Tilos ферибот

Tilos Патнички и автомобили Ferries

Tilos цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Tilos да Astypalea, Калимнос, Кос, Наксос, Nisyros, Парос, Пиреја и Родос.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Tilos во реално време и закажете најевтиниот достапни Tilos автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Tilos, Astypalea, Калимнос, Кос, Наксос, Nisyros, Парос, Пиреја и Родос со Сина ѕвезда Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Tilos Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Tilos Фери Билети
со Сина ѕвезда Ferries за фериботи и да отпатуваат од Tilos да Astypalea, Калимнос, Кос, Наксос, Nisyros, Парос, Пиреја и Родос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Tilos патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Tilos и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Tilos

Tilos (Исто така напишани телос) е еден од островите на Додеканезите. Tilos се наоѓа на околу половина пат меѓу големиот остров Родос, и на островот Кос (COS).

Tilos е убава текот на целата година, но за повеќето патници, тоа е најголем пријатно почеток во доцна пролет и продолжува до почетокот на есента. Силни ветрови во зима се направи поморскиот сообраќај тешко.

фериботи работат преку целата година од Родос и Кос, но распоредот се ограничени за време на оф-сезона и силни ветрови може да го откаже услуга. Во текот на мај-септември, хидрофоил на Tilos морска ѕвезда нуди секојдневно услуга од Родос. Tilos е исто така популарна пловење дестинација.

Опфатени со бадемово дрво кое цвет изобилно во јануари и февруари, Tilos има недопрен чувство и островјаните (сеуште) преполни со туристи не се, па нивните природни угостителство и топли поздрави се познати.

Tilos ферибот пристаниште

За време на доцниот среден век, на островот беше под контрола на витешкиот ред на Свети Јован; урнатините на седум мали тврдини се уште може да се посети.

Tilos има остатоци од седум замоци и неколку живописен манастири. Најновите барање за слава на Tilos е откривањето на голем број на антички скелети на еден вид на пигмејските слонови кој преживеал на островот, додека околу 3500 пред нашата ера.

Поради забрана за лов на долготрајните, островот е радост birdwatcher е. Пешаци, исто така, да уживаат во многу пријатен патеки на Tilos.

Tilos има добри плажи, а многу од нив се толерира, ако не и целосно прифаќање, голи сончање.

Единствен островот флора и фауна

Tilos има повеќе од 125 видови диви птици (една четвртина од нив се вклучени во Анекс I од Директивата на ЕУ за птици); 378 документирани растителни видови [неофицијални проценка надминува 1,000], вклучувајќи 28 различни видови на орхидеи, 8 на кои се класифицирани како ретки; шест планините постигнување 654 метри во висина, кои се украсени со 7 древните замоци и стотици на византиската капели; 19 плажи, кои се достапни од патот или само преку море или на нога; и подземна мрежа на слатководни извори, кои го негуваат целиот остров вклучувајќи го и плодни земјоделски долината на Eristos на југ.

Tilos е опкружен со сина Егејска кој е населен со критично загрозен Медитеранот монах печат, bottlenose и шарени Dolphnis, туна, китови и приоритет морски видови на живеалишта како псевдо-степски со треви и годишници [Thero-Brachypodietea].

економијата на островот се базира на еко-туризам, а исто така на органското земјоделско производство на овошје, зеленчук, и цитрус, маслинки, бадеми и круша дрвја.

Остров на еко-туризмот карактеристики 6 принцип остров пешачки патеки кои се разликуваат во далечина и степен на леснотија или тежина; Византиската ера цркви со оригинални фрески; есен и пролет магаре вози низ село на морскиот брег пикник на плажа; и посета на пештерата Harkadio во Messaria што е археолошки локалитет откривањето на неолитот алатки, фосили и коските на елен и џуџести слонови кои ги населувале Tilos во 7,000 п.н.е. прекрасен 15th век манастирот Свети Пантелејмон на западниот крај; и птицата гледа, особено во текот на три години на природата животен проект на островот, кој е дизајниран да се зголеми популацијата на три загрозени диви видови птици.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Tilos ферибот

Најдобра гаранција Tilos ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Сина ѕвезда Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Tilos. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Tilos ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Tilos ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Tilos да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Tilos Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Tilos ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Tilos во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Tilos и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал