Тангер Фери

Тангер Патнички и автомобили Ferries

Тангер патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Тангер да Algecira, Barcellona, ​​Џенова, Ливорно, Sete, Тарифа и Валенсија.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Тангер во реално време и закажете најевтиниот достапни Тангер автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Тангер, Algecira, Barcellona, ​​Џенова, Ливорно, Sete, Тарифа и Валенсија со Acciona, FRS Ferries, Nautas, Comanav, Comarit, Гранди Navi или Грималди Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Тангер Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Тангер Фери Билети
со Acciona, FRS Ferries, Nautas, Comanav, Comarit, Гранди Navi или Грималди Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Тангер да Algecira, Barcellona, ​​Џенова, Ливорно, Sete, Тарифа и Валенсија онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Тангер патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Тангер и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Тангер

Тангер одамна е романтичарската од уметници, поети и писатели кои пристигнале во своите зафатен брегот бараат авантура.

Тангер е портал на Африка за многу патници. Бродови често приклучете се на пат од Атлантикот до Медитеранот, а патниците во Европа го најдете лесно да се земе брз ферибот од Шпанија до пристаништето во Тангер.

Тангер има широк спектар на сместување и места за престој се разликуваат од евтини и мало до извонредните Riads.

Тангер не е опуштено место за посета, па се најде добар хотел што нуди малку одмор од метежот, навистина ќе направи вашата посета повеќе пријатно. Бидете сигурни дека ќе книга вашиот прв ноќ во однапред, постојат многу hustlers во Тангер кои ќе понудат да ви покаже на хотелот.

Најдобро време за посета Тангер е септември до ноември и март до мај. Времето е совршен, не е премногу жешко, и на туристичката сезона се уште не е во полн замав.

Тангер ферибот пристаниште
Тангер Ferries

Тангер е само кратко возење ферибот од Шпанија и портата на остатокот од Мароко, без разлика дали патувате со автобус или воз.

 • Algeciras (Шпанија) да Тангер (Мароко)
  Algeciras да Тангер е најпопуларниот пат во Мароко. Висока брзина фериботи патуваат речиси секој час, во текот на годината и се околу 30 минути да се мине. Исто така постојат и побавно фериботи кои се малку поевтини. Двупосочен билет за патнички нога, на ферибот со голема брзина.
 • Тарифа (Шпанија) да Тангер (Мароко)
  Со голема брзина фериботи напушти секои два часа од Шпанија, сурфање на ветер капитал, Тарифа и да 35 минути да стигнете до Тангер. FRS нуди добра услуга на овој пат.
 • Барселона (Шпанија) да Тангер (Мароко)
  Ова не е популарна пат, но рака, ако сакате да се избегне патување до јужниот дел на Шпанија. Големиот Navi е компанија која работи на овие бродови. Фериботи се 24 часа за да се дојде до Мароко и 27 часа На враќање. Има обично само еден ферибот закажана на ден.
 • Фериботи од Италија и Франција да Тангер
  Вие исто така може да се фати траект до Тангер од Италија (Џенова), Гибралтар и Франција (Sete)
Што да видите во Тангер

Тангер не ја имаат сосема чудни шармот тоа го правеше во 1940 и 1950 е кога ќе може да се фаќа за рамо со сака на Труман Капоти, Пол Боулс и Тенеси Вилијамс, но ако го даде некое време, и да го игнорира туристичка реклама, таа ќе расте на вас. Тангер е интересна, космополитски микс на африкански и европски влијанија. Тоа е пристанишен град и пристаниште градови се секогаш грубо околу рабовите. Тангер не е многу пријатно во текот на ноќта.

Како и со многу градови во Мароко, тука е стариот дел на градот (Медина) и нов град (Ville Nouvelle).

Медина - Тангер е Медина (стариот град ѕидови) е жив место, неговите улици се полни со продавници, чај куќи и бордели (тоа е пристанишен град по сите). Туристички Ситните орнаменти се бројните тука, ако ова ти е само станица во Мароко, купи далеку. Но, ако имаш намера да продолжи патувањето во Мароко, ќе најдете подобро да се занимава на друго место.

Американската Legation - Мароко е првата држава што го призна американската независност и САД воспоставија дипломатска мисија во Тангер во 1821. Кој сега е музеј, американскиот Legation се наоѓа во југозападниот агол на Медина и вреди да се погледне. Во музејот се сместени некои фасцинантни уметност, вклучувајќи соба посветена на Пол Боулс, и работи од Ежен Делакроа, Ив Сен Лоран и Џејмс McBeay.

Место де Франс - Е срцето на Ville Nouvelle и социјалните фокусна точка за средната класа во Тангер. А добро место да се пие чај и да уживате во поглед на море е високо препорачливо Тераса des Paresseux само источно од местото.

на Kasbah - На Kasbah се наоѓа на врвот на еден рид во Тангер со некои добри поглед на океанот. Палатата на стариот султанов (изградена во 17th век) се наоѓа во рамките на ѕидовите на Kasbah, е познат како Дар Ел Makhzen и сега е музеј во кој се сместени добри примери на Мароко уметност.

Големиот Socco А голем плоштад на главниот влез на Медина е зафатен сообраќаен центар и добро место за да се види на хаосот во сообраќајот, коли и луѓе одат за нивната секојдневна рутина.

Плажи - Плажите се најблиску до градот се прилично валкани, како што е водата. Најди подобро плажи за 10km запад, надвор од градот.

Прв околу Тангер
Најдобар начин да се добие околу Тангер е или пеш, или во Petit такси. Осигурајте се дека возачот користи метар правилно. Големиот такси се многу поскапи и треба да се преговара за стапка однапред. Се разбира, секогаш може да се добие лични водич низ вашиот хотел, или книга дневна турнеја пред да стигнете до Тангер.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Тангер

Најдобра гаранција Тангер ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Acciona, FRS Ferries, Nautas, Comanav, Comarit, Гранди Navi или Грималди Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Тангер. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Тангер ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Тангер ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Тангер да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Тангер Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Тангер ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Тангер во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Тангер и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал