се презентирани во текот на летото.

црква на нео-готски на Пресвета Богородица "Стела Марис" има витраж прозорци од голема уметничка вредност. Таа била подигната на крајот од 19th век.

Доброто" е зачувана кула на протестанска црква, оштетени за време на Втората светска војна и уништени потоа.

Засолниште направено во 1942 има изложба "Градот вчера и сега", со слики од историјата на градот и други експонати.

На stawa Młyny е навигација светилник изградена во форма на ветерницата на breakwater на 19th век.

светилникот, Изградена во 1858, е во 68 метри еден од највисоките радиофарове на Балтичкото Море.

Источниот ФортИли Форт Герхард, е една од трите сочувани тврдини од 19th век. Изложба во внатрешноста на зградата претставува историјата на тврдини во градот, како и предмети се најде таму.

Реонот на Karsibór содржи Евангелско гробишта утврдени во првата половина на 19th век.

Готската црква од 15th век содржи олтар од 15th век и говорница од 17th век.

споменик во чест на споменот на пилоти на Кралските воздухопловни сили го собориле додека нападнале цели пристаништето во април 1945.

Karsiborska Kępa, еден остров во близина на градот, содржи птица светилиште со приближно видови 140.


пристаниште Świnoujście'S е основана таму во 1729; градот почна да ги развива како зафатен морето достоен порта и во 19th век стана модерен спа и одморалиште за капење.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Swinoujscie

Најдобра гаранција Swinoujscie ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Polferries или Единство линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Swinoujscie. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Swinoujscie ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Swinoujscie ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Swinoujscie да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Swinoujscie Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Swinoujscie ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Swinoujscie во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Swinoujscie и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал