Солун Фери

Солун Патнички и автомобили Ferries

Солун цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Солун до Хиос, Калимнос, Кос, Lesvos, Sigri, Родос, Самос и Karlovassi.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Солун во реално време и закажете најевтиниот достапни Солун автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Солун, Хиос, Калимнос, Кос, Lesvos, Sigri, Родос, Самос и Karlovassi со Сина ѕвезда бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Солун Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Солун Фери Билети
со Сина ѕвезда бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Солун до Хиос, Калимнос, Кос, Lesvos, Sigri, Родос, Самос и Karlovassi онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Солун патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Солун и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Солун

Град на различни убавина и гостопримливи луѓе. Солун отсекогаш била крстосница на цивилизации, место каде што на Исток и Запад ги исполнува, каде што се меша големи култури и религии. Гастрономија, настани, места од светска класа наследство, шопинг се некои од работите што посетителите можат да се занесе во.

Да не зборуваме за различни студент атмосфера која е составен дел од нејзиниот шарм како најголем универзитетски кампус град во земјата домаќин, Аристотеловиот универзитет во Солун.

Компактните димензии на градот и близината на врвот атракции во непосредна близина се направи Солун идеален град-пауза дестинација.

пристаниште на Солун ги поврзува градот со островите Лемнос, Лезбос, Хиос и Пиреја.

Исто така, во летната сезона врски со островот групи на Споради, Додеканезите и Cyclades.Four неделно фериботи служи на Спорадични острови Скијатос и Скопелос, три продолжи да Alonnisos.

Солун ферибот пристаниште

фериботи служат Хиос три пати неделно преку Лимнос и Лезбос пет пати неделно. Еден брод неделно продолжува да Самос. Додеканез исто така, служи еднаш неделно, за да Калимнос, тогаш Кос и Родос). Во летниот период, два брода неделно служи Ираклио, Крит.

Она што навистина го подобрува хип атмосфера на Солун, сепак, се траен симбол на својата славна историја, од Белата кула на својата кафе-наредени водата по целиот пат до византискиот ѕидови, веднаш над Горен Град (Ано Поли), волшебна соседството на прилично традиционални куќи поставени на ликвидација, мирни улици. Пад од нив се импресивни градби како црква 4th век на Агиос Димитриос (рече дека е најголем во Грција), огромната римски ротонда, и извајан Свод на Галериј во Камара, преплавија со студенти од универзитетите во Солун.

Всушност, мноштво на младите луѓе во Солун му дава жива, стилски расположение, што може да се почувствува во кафулиња, ресторани и барови, дури и во продавници и салони дизајнер на косата. Сепак сносен и релативно мал, во Солун нема ниту една од opprobrious сообраќај или смог Атина. Точно, тоа е без буџет дестинација, но Солун се преполни со живот и треба да биде на маршрутата секој патник.

Ако си оди за да перча насекаде во Северна Грција, Солун (Сол-ах-Lo-мом-kih) е место да го направи тоа. вториот по големина град во Грција, и неговата културна престолнина, Солун ви овозможува да се занесе во убава храна, грешен слатки, ултра шик шопинг, енергична ноќен живот и повеќе концерти, забави, уметнички изложби и настани отколку што можете да ги пратите.

Солун е дом на многу музеи, главно археолошки и етнографски. Двата големи археолошки музеи се во центарот на градот, во рамките на ОТЕ кула на плоштадот CHANTH.

 • Солунскиот археолошки музеј. Andronikou ул 6.
 • Музејот на византиската култура. Stratou AVE 2. Наградуваниот музеј (2005 - најдобар музеј на Европа).
 • Македонскиот музеј на современа уметност. Горната страна на Саем на Игнација ул 154
 • Teloglion Фондацијата за уметност. Upperside на Димитриу Св Аристотел Универзитетот кампус Agiou
 • Олимпискиот музеј. Tritis Septemvriou и Agiou Димитриу Свети (300 метри источно од Teloglion Фондацијата за уметност).
 • Ататурк куќа. Agiou Димитриу св
 • Музејот на Свети Димитриј. Agiou Димитриу св
 • Државниот музеј на современа уметност во Солун. Kolokotroni 25, област Stavroupoli.
 • Музејот во Белата кула Platia Lefkou Pyrgou
 • Музејот на старогрчки, византиски и пост византиски музички инструменти. На Katouni 12, во соседството Ladadika.
 • Солун музеј на фотографија. Пристаништето, Магацински А.
 • Музејот за кинематографија во Солун. Пристаништето, Магацински А.
 • Музејот на наука.
 • Фолклорни и етнолошки музеј на Македонија и Тракија. St Vassilisis Olgas 68.
 • Еврејскиот музеј. Свети Мина Agiou 13.
 • Општински Галерија на уметноста. St Vassilisis Olgas 162.

Исто така е корисно да се внимава на музеите веб страната на Македонија, која го покрива целиот регион.

Други работи

Најсеверната византиски ѕидини на градот и делови од западниот ѕид се уште стои, како што е симбол на градот - Белата кула, една од 16th век. АД укрепени кули - кој е единствениот преживеан кула на кејот. Остатокот од ѕидовите се во живописното Горен град кој нуди спектакуларен поглед на заливот, особено во доцните попладневни часови. Прошетајте низ огромната кејот шеталиштето (околу 12 км целосно). Види ископувањата Римскиот форум.

Посета на горниот град по своите традиционални стари куќи, мали калдрма, византиска тврдина, на Eptapyrgion тврдина.

На многу жив и младински ориентирани кон меѓународниот филмски фестивал [18] ќе се одржи во ноември, Меѓународниот саем во септември.

Во никој случај не треба да се пропушти византиски цркви изградени помеѓу ACE век 5th и 14th, како што се Агиос Димитриј (7th век. ACE) и Света Софија (Света Wisdome, 9th век. ACE), и многу убави помалите во горниот градот (Свети Николаос Орфанос е особено вреди да се погледне за своите фрески), кои се на листата на светско наследство на УНЕСКО. Еден од нив, ротонда, почна животот како римски храм на Зевс, изградена од страна на Цезар Галериј, и е речиси исто толку стара колку и Пантеон во Рим. До Ротонда, видете на Свод на Триумф на Галериј и урнатините на неговата палата.

Градот Света Софија churchThe е исто така познат како "мајка на Израел", се должи на еднаш процут Еврејската заедница овде, која постоела од римскиот период и се зголеми значително по Отоманската империја се во еврејските бегалци протерани Шпанија, Португалија и шпанските територии во Италија; овие Евреи се познати како "Сефарди". Евреите Сефарди формирана значителен процент од населението и инфраструктурата на градот до Втората светска војна, кога, во пролетта 1943, речиси сите беа депортирани од страна на нацистите во логорот на истребување во Аушвиц, никогаш нема да се вратат. Сепак, се уште има две синагоги, а вие може да се види Музејот на Евреите.

Исто така е интересно се турските јавни бањи бег амам, Bezesteni (отомански затворен пазар за накит и скапоцени материјали) на Alatza Имарет (отомански poorhouse) и Хамза бег Camii (и обновени и се користи за изложби).

Традиционалниот централниот пазар на храна, со стотици тезги продаваат месо, риба, овошје, зеленчук, (понекогаш образ-по-jowl, еден вознемирувачки искуство за Американците), евтина облека и чевли, цвеќе, билки и зачини, меѓу плоштадот Aristotele и Venizelou улица.

Aristotelous Квадратни најголема од град и на шеталиштето со своите кафулиња и ресторани.


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Солун

Најдобра гаранција Солун ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Сина ѕвезда бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Солун. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Солун, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Солун ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Солун автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Солун Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите во Солун, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Солун во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Солун и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал