Талин Фери

Талин Патнички и автомобили Ferries

Талин патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Талин во Хелсинки, Стокхолм и Mariehamn.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Талин во реално време и закажете најевтиниот достапни Талин автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Талин, Хелсинки, Стокхолм и Mariehamn со Свети Петар линија, Tallink Silja или Викинг линија Фери фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Талин Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Талин Фери Билети
со Свети Петар линија, Tallink Silja или Викинг линија Фери за фериботи и да отпатуваат од Талин во Хелсинки, Стокхолм и Mariehamn онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Талин патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Талин и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Талин

Со прекрасен концерт во придружба на двајца спектакуларен огномет во Њу Year's ноќ, Талин стана официјална европска престолнина на културата 2011. Во истиот момент Естонија конвертира од Крун на еврото и стана член на 17th евра во Европската унија.

А морето капитални трошоци, редок скапоцен камен во северниот дел на Европа, во Заливот на Финска, тоа е Талин. Со една од најпознатите целосно зачувани средновековни градови во Европа тоа е скапоцен град на листата на УНЕСКО за светско наследство.

Откако средновековен ханзеатски град и за долги периоди во историјата доминирана од страна на Германците, Швеѓаните и Русите, Талин денес содржат многу влијание од оние денови, но сепак успева да го задржат на естонски душа и идентитет. Ова не е голем град, населението на Талин е нешто повеќе од 400,000, но тоа има сето тоа. допрва треба да бидат истражени многу богата културна и пријатна атмосфера, и многу интересни знаменитости.

Талин е важен балтички пристаниште со редовни закажани патнички и автомобил ферибот услуги од Хелсинки, Стокхолм и Mariehamn управувана од страна на Свети Петар линија, Tallink Silja или Викинг линија.

Талин е модерен град со екстра обичните бизнис, телекомуникациите и интернет решенија.

Талин ферибот пристаниште

Талин е уникатна мешавина на многу стари и на многу модерен. Градот се разбуди од повеќе од педесет едногодишна спиење зад железната завеса на своите раѓањето на независноста на 20 1991 на август. Оттогаш градот прерасна во вкусно и скромен начин. Постојат голем број на историски градби да се истражуваат, како и прекрасни паркови и знаменитости. А многу интересни објекти остана од царска период во историјата на излегување Талин.
Талин е историски се состои од три дела, и тоа може да биде корисно да се задржи оваа разлика во предвид за време на посетата на градот.

Историскиот центар област сега е поделена во т.н. Долниот град (со Town Hall - Raekoja plats - и обележје на Талин - небото високо Св Olaf's црква) и Горниот град со замокот Toompea и високи Херман кула.

на Toompea (Domeberg), исто така наречен "катедралата Хил" станал седиште на централната власт: прво данскиот капетани, тогаш komturs на Тевтонскиот ред, подоцна Шведска и Русија гувернери. До 1877 Toompea е посебен град (ДОМ zu Ревал), резиденцијата на аристократијата; а денес е седиште на естонската влада, како и голем број амбасади и резиденции. Градоначалникот туристички атракции на овој дел од градот се Castle (каструм Danorum), заедно со две катедрали - еден православен и една Лутеранска.

Стариот град, Кој е стар ханзеатски град, имаше свој, посебен од катедралата Хил, администрација до крајот на 19th век. Тоа беше важен центар на средновековниот трговски во овој дел на Европа, на што прерасна во подем. Градското собрание - Raekoja plats - и обележје на Талин - небото високо Св Olaf's црква, заедно со кулите и градски ѕидини, се меѓу најпопуларните туристички атракции таму. Етничките Естонците го замени локалните балтичките Германци како мнозинството меѓу жителите на Талин прв приближно во средината на 19th век. Естонците се населиле јужниот дел на Стариот град.

во Kadriorg, Околу 2km источно од центарот, постои уште една - покрај Невски катедрала и православната црква Свети Никола "- остаток од царска Русија која владееше Талин во текот на два века. Летна резиденција на царот Петар Велики, величествен, екстравагантни палата, е многу добар пример на северниот дел на барокот. Денес тоа се сместени дел на Музејот на современа уметност.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Талин

Најдобра гаранција Талин ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Свети Петар линија, Tallink Silja или Викинг линија Фери патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Талин. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Талин, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Талин ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Талин автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Естонија Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите во Талин, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Талин во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Талин и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал