Termini Imerese Фери

Termini Imerese Патнички и автомобили Ferries

Termini Imerese цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Termini Imerese на Ливорно.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Termini Imerese во реално време и закажете најевтиниот достапни Termini Imerese автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Termini Imerese, Ливорно со Гранди Navi Veloci бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Termini Imerese Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Termini Imerese Фери Билети
со Гранди Navi Veloci бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Termini Imerese на Ливорно онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Termini Imerese патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Termini Imerese и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Termini Imerese

Termini Imerese- е прекрасен град во провинцијата Палермо на северниот брег на Сицилија. Termini Imerese е-латински, терми Himerenses, буквално топли извори Himera е.

Агруми, грозје, маслинки, и артишок се главните производи за земјоделство на термини. Важно е исто така и производство на риба.

Во ракотворби постојат типични ковано железо работи и локалната керамика статии. Постојат многу термално лекувалиште обезбедени од страна на различни извори на свежа вода присутни на целата територија.

Неговото име на термини (thermai на грчки) се припишува на извори на топла вода (температура 42 ° C / 108 ° F), познат уште од античките времиња. Во прилог на бањи во градот може да се пофали зафатен пристаништето и значителна индустрија, вклучувајќи рафинеријата за нафта и хемиски и храна фабрики.

се терминалите, освен за своите неколку фрагменти стои на Римската архитектура и она малку остатоци од врвот тврдина, е едвај вреди повеќе од кратка посета.

Сепак, нејзината мала музејот неколку интересни арапско-период наоди и овој мал град е во близина на археолошкиот локалитет Himera и референтна точка на патот кон замокот Caccamo подалеку во внатрешноста. Termini Imerese е помалку од четириесет километри источно од Палермо или околу дваесет и пет минути со воз или автомобил, на половина пат помеѓу Палермо и Cefalù.

Историја и Туризам

Терминалите Imerese потекнува од латинскиот терми Himerenses што значи "термални бањи на Imerese". Во нејзината територија постојат остатоци од населби од палеолитен период и за бронза и бакар возрасти.

Градот терми се зголемија по distruction на блиска Himera кога група од преживеаните се насели таму и го основал првиот населен центар. Во 828 беше освоен од страна на Арапите кои проширена и подобрена. Со Норманите стана град држава. Императорот Карло V, кои се населиле таму круг 1540 и се изгради првиот град ѕид сега не повеќе нема.

Од неколку години во соседи се зголеми голема индустриска зграда, која е обележје на економијата на градот.

Главната споменици сега visitable се петнаесеттиот век Chiesa на С. Катерина (Црква на St.Catherine) и Chiesa на S. Maria della Consolazione (Црква на Света Марија на комфор) украсени со stuccoes страна на Факултетот за Serpotta. Важни се Дуомо на XVII век и Chiesa на S. Франческо (црква на Свети Францис) рече дека со близу манастирот е променето во училиште.

Во Римска дена градот бил населба Sicanan кој речиси сигурно имал трговски врски со околните грчки град Himera и по катастрофа удари на вториот во 409 п.н.е. што ја имаше во неколку преживеани. Од тогаш, на прво место во грчкиот, тогаш римски, а подоцна и во поново време, градот, пак, е именуван Thermai Himeraiai, терми Himerenses и сега Termini Imerese. Бањата ужива своите најславни во римскиот период, а исто така е популарен кај Сарацените и Нормани.

Caccamo, Италија (Во близина Termini Imerese)
Cáccamo, со 9,000 жители, е мал планински град сликовито се наоѓа на висина од 521m / 1,710ft и 10km / 6mi јужно од Termini Imerese и стигна по пат на кривулестиот пат и сценско. На карпа се наоѓа масовната замокот, изградена од страна на благородничко семејство на Chiaramonte во 12th век како силна тврдина на древна сајт. Матео Bonello пензија тука во 1161 откако го убил Maione де Бари, главен канцелар и Гранд адмирал на Норман кралот Вилијам I.

На Chiesa Мадре исто така датира од Норман пати, иако тоа е подложен на многу промени од тогаш.

Museo Civico
Три улици отстапува од спротивната страна на Piazzo del Duomo во Termini Imerese. На левата страна се залага поранешниот болница, век Fatebenefratelli на 14th, сега Museo Civico. На екранот се археолошки наоди, кои вклучуваат Раководител Gargoyle лав од Himera, колекција на епиграфи и еден на монети, како и 12th-17th век слики.

Катедралата San Nicola
На источната страна на плоштадот стои катедралата век 15th-16th на Сан Никола, со римски воен плен вградени во нејзиниот камбанаријата. Во внатрешноста трипл-еднокорабна може да се види на распетие насликани од Пјетро Ruzzolone во 1484 и скулптури од периоди на ренесансата и барокот.

Санта Катерина
На плоштадот со истото име стои век црквата Санта Катерина 15th. Внатре може да се види на неформалниот портрет на светиите украсени со сицилијанската пословици, од Џакомо и Николо Graffeo, кон крајот на 15th век.

Санта Марија дел Gesù
Во јужниот дел на термини Imerese, во Largo Gancia, стои 1472 црквата Санта Марија дел Gesù. Внатре има виси една убава слика на "Свети Ѓорѓи и ламјата", насликани од Николо де Voltri во вековите на 14th-15th.


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Termini Imerese ферибот

Најдобра гаранција Termini Imerese ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Гранди Navi Veloci бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Termini Imerese. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Termini Imerese ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Termini Imerese ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Termini Imerese автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Termini Imerese Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Termini Imerese, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Termini Imerese во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Termini Imerese и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал