Сирос Фери

Сирос Патнички и автомобили Ferries

Сирос патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Сирос да Аморгос, Aegiali, Katápola, Anáfi, Андрос, Astypalea, Donoussa, Folegandros, IOS, Iráklia, Кеа, Kimolos, Kithnos, Кос, Koufonissi, Lavrio, Лерос, Милош, Миконос, Наксос, Парос, Патмос, Пиреја, Родос, Санторини, Schinoussa, Sikinos, Thirassia и Тинос.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Сирос во реално време и закажете најевтиниот достапни Сирос автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Сирос, Аморгос, Aegiali, Katápola, Anáfi, Андрос, Astypalea, Donoussa, Folegandros, IOS, Iráklia, Кеа, Kimolos , Kithnos, Кос, Koufonissi, Lavrio, Лерос, Милош, Миконос, Наксос, Парос, Патмос, Пиреја, Родос, Санторини, Schinoussa, Sikinos, Thirassia и Тинос со ANEK линии, Сина ѕвезда Ferries или Егејска брзина линии фериботи онлајн со инстант потврда .

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Сирос Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Сирос Фери Билети
со ANEK линии, Сина ѕвезда Ferries или Егејска брзина линии за фериботи и да отпатуваат од Сирос да Аморгос, Aegiali, Katápola, Anáfi, Андрос, Astypalea, Donoussa, Folegandros, IOS, Iráklia, Кеа, Kimolos, Kithnos, Кос, Koufonissi, Lavrio, Лерос , Милош, Миконос, Наксос, Парос, Патмос, Пиреја, Родос, Санторини, Schinoussa, Sikinos, Thirassia и Тинос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Сирос патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Сирос и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Сирос

Сирос е можеби најлесниот остров во Кикладите да се дојде до од Пиреја. Постои ferrry оставајќи секој ден околу 7: 30am преку целата година и во текот на летото уште неколку во текот на денот, а понекогаш и во вечерните часови. Сирос е главен град на Киклади, па има врски со сите острови иако некои може да биде само еднаш или два пати неделно.

На брз фериботи трае околу 2 часа од Пиреја, на редовни ферибот околу четири и пол години. Затоа што тие се на иста линија ферибот Сирос е добар островот да се комбинираат со Тинос и Миконос.

Исто така, постојат добри ферибот конекции до Парос, Наксос и Санторини во текот на летото. Фериботите nel Пресвета Богородица Hozoviotissa и Tinou направи овој пат. Тие се стари и бавни, но ако сте тип кој се допадна стариот фериботи со нивните дрвени палуби и класичен дизајн, најверојатно ќе уживате во патувањето или барем дел од неа. Тоа трае шест часа за да се добие од Кеа на Сирос, но чадот доаѓа само од една инка па можеби и тие се обидуваат да се заштеди гориво, бидејќи имаше само околу десетина луѓе на бродот.

Исто така, постојат ферибот конекции до островите Dodecanesos неколку пати неделно, како и Самос и Ikaria.

Сирос ферибот пристаниште

На големо нешто во врска со Сирос е тоа што има се што еден грчки остров треба да имаат: убави плажи, таверни и барови, но тоа не е премногу прилагодени на туризмот. Причината е тоа што е административен центар на Киклади, така што економијата е тоа доволно добро за луѓето да не биде премногу очајна за туризам.

Таа, исто така има за Грција многу необична карактеристика дека половина од населението се католици. И покрај фактот дека островот е многу остра, луѓето расте зеленчук, направи вино и раса животни. Тие, исто така, се изгради бродови и да се направи крпа, бродоградилишта Сирос е еден од најважните фактори кои им помагаат на економијата на островот. Сирос е исто така познат по своите loukoumia (грчката верзија на радост слатки турски) кои се извезуваат во Грција и во многу земји. Сирос е главен административен остров на префектурата Киклади и на островот е многу популарна дестинација за одмор за Грците и за странските туристи.

историја:
Сирос е населен уште од камено време. Ние не знаеме кој беше прв на луѓето да се населат тука, но тоа би можело да се Феникијците. Хомер споменати на островот и го нарече Siriin.

Легендата вели дека првиот жител, Keraunus ( "Молња"), дојде на островот јава на грбот на делфин, откако неговиот брод потонал.

На Сирос најстарата Акропол во Киклади се пронајдени.

Највпечатливо карактеристика на островот е на венецијанскиот влијание. Исто како и повеќето од Cycladic острови, Венецијанците дојде тука во почетокот во 13th век, и требаше да остане до Турците го превземаат во 16 векот.

Што да се види
Главниот град Ermoupolis, или кралица на Киклади, што е прилично многу neoclassic згради наоѓа во amphitheatrical начин. На плоштадот е статуа на слободата херој адмирал Андреас Miaouli.

Театарот Аполон во Ermoupoli е мини копија на Ла Скала во Милано. Градот, исто така, има многу интересни цркви, на пример Агиос Димитриј, Treis Hierarches и Ag Николас. Исто така, постои археолошки музеј, како и интересна библиотека.

Можете исто така треба да се обидат да стигнат до Ано Сирос, мало село во средновековен стил. Овде можете да ја посетите катедралата Католичката на St George и манастирите на Језуитите и Capucins од далеку на 18th и 17th век, односно малку подалеку. Тука е и музејот посветен на Маркос Vamvakaris, композитор на традиционалните Rebetika музика. Постојат музички фестивали секое лето во ова село.
На Halandriani и Kastri постојат археолошки ископувања каде неолитските населби биле found.The сталактит пештера Агиос Стефанос е исто така вреди да се посети.

Највпечатливо карактеристика на островот е на венецијанскиот влијание. Исто како и во поголемиот дел од Cycladic острови, Венецијанците дојде тука во почетокот 13th век и останал до турската инвазија на 16th век. Како резултат на тоа многу луѓе Сирос се католици.

Што да се прави :
Постојат спортови на вода во многу плажи на островот. Вие не мора да го пропушти зајдисонца од Сирос. Во Ermoupolis да се обратите за прошетки, се восхитувам на згради, како зградата на Градското собрание, плоштад Miaouli, театарот и јавната библиотека. Во Ermoupolis таму е исто така летна кино.

Сирос плажи на брегот на страната на Јужна и Западна генерално се сметаат дека имаат најдобри плажи. Galissas плажа е многу убава песочна плажа, Вари, Finikas Bay и Gialos се исто така популарни плажи, без да бидат преполни. Вреди да се обидува на неколку од нив. За фамилии со деца Аг Николаос, Ermoupolis и Ambela се препорачува.

Nighttlife:
Поголемиот дел од ноќниот живот се наоѓа во Ermoupolis. Постојат многу барови и клубови таму, но журката е многу порелаксиран отколку на "Вајлдер" острови.

храна
Повеќето таверни се во Ermoupolis, и можете да уживате во двете грчки и италијански храна тука. Исто така постојат и места за јадење во Galissas, Poseidonia и Kini на пример. сирење Св Michali е локален специјалитет, и таму е исто сирискиот вино. Им даде на локалните слатки како loukoumia, mastihi, halvadopites, да се проба, како и.

Референци:
Постојат многу продавници во Ermoupolis, а вие ќе бидете во можност да најдете се од модерна облека за сувенири, керамика и килими.

Снаоѓање низ Битола
Постојат добри врски со голем број на села и на плажите низ локалните автобуси. Исто така, постојат такси, како и места за изнајмување на возило.

Како да дојдеме до:
Најблискиот аеродром за чартер лет е на Миконос, и од таму каде што може да се добие ферибот која трае околу 1 час. Тоа е добра идеја да се остане на Миконос на минатата ноќ, во случај на лоши временски услови. Потврдиме најдобар начин е да се дојде до Сирос е со ферибот од Пиреја, речиси сите фериботи и да Киклади, а некои за Додеканез станица во Сирос.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Сирос

Најдобра гаранција Сирос ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна ANEK линии, Сина ѕвезда Ferries или Егејска брзина линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Сирос. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Сирос ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Сирос ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Сирос да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Сирос Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Сирос ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Сирос во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Сирос и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал