Тарифа ферибот

Тарифа Патнички и автомобили Ferries

Тарифа цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Тарифа да Тангер Ville.

Споредба на сите достапни Тарифа ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Пуерто де Тарифа автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Тарифа, Tanger Ville со FRS бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Пуерто де Тарифа Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Пуерто де Тарифа Фери Билети
со FRS бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Тарифа да Тангер Ville онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Тарифа патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Пуерто де Тарифа и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Пуерто де Тарифа

Пуерто де Тарифа е местото каде што морето ги исполнува океанот, каде што планините кула во текот на девица крајбрежјето на Коста де ла Луз, и каде што може да оди на долга бела песочна плажа или се искачи на дини без bumping во друго лице.

Светски познат по своите ветер и kitesurfing, тоа е идеално место за комбинирање лежерен одмор со активни спортски или кит и делфин гледа, еден ден патување до Тангер (Мароко) или посета на прекрасен, типичен шпански бела села во близина .

FRS Ferries голема брзина направи 35 минута патување во Тангер, Мароко. Постојат многу брз hydrofoils секојдневно на FRS бродска serice од Тангер. Како да одиш преку царинската Играчите напуштање на ферибот постојат бесплатни автобуси чекаат на паркингот да Algeciras. Локалните автобуси исто така, работи на Кадиз и Algeciras, каде што ќе може да се поврзе со автобуси за Andalucian градови на Кордоба, Севиља и Гранада.

Пуерто де Тарифа ферибот пристаниште

Тарифа iи се наоѓа меѓу најдобрите golfcourses на Европа, на страната Атлантикот ќе се најде Dehesa Montenmedio и Benalup Golf & Country Club. Двете курсеви се поставени во природна envoirement. На страна Медитеранеа ќе се најде на само линкови разбира тука во јужниот дел, Alcaidesa голф-клуб. Светски познатиот Valedrrama en Sotogrande.

Дури и на врвот пати, Тарифа е атрактивна, лежерен град. пред релативно непознат до 15 години, тоа е сега сурфање на ветер и kitesurfing Мека, со некои од најдобрите услови во Европа за овие спортови. Плажите се чисти, бел песок, и во внатрешноста на земјата е зелено и тркалање.

Во стариот дел на градот има тесни улички, варосани куќи и каскадни цвеќиња. Хип, Arty, меѓународната сцена со еклектичен куп на ресторани, барови и конаци порасна околу толпата сурфање. Единствениот негативен - но не и за сурферите - е ветрот; за поголемиот дел од годината, или на Леванте (исток) или poniente (западно) дува, која е штетна за релаксиран седат на плажа и досаден ако сте едноставно лута наоколу. Август, сепак, може да биде блажено уште.

Храната е генерално добри во Тарифа- Особено риба. Обидете се да оди за местата полни со локалното население. Тие се обично лесно да одберам од туристи (двете шпански и странски). Некои од најдобрите места во Тарифа, исто така, се случи да биде на најевтините. Не заборавајте да ги пробате локалните туна, сабјарка и, особено, на "тортиљи де camarón", главно типизирани од брегот на Кадиз. "Ortigas" (море коприви) се уште еден локален специјалитет.

Најдобар ресторан во стариот дел на градот се нарекува Mandragora, кој се наоѓа на Independencia (мал alleyway помеѓу ѕидот на градот и катедралата). Тоа не е евтин, но храната беше најдобар имавме во Шпанија, а тоа е исполнет со локалното население.

Постои еден ресторан во близина на село Facinas, на неколку километри северно од Тарифа. Само го следи патот на Кадиз и во врска со 10 12-км ќе има право на ред да Fasinas (што е пак прекрасно се шири на подножјето во форма на крст), со едвај забележителни знак. Овој ресторан се наоѓа непосредно пред селото, односно еден километар или два далеку од главниот пат. Тоа е ресторан месо со исклучително вкусни јадења, особено месо оние, и многу пријателски waitstaff. Порциите се богати и великодушни. Цените се за-25 30 евра со вино (35 се наоѓа на врвот на целосна сте целосно), за две лица. Местото е понекогаш (главно за време на викендите) преполн со локалното население гледање на фудбалски натпревари на телевизија или да разговара со никого. Тоа седат за еден од најдобрите ресторан во овој регион. Никој не зборува англиски, таму, па да бидат подготвени.

Пристаништето Тарифа привлекува се повеќе и повеќе патници секоја година. Тангер често се гледа како продолжување на Коста дел Сол и еден ден патувања во Тангер се многу популарни и многу туристички агенции нудат тури. Тарифа е еден магичен град, живеат во авантурата чувство.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Тарифа ферибот

Најдобра гаранција Пуерто де Тарифа ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна FRS бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Пуерто де Тарифа. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Тарифа ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Пуерто де Тарифа ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Тарифа да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Тарифа Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Пуерто де Тарифа, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Тарифа во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Тарифа и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал