Symi Фери

Symi Патнички и автомобили Ferries

Symi цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Symi да Кос и Родос.

Споредба на сите достапни Symi ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Symi автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Symi, Кос и Родос со GA Ferries или Dodekanisos Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Symi Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Symi Фери Билети
со GA Ferries или Dodekanisos Seaways за фериботи и да отпатуваат од Symi да Кос и Родос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Symi патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Symi и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Symi

Symi се наоѓа во јужниот дел на Додеканезите, северно од Родос и во близина на брегот на југо-запад од Турција. Островот е нешто повеќе од 13 километри север / југ и за 8 км исток / запад со површина од околу 68 квадратни километри.

Symi е поделена во различни области - Yialos е главното пристаниште. Chorio, буквално "село", е на врвот на градот. Pedi Bay е долината Chorio, јужно од Yialos. Nimborios е заливот и населба во северниот дел на Yialos. Постои мала населба Marathounda и голем манастир во Panormitis.

На островот Сими нема аеродром, па единствениот начин да одам таму е од страна на морето. Постојат фериботи од Пиреја до Symi неколку пати секоја недела, но патувањето трае долго време. Најдобра опција е да се лета на островот Родос и да ја од таму. Од Родос има редовни траекти да Symi и други острови во Додеканезите и постојат многу daytrip тури кои одат на Symi, како и.

За гостите од Велика Британија и Европа, Symi се постигне или со летање на Родос и Кос, а потоа со ферибот.

Symi ферибот пристаниште

Постојат три фериброд поврзување на Родос и Symi, На "Proteus" и "Symi индивидуален автомобил фериботи и за" Aegli "хидрофоил. На Aegli заминува од Mandraki пристаниште во Родос Ново Место, во автомобил фериботи од Комерцијална пристаниште надвор од ѕидините на Стариот град. Вие исто така може да се фати еден од бродовите на ден патување од Родос да Symi од април до октомври. Тие заминуваат од Mandraki секој ден во 9.00am. Бидете свесни дека може ограничувања за багаж на овие бродови. Исто така, ќе биде врски од Родос да Symi на "голем брод; интер-остров траект или една поврзувачка Додеканез со Пиреа. Сепак, овие се многу подолго. хидрофоил Додеканез Експрес исто така, работи на редовните услуги помеѓу Додеканези Острови во сезоната. Овие бродови заминуваат од Колона. Патувањето трае еден час.

Ферибот и hydrofoils работат на два пати неделно служба помеѓу Пиреја и Родос преку остров Сими обезбедени од страна GA Ferries. Оваа услуга е обично не се понудени во текот на зимата, па проверете моторот резервација погоре за повеќе информации.

Подредено Symi

Symi пристаништето: Katarinettes на предната страна на пристаништето е местото каде што Германците го потпиша предавање на Додеканезите на крајот на Втората светска војна. А малку повеќе заедно кон мостот има реплика на Lindos брод со војна спомен. Музејот Наутички е во задниот дел од градскиот плоштад и е лесно да се идентификува со каноните надвор. Отворена вторник до недела од 10.00 14.00 да.

На градскиот плоштад е едно од местата за фестивалот Symi. Црква Свети Јован има интересна гробишта, како и парична казна, неодамна обновен камче двор кој е исто така место фестивал, како што е во близина Petrides училиште. На Kataratkis, стрмна патека во задниот дел на пристаништето кон замокот и Chorio, е античкиот пат кој го поврзува селото со пристаништето пред Кали слоеви била изградена во 19th век. Кали слоеви започнува во задниот дел на плоштадот во југо-западниот агол на пристаништето и се работи за 350 чекори до Chorio, со интересни куќи 19th век поставата на патот.

Подредено Chorio, на површина "село": Кали слоеви се отвора во плоштад Syllogos (исто така место фестивал), од задниот дел кој пат води круг зад замокот и да Lemonitsa црква. Има спектакуларен поглед на пристаништето и овој пат конечно се поврзува со врвот на Kataraktis, оригиналниот скалила поврзува Yialos да Chorio.

Замокот била изградена од страна на витешкиот ред на Свети Јован во почетокот 15th век на местото на една многу постара фортификација. Го преживеа во разумен состојба до Втората светска војна, кога се користи како оска муниција продавница. Ова беше разнесено, уништување на замокот и црквата на Успение кој беше во рамките на нејзините ѕидови. Делови на ѕидовите остане и постои плоча видливи, по повод Filibert де Niallac, француски Голем мајстор на Најт е.

Продолжувајќи понатаму по Кали слоеви, Стариот фармација е обновена и куќи интересна колекција на францускиот медицина тегли и други paraphanelia. Музејот е уште нагоре, во Старата Chorio. Следи ги патоказите. Отворена вторник до недела од 10.00 14.00 да и содржи многу интересни артефакти. Chatziagapitos куќа, реставрирана палата 18th век е во близина и е отворен во текот на музејот часа.

Постојат многу стари цркви и манастири да се види. Некои од повеќето достапни се опишани тука: Црквата Константинос и Елени на јужните падини на Vigla по патот Panormitis има градини, тераси и добро. Таму обично е некој таму во текот на летото. Манастирот Архангел Михаил во Roukouniotis била изградена од страна на витешкиот ред на Свети Јован во 14th век, врз урнатините на една важна манастирот 5th век, кои за возврат е изградена врз остатоците на пред-христијански храм. Манастирот Сотирис Megalos, непосредно пред патот се спушта Panormitis, е многу живописен и има спектакуларни погледи. Има знак испратени пешачење до стариот винарија и урнатините на стариот преси за вино.

Манастирот Архангел Михаил во PanormitiОК, е најпознат манастир на островот. Првобитната црква на Свети Михаил бил изграден околу 450 АД на местото на античкиот храм на Аполон. Таа содржи прекрасен иконата на Архангел и две интересни музеј делови. Во текот на ноќта сместување може да се организира. Постојат и други цркви и манастири на интерес, кои се најдобар посети како дел од организирана екскурзија или со брод пристап нога е тешко, или во случај на Nimos, е невозможно.

Прв околу Symi

Автобусот Symi го прави еден час превоз од пристаништето во селото и до Pedi Bay до 11 часот навечер. Климатизирани и многу сигурен. Постои, исто така, во раните утрински часови автобус до Panormitis-проверка распоред како распоредот се разликуваат во зависност од годишното време. Двете автобуси заминуваат од автобуската станица на десната страна од пристаништето. Постојат пет такси врз основа повторно на десната страна од пристаништето; најдалечното патување што го прават е долу на Panormitis во јужниот дел на островот. Автомобил и велосипед со мотор изнајмување е на располагање во пристаништето и во Pedi Залив.

Редовно вода такси го напушти пристаништето во утринските часови да се ферибот туристи на плажите низ целиот остров некои плажи може да се постигне на нога; проверете ја нашата плажа водич за повеќе детали. Во текот на летото таму секојдневно круг островот Патувања или пократки патувања за скари и пливање во повеќе затскриено заливи и плажи. Бродовите ги прикажете деталите и цените во пристаништето во близина на вода такси. Мали чамци се исто така достапни да се вработи.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Symi

Најдобра гаранција Symi ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна GA Ferries или Dodekanisos Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Symi. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Symi ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Symi ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Symi да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Symi Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Symi ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Symi во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Symi и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал