Tartus Фери

Tartus Патнички и автомобили Ferries

Tartus цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Tartus во Венеција и во Александрија.

Споредба на сите достапни Tartus ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Tartus автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Tartus, Венеција и Александрија со Visemar бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Tartus Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Tartus Фери Билети
со Visemar бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Tartus во Венеција и во Александрија онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Tartus патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Tartus и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Tartus

Tartus е втор најважен брегот на Сирија по Латакија. Тоа е приближно 90 километри од Хомс, 251 километри од Дамаск, 105 км од Хама, и 90 км од Латакија. Види мапа за растојанија помеѓу градовите.

Tartus е основана од страна на феникиски колонија на Arwad и остана важна населба преку хеленистичко и римско време. Таа стана големи христијански упориште и во текот на четвртиот век капела, но е изградена тука кој се тврди дека е првиот посветен на Богородица.

Земјотрес во 487 АД во голема мера уништен капелата, но за чудо левата смени својата чудесно неповреден. Подоцна градот и катедрала биле нападнати од златарот сили, но на витешкиот ред Темплари бранеше утврден град и што преовладуваше да биде град крстоносците до 1291.

Тартус, Сирија

Tartus е многу популарна туристичка дестинација. Таа има прекрасни песочни плажи и летувалишта во продавница за посетителите. Својата богата историја се гледа во архитектурата на градот.

архитектура крстоносец најточно во катедралата на Пресвета Богородица на Tortosa. Тоа сега служи како музеј на градот. Во него се сместени различни Syro-феникиски, Роман Византија, Френк и муслиманските антиквитети.

Стариот град е историски центар на градот. Тоа вклучува стар ѕид дванаесеттиот век, кој помогна да се задржи на шармот на стариот град.

Во постарите дел од градот лежи прекрасен замок на Темпларите. Изградена во крајот на дванаесеттиот и почетокот на тринаесеттиот век, замокот, сега е главно во урнатини. Ров на тврдината се уште го дели стариот дел од градот од новиот град на северната и источната страна.

Други атракции во градот се Беит Ел Baik палата и Сулејман храмот Hosn. Во близина на островот Arwad, единствениот населен остров на Сирија, може да се посети од тука.

Покрај Катедралата, други атракции вклучуваат стариот град и градски ѕид што се зачувува во убавината на стариот град. Плажите и вода се чисти и сместување се одлични. Постојат голем број на хотели и ресторани во областа.

Други атракции во близина вклучуваат Baniyas, Qalaat Yahmur, Qalaat Areimeh, Draykish, Qalaat Kadmous, Amrit, Safita, CRAC des Chevaliers, Meshta Ал Хелу, а манастирот на Св.

Visemar Ferries, На Венеција-базирани превозот compan, неодамна лансираше два нови правци за поврзување Венеција до Tartus во Сирија и Александрија во Египет.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Tartus

Најдобра гаранција Tartus ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Visemar бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Tartus. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Tartus ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Tartus ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Tartus да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Tartus Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Tartus ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Tartus во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Tartus и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал