катрани ферибот

Катрани Патнички и автомобили Ferries

Катрани патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од катрани да Spodsbjerg.

Споредба на сите достапни катрани ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни катрани автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од катрани, Spodsbjerg со Langelandstrafikken бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

катрани Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга катрани Фери Билети
со Langelandstrafikken (Langelands Færgen) бродска линија за фериботи и да отпатуваат од катрани да Spodsbjerg онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани катрани патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена катрани и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе катрани

Tårs е дански село со население од 1,994 (1 2011 јануари) кој се наоѓа во Vendsyssel, северниот дел на Јутланд. Tårs е дел од општината Hjørring.

Името на селото, најверојатно, потекнува од нордискиот бог Тор. Оваа област беше во 1264 споменува како Thorse, што би значело светилиште Тор.

Во Tårs ферибот терминал може да се паркираат вашиот автомобил, купи билети и да се водат твоите нозе додека чекате за траект, и продолжи своето патување со автобус, воз или такси. Прочитајте за Tårs ферибот терминал и на локално ниво во менито на левата страна.

ферибот Spodsbjerg-Tårs поврзува јужните региони на Данска поделено со Големата појас. Траектот од Spodsbjerg на островот Langeland го прави возможно да се земе кратенка од Funen да Лоланд и Falster и понатаму до Зеланд или во Германија.

Катрани ферибот, Данска

Од Tårs onLolland, ферибот зема нога патници, автомобили, мотоцикли, мопеди и велосипеди за да Spodsbjerg на Langeland. времето на премин со LangelandsFærgen е 45 минути.

Премин Great Belt од Spodsbjerg да Tårs - или спротивна насока - трае околу 45 минути и се прави на бродот на фериботи Один Sydfyen (погоре) или Frigg Sydfyen, кои нудат услуги на час во текот на денот во текот на целата година. На фериботите замине Spodsbjerg и Tårs во 15 минути по час. Во летото на 2012, две нови фериботи се очекува да влезат во служба помеѓу Spodsbjerg и катрани.

ферибот Spodsbjerg-Tårs е витален дел на автопат 9 меѓу Оденсе на Funen и Nykøbing Falster на Falster. Автопат 9 е автопатот помеѓу Одензе и Свендборг на Funen, но од Свендборг да Spodsbjerg низ островите на Tåsinge и Langeland, автопат 9 е автопат со две ленти со многу сообраќај, па се очекува најмалку 30 минути возење време од Свендборг да Spodsbjerg на Langeland.

Овој дел од автопат 9 е патем доста живописна и поминува преку два на големи мостови на Данска, на Svendborgsund мост од Свендборг на островот Tåsinge и на Langeland мост, класичен мост помеѓу малиот остров Sio и Langeland. Автопат 9 на Лоланд е исто така во најголем дел автопат со две ленти, но поголемиот дел од 9 автопат на Лоланд е прав како стрела со тешко било малите градови и ограничување на брзината 90 км / ч.

Во многу ретки случаи кога појасот мост Велики беше затворен поради паѓање на мразот од кабли на висок мост, ферибот Spodsbjerg-Tårs беше единствената врска меѓу Истокот и Западот Данска - заедно со ферибот правци низ Категат меѓу Јитланд и Зеланд.

Туристички информативен центар
Туристичката канцеларија Nakskov Turistbureau има брошури и многу корисни информации во врска со Лоланд-Falster. Туристичките бироа се наоѓа на Axeltorv 3, 4900 Nakskov. Фрлите поглед на нивната веб-страница, каде што ќе најдете богатство на инспирација!

велосипедизам празници
Ако сте заинтересирани во велосипедизмот празник, Лоланд-Falster маси има да понуди. Посетете Лоланд-Falster состави неколку велосипедски патеки од двете Лоланд и Falster дека ве однесе низ селата и градовите. За повеќе информации, кликнете на линкот подолу.

Langelands Færgen
Tårs-Spodsbjerg Фери
Локација Сити Tårs
регионот Лоланд
Земја DenmarkContact Информации Телефон + 45 33 15 15 15
адреса Tårsvej
Катрани, Лоланд 4912 Harpelunde
Данска


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни катрани ферибот

Најдобра гаранција катрани ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Langelandstrafikken бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од катрани. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани катрани ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive катрани ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Катрани да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на катрани Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо катрани ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од катрани во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да катрани и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал