Thirassia ферибот

Thirassia Патнички и автомобили Ferries

цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, Thirassia билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Thirassia да Anáfi, Folegandros, IOS, Наксос, Парос, Санторини, Sikinos и Сирос.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Thirassia во реално време и закажете најевтиниот достапни Thirassia автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Thirassia, Anáfi, Folegandros, IOS, Наксос, Парос, Санторини, Sikinos и Сирос со Anek Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Thirassia Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Thirassia Фери Билети
со Anek Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Thirassia да Anáfi, Folegandros, IOS, Наксос, Парос, Санторини, Sikinos и Сирос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Thirassia патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Thirassia и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Thirassia

Thirassia е типичен Cycladic село со начин на живот како што беше порано да биде пред инвазијата на туризмот. Мали куќи на различни бои даваат посебен карактер на овие мали населби. Неколку луѓе и помалку туристи шетаат низ тесните улици, а што е многу тука е смиреност, традиционалните времето и природен живот.

Главната населба е Кора (или Manolas), не е далеку од морето и Korfos на плажите во источниот дел; Рива, само од спротивната страна на Oia во Северна и Potamos на запад се на одмор.

Дневен фериботи од Санторини одат Thirassia. Можете да се качи на брод од Athinios пристаниште или Ammoudi пристаниште во Oia. Бродовите застане на главната пристаниште на Рива и во Korfos.

Посетителите обично се истражуваат Thirassia како дел од организирана екскурзија турнеја, која вклучува патување со брод на активен вулкан во Неа Камени и топли извори на Палеа Камени.

Thirassia ферибот пристаниште

Локалните билки, мириси, недопрен плажа со јасно сино вода, прекрасен поглед на Oia и дивината се она што на островот може да им понуди на оние кои ќе изберат да поминат неколку дена тука.

Thirassia сам по себе е мирно, "чекор назад во времето" островот навидум неповреден од туризмот. Темпото е побавен, островјаните пријателски и атмосферата е добредојде. Значи, ако сте во посета на островот Санторини не заборавајте да ја посетите Thirassia премногу.

Thirassia има 150 постојани жители, две мали пристаништа, мал број на необичниот неразвиени села и не помалку од 21 цркви на мал остров!

Разглед

Ако излезам на пристаништето Korfos можете да пристапите до селото Manolas пеш или со магариња. Manolas е главен град на Thirassia и команди прекрасен карпа врвот поглед на Санторини и други мали острови.

Manolas, како и сите мали живописните села на Thirassia се добро вреди да се посети. Со варосани улици, шарени мали куќи и сино кубе цркви навистина да се чувствува шармантна карактер на дена поминале.

Ако дојде до главните пристаниште на Рива од Athinios или Ammoudi можете да добиете малку села од Potamos, Agrilia и Manolas. Рива се има прилично песочна плажа и е дом на малата црква Агиа Eirini (Света Ирина), од кои некои велат дека Santorina добила своето име.

Селото Potamos (Потами е грчки збор за реката) зеде името бидејќи е изградена од страна на клисура. Поголемиот дел од куќите во Potamos се вградени во вулканските карпи и изгледа многу живописен.

Agrilia е најстарата и најголемата село на Thirassia и повторно е многу живописен со куќи изградени во вулкански карпи. Во селото се наоѓа и црквата Панагија на Eisodia, која има датира 1887.

Постојат многу други мали цркви да се истражуваат на островот Thirassia. И ако се најдете на островот на 21st на септември ќе бидат добредојдени да присуствуваат на локални празник во чест на Пресвета Giatrissa (Богородица).

Thirassia Санторини е она што се користи да биде пред многу години. Не постои ништо таму покрај мир и тишина. Е посетувана претежно од ден посетители од Санторини, но ако одите таму за неколку дена ќе биде брзо, дел од семејството. Бидете свесни дека ретко кој на Thirassia зборува нешто друго од грчкиот јазик.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Thirassia ферибот

Најдобра гаранција Thirassia ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Anek Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Thirassia. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Thirassia ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Thirassia ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Thirassia да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Thirassia Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Thirassia ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Thirassia во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Thirassia и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал